Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje

NATO Parlamentinė Asamblėja apsisprendė dėl siūlymų NATO viršūnių susitikimui Madride

2022 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Baigdami pavasario sesiją NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) nariai priėmė deklaraciją „Rusijos grėsmės akivaizdoje“.

Šis dokumentas, pasak NATO PA prezidento Džeraldo E. Konolio (Gerald E. Connolly), grindžiamas keturiais pagrindiniais teiginiais: „Pirma, pradėjusi plataus masto invaziją į Ukrainą, Rusija sukūrė naują ilgalaikę strateginę realybę; antra, galutinis Rusijos tikslas yra sužlugdyti demokratiją, sugriauti Europos saugumo tvarką ir tarptautinėmis taisyklėmis grindžiamą tvarką; trečia, Rusijos agresyvūs veiksmai kelia didžiausią tiesioginę grėsmę euroatlantiniam saugumui; ketvirta, nors turime išlaikyti atvirus bendradarbiavimo kanalus, dabartinėmis aplinkybėmis prasmingo dialogo su Rusija negali būti, turint omenyje, kad Rusija šiuo metu žudo taikius Ukrainos piliečius, bombarduoja kaimus ir miestus.“

Priimtame dokumente pateikiami siūlymai birželį Madride vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

NATO PA prezidentas Dž. E. Konolis išskyrė svarbiausius deklaracijos siūlymų aspektus: „pirma, NATO atsakas į Rusijos grėsmes turi remtis bendromis demokratinėmis vertybėmis, įskaitant NATO Demokratinio atsparumo centro įkūrimą, tam yra pritariama jau nuo 2019 m.; antra, turime dar kartą patvirtinti 5 straipsnio ir mūsų kolektyvinės gynybos svarbą – nepaisant nieko bus apgintas kiekvienas sąjungininkų teritorijos centimetras; trečia – turime toliau ir reikšmingai stiprinti NATO atgrasymo ir gynybos poziciją, įskaitant priešakinę gynybą NATO rytiniame flange; ketvirta, turime stebėti ir įvertinti Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimo pasekmes; penkta, turime stiprinti NATO gebėjimą atgrasyti ir ginti valstybes daugiau nei numatyta 5 straipsnyje; šešta, privalome įvykdyti 2014 m. prisiimtus įsipareigojimus pagal Velso gynybos planą; septinta turime toliau remti Ukrainą; turime toliau stiprinti savo paramą narystės siekiančioms valstybėms; turime dar kartą patvirtinti visų tautų pasirinkimo teisę ir aiškiai pasakyti, kad niekada nepripažinsime Rusijos neteisėtos ir priverstinės Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos Respublikos aneksijos ar okupacijos. Taip pat palankiai vertiname tai, kad Suomija ir Švedija pateikė paraiškas tapti NATO narėmis.“

Deklaracijoje taip pat siūloma: remti vieniems kitus stiprinant transatlantinį energetinį saugumą ir nepriklausomybę diversifikuojant energijos šaltinius, svarstant naujus maršrutus ir laipsniškai nutraukiant anglies, dujų, naftos ir urano importą iš Rusijos; dėti daugiau pastangų ryžtingai kovojant su Rusijos kibernetinėmis grėsmėmis ir jų pasekmėmis, įskaitant dezinformaciją, kartu išlaikant diplomatijos, konfliktų panaikinimo, eskalavimo ir ginklų kontrolės kanalus atvirus su Rusija, kad būtų išvengta netyčinio eskalavimo, nesusipratimų ar klaidingų skaičiavimų.

 

Nuotraukos iš visų renginių publikuojamos Seimo „Flickr“ paskyroje. Jas galima laisvai naudoti, nurodant šaltinį (Seimo kanceliarijos nuotrauka, aut. Olga Posaškova arba Džoja Gunda Barysaitė).

 

Informacijos apie NATO PA sesiją polapis Seimo interneto svetainėje

 

Šiemet NATO PA pavasario sesiją buvo planuota rengti Ukrainoje, Kyjive, tačiau dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą ji skubos tvarka perkelta į Vilnių.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione. Asamblėjai vadovauja Nuolatinis komitetas, į kurio sudėtį įeina kiekvienos delegacijos vadovas, Asamblėjos prezidentas, jo pavaduotojai, iždininkas ir Asamblėjos generalinis sekretorius.

Paskutinį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje surengta 2014 m., mūsų šaliai minint narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje dešimtmetį. Prieš tai Lietuvoje ji buvo organizuota 2001 m.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-30 16:27
   Eglė Saulė Trembo