Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis: „Praktinį Ukrainos rėmimą turi lydėti politinis, kurio artimiausias tikslas – pakviesti Ukrainą į NATO Viršūnių susitikime Vilniuje“

2023 m. kovo 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Osle (Norvegijos Karalystė) vykusiame NATO Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdyje buvo priimta deklaracija, kurioje surašytos Parlamentinės Asamblėjos rekomendacijos artėjančiam NATO Viršūnių susitikimui Vilniuje.

Deklaracijoje kalbama apie tolesnį Aljanso narių pasiryžimą visokeriopai remti Ukrainą; apie įsipareigojimą didinti išlaidas gynybai po 2024 metų peržengiant 2% ribą; įtvirtintas įsipareigojimas atgaivinti karinę pramonę, kad būtų atstatytos valstybių narių ginkluotės atsargos; įsipareigojimas investuoti į naujausias technologijas ir mokslinius tyrimus; įsipareigojimas kuo greičiau užbaigti Švedijos ir Suomijos įstojimo į NATO ratifikavimo procesą; įsipareigojimas toliau remti Ukrainos stojimo į NATO siekį.

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis teikė deklaracijos pataisą, kuria buvo siekiama įtvirtinti Parlamentinės Asamblėjos rekomendaciją Vilniuje vyksiančiame NATO Viršūnių susitikime pakviesti Ukrainą prisijungti prie Aljanso. Pasiūlymas nebuvo teiktas balsavimui nesant daugumos palaikymo. Artimiausioje ateityje numatoma diskutuoti su atskiromis Aljanso valstybėmis siekiant didesnio bendro supratimo. „Reikia nuolatinio aktyvaus politinio ir diplomatinio darbo su NATO sąjungininkais, siekiant juos įtikinti, kad Europoje tvarios taikos nebus, kol Ukraina nebus saugi. Todėl praktinį Ukrainos rėmimą turi lydėti politinis, kurio artimiausias tikslas būtų Ukrainos pakvietimas į NATO Vilniaus Viršūnių susitikime, o narystės protokolų ratifikavimas galėtų vykti ir po Ukrainos pergalės“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentuoja parlamentaras A. Ažubalis.

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis NATO Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdyje, Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Deklaracija pakartotinai bus svarstoma NATO PA pavasario sesijoje, kuri vyks gegužės mėnesį Liuksemburge.

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Kristina Gražytė

Tel. (8 5)  239 6226, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-27 16:02
   Monika Kutkaitytė