Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Laikinoji Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė

Seimo Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo laikinoji grupė organizuoja nuotolinę konferenciją „Visuomenės pilietinis aktyvumas: kiek tai priklauso nuo investicijų į žmogų?“

2021 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo laikinoji Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė (Laikinoji grupė) 2021 m. rugsėjo 22 d. susirinko į pirmąjį posėdį ir pradėjo savo veiklos rudens sezoną.

Pirmuoju klausimu, kurį Laikinosios grupės vadovas Seimo narys Kęstutis Vilkauskas to posėdžio metu pasiūlė aptarti, buvo 2020 metais atlikto Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrimo rezultatai. Pilietinės galios indekso sampratą ir jo skaičiavimo metodiką tuomet pristatė Pilietinės visuomenės instituto ekspertė dr. Rūta Žiliukaitė ir to paties instituto ekspertė dr. Ieva Petronytė-Urbonavičienė, kurios taip pat pakomentavo ir 2020 metais atlikto tyrimo rezultatus. „Šio paskutinio Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso (PGI) tyrimo, atlikto 2020 metais, rezultatai mums rodo, kad nors visuomenės pilietinis aktyvumas ir padidėjo (2020 metais jis sudarė 41,3 balo iš 100 balų), tačiau pilietinio dalyvavimo įtakos (suvokimo, kad gali paveikti valdžios sprendimus, kad valdžia tave girdi ir adekvačiai reaguoja) lygis, deja, sumažėjo. Be pandemijos, viena iš priežasčių, matyt, yra tai, kad abiejų lygių valdžios institucijos visgi skiria nepakankamai dėmesio ir išteklių visuomeninėms (nevyriausybinėms, bendruomeninėms) organizacijoms ir jų stiprinimui, mokinių ir jaunimo pilietiniam ugdymui ir pilietinei saviraiškai. Nesant šioje srityje kryptingų ir ilgalaikių investicijų (ir būtent norėčiau pabrėžti – investicijų), negali tikėtis ir grąžos – aktyvesnio pilietinio dalyvavimo, tvarkant valstybės ir vietos reikalus“, – taip pristatymo rezultatus ir po to vykusią diskusiją tuomet apibendrino K. Vilkauskas.

Tuo pačiu buvo nuspręsta, kad nepakanka tik prabėgomis padiskutuoti šia aktualia Lietuvos pilietinei visuomenei tema. Yra tikslinga į esamą situaciją įsigilinti labiau ir išsamiau.

Atsižvelgiant į tai, Seimo laikinoji Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė 2021 m. gruodžio 1 d., trečiadienį, organizuoja nuotolinę konferenciją „Visuomenės pilietinis aktyvumas: kiek tai priklauso nuo investicijų į žmogų?“

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Konferenciją numatyta pradėti prof. dr. Rūtos Žiliūtės pranešimu apie visuomenės pilietinio dalyvavimo sampratą, formas, dalyvavimo aktyvumo vertinimą (matavimą).

Vėliau prasmingus pranešimus skaitys Seimo narys prof. Valdas Rakutis (apie mokyklos vaidmenį, formuojant pilietinę-patriotinę sąmonę: kas daroma gerai ir ko dar trūksta), Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos vadovė Gaja Šavelė ir LVBOS tarybos pirmininkas, KBCA tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas – atitinkamai apie nevyriausybinių organizacijų bei bendruomeninių organizacijų ir jų asocijuotų struktūrų (nacionaliniu ir savivaldybių lygiu) vaidmenį pilietinio dalyvavimo procese ir veiklos rezultatus.

Mykolo Romerio universiteto afilituota profesorė Irena Leliūgienė pasidalins vykdytų tyrimų rezultatais ir mintimis apie atviros aplinkai mokyklos konceptualias prielaidas sėkmingai moksleiviu pilietinio, socialinio ir bendruomeninio ugdymo sistemai renovuoti, o Laima Tučienė, Klaipėdos rajono, Agluonėnų seniūnijos seniūnė, apžvelgs gyventojų pilietinio dalyvavimo seniūnijos ir seniūnaitijos lygiu formas, nurodys, kurios formos pasiteisino/nepasiteisino ir ką reikia daryti ateityje.

Po pranešimų numatytos diskusijos, kurių metu tikimasi sulaukti atvirų ir kritiškų vertinimų, įdomių įžvalgų ir vertingų pasiūlymų.

KVIEČIAME VISUS AKTYVIAI DALYVAUTI KONFERENCIJOJE IR SUŽINOTI DAUG KO NAUJO IR NAUDINGO ŠIA TEMA. 

       

Nuotolinė konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės  pirmininkas

Kęstutis Vilkauskas

Tel. (8 5) 239 6335

       Naujausi pakeitimai - 2021-11-30 09:07
       Monika Kutkaitytė