Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems

NATO PA Mokslo ir technologijų komiteto specialusis pranešėjas: „Inovacijos yra NATO sėkmės raktas“

2022 m. gegužės 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime surengtame NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) Mokslo ir technologijų komiteto posėdyje pranešėjai skaitė pranešimus apie Aljanso mokslo ir technologijų atsparumo stiprinimą, Ukrainos pasiekimus skaitmeninės transformacijos srityje, technologijų vaidmenį švelninant klimato kaitos pasekmes, karybos ateitį ir kt.

Mokslo ir technologijų komiteto specialusis pranešėjas Svenas Klementas (Sven Clement), kalbėdamas apie Aljanso mokslo ir technologijų atsparumo stiprinimą, pabrėžė, kad inovacijos yra NATO sėkmės raktas. Tačiau, pasak pranešėjo iš Liuksemburgo, joms kyla iššūkių dėl spartaus technologijų vystymosi ir šiuo metu esančio pavojingesnio pasaulio.

S. Klementas pristatė keletą pasiūlymų, kaip spręsti kylančius iššūkius. Jo įsitikinimu, turi būti didinamos investicijos į kritines technologijas, kaip antai į kibernetinį saugumą, jūrines ir palydovines technologijas. Pranešėjo nuomone, taip pat būtina suvokti priklausomybes nuo užsienio gamintojų gynybos įrangos ir komponentų srityje. Tarp paminėtų pasiūlymų – ir siekis turėti bendras normas ir standartus dėl pokyčių technologijų srityje.

 

 

Mokslo ir technologijų komiteto specialusis pranešėjas S. Klementas akcentavo galimą katastrofišką klimato kaitos poveikį ir žalą. Pasak jo, greta išteklių trūkumo klimato kaitos grėsmės gali privesti prie nestabilumo ir nesaugumo visame pasaulyje. „Pažeidžiamos šalys bus labiausiai paveiktos. Tai gali privesti prie valstybių griūties, smurtinių konfliktų ir nepalankios migracijos“, − sakė Liuksemburgo parlamentaras. Jis pažymėjo, kad NATO vis labiau domisi klimato kaitos poveikiu, kuris gali sukelti pavojų saugumui.

NATO klimato ir energetinio saugumo eksperto Julijaus Grubliausko tvirtinimu, visi sąjungininkai sutaria, kad atsparesnė ir įvairesnė energetinė sistema darys geresnį poveikį aplinkai. „Perėjimas prie žaliosios energijos yra susijęs ne tik su aplinka, ne tik su emisijų mažinimu, tai taip pat siejasi ir su tuo, kad reikia mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro importo, tokių tiekėjų kaip Rusija“, − pabrėžė J. Grubliauskas.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. V. Chorna)

 

Ukrainos skaitmeninės transformacijos viceministras Georgis Dubynskis savo kalboje sakė, kad vienas iš svarbiausių misterijos tikslų – 2024 m. pasiekti, kad valstybės teikiamos paslaugos būtų 100 proc. teikiamos internetu. „Ukraina dabar yra į skaitmeninimą orientuota valstybė. Per pastaruosius keletą metų ministerijai pavyko gerokai pagerinti šalies skaitmeninę infrastruktūrą, kurią dabar, deja, pažeidė karas“, − sakė Ukrainos politikas. Pasak jo, nuo karo jų šalyje pradžios prasidėjo ir kibernetinis karas. Be to, kaip pažymėjo viceministras, Ukrainai tenka kovoti su dezinformacija ir karo propaganda.

Pranešimą apie karybos ateitį skaitęs Mokslo ir technologijų komiteto pranešėjas Njall‘as Trausti‘s Fridbertsson‘as (Islandija) kalbėjo, kad naujos technologijos (EDT) vaidins esminį vaidmenį plėtojant NATO karines galimybes.

 

Daugiau naujienų apie gegužės 27−30 dienomis vykstančią NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesiją skaitykite ČIA.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-28 17:42
   Rimas Rudaitis