Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo delegacija Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO IR UKRAINOS AUKŠČIAUSIOSIOS RADOS ASAMBLĖJOS STATUTAS

 

1 straipsnis

Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėja (toliau – Asamblėja) – tarpparlamentinė institucija, įkurta siekiant plėtoti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą, stiprinti Lietuvos ir Ukrainos tarpparlamentinius ryšius ir svarstyti bendrus interesus atitinkančias temas ir projektus bei svarbiausius politinius, saugumo ir gynybos klausimus.

 

2 straipsnis

1. Asamblėją sudaro po 20 Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių.

2. Asamblėjos nacionalinių delegacijų sudarymo ir keitimo tvarką nustato kiekvienos valstybės parlamentas.

3. Asamblėjos Prezidiumą sudaro nacionalinių delegacijų pirmininkai ir jų pavaduotojai, išrinkti atitinkamai Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados kadencijos laikotarpiui.

 

3 straipsnis

  1. Asamblėjos plenarinės sesijos rengiamos kartą per metus paeiliui Lietuvoje ir Ukrainoje. Asamblėjos eilinę sesiją šaukia Prezidiumas, ne vėliau kaip prieš 30 dienų pranešdamas Asamblėjos nariams apie sesijos laiką, vietą ir darbotvarkę. Esant ypatingai situacijai, Asamblėjos sesijos nerengiamos arba rengiamos nuotoliniu vaizdo konferencijos būdu.
  2. Plenarinė sesija laikoma teisėta, jeigu joje dalyvauja ne mažiau kaip 1/3 kiekvienos nacionalinės delegacijos narių.

 

4 straipsnis

Dalyvauti Asamblėjos plenarinėje sesijoje gali būti kviečiami šalių diplomatinių atstovybių, valstybės institucijų, tarptautinių institucijų ir organizacijų atstovai, taip pat kiti Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai bei kitų valstybių parlamentų atstovai.

 

5 straipsnis

1. Savo poziciją Asamblėja gali išreikšti pareiškimais, rezoliucijomis ir deklaracijomis.

2. Dokumentų, skirtų nagrinėti Asamblėjos sesijoje, projektus teikia Prezidiumas, nacionalinių delegacijų vardu – delegacijų pirmininkai arba jų pavaduotojai.

 

6 straipsnis

1. Asamblėjos oficialiosios kalbos – lietuvių ir ukrainiečių. Asamblėjos darbo kalba – anglų. Abipusiu delegacijų susitarimu, Asamblėjos darbe gali būti vartojamos ir kitos kalbos.

2. Asamblėjos dokumentai rengiami lietuvių ir ukrainiečių kalbomis.

 

7 straipsnis

Asamblėjos statutas gali būti keičiamas Asamblėjos sesijos posėdyje nacionalinių delegacijų arba Prezidiumo siūlymu. Asamblėjos statutas ir jo pakeitimai priimami, jeigu už juos balsuoja ne mažiau kaip 2/3 Asamblėjos narių.

 

8 straipsnis

1. Organizacines Asamblėjos renginių ir nacionalinių delegacijų apgyvendinimo išlaidas apmoka šalies, kurios teritorijoje organizuojamas renginys, parlamentas.

2. Parlamentai apmoka savo nacionalinių delegacijų kelionės į Asamblėjos vietą ir iš jos išlaidas.

 

Lietuvos delegacijos Asamblėjoje

pirmininkas

 

Žygimantas PAVILIONIS

 

Ukrainos delegacijos Asamblėjoje

pirmininkas

 

Oleksandr MEREZHKO

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2022-11-15 13:13
       Jolanta Anskaitienė