Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Seimas uždraudė Lietuvoje laikyti, veisti ir žudyti kailinius žvėrelius“

2023 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimas pritarė draudimui laikyti ir (ar) veisti gyvūnus kailių gavybai ar pardavimo tikslu. Ūkio subjektams, iki 2022 m. pradėtą vykdyti komercinę veiklą, kurios tikslas – gauti ar parduoti kailius, nutraukusiems iki 2027 m. pradžios, nuo 2024 metų bus mokamos kompensacijos už šios komercinės veiklos nutraukimą. Kompensacijoms už kailinės žvėrininkystės uždraudimą Vyriausybė pasiūlė skirti 1 mln. eurų.

Pasak Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Jonausko, tai – didelis žingsnis gyvūnų gerovės, aplinkosaugos ir tvaresnio verslo srityse.

„Šiandien Seimas, balsuodamas už kailinių gyvūnų veisimo ir pardavimo draudimą, padarė svarų žingsnį į priekį. Kailininkystės sektorių Lietuvoje daugybę metų krėtė nuolatiniai skandalai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Žmonės, gyvenantys arti fermų, dažnai tapdavo kailininkystės verslo taršos įkaitais. Šiuolaikiniame pasaulyje vis didesnį vaidmenį užima verslo tvarumas – ekologiniais ir etiniais principais paremta veikla. Kailininkystė nesuderinama nei su vienu, nei kitu“, – sako parlamentaras.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys L. Jonauskas teigia, kad tai – laiku priimtas sprendimas, sekant tai, kas vyksta pasaulyje.

„Lietuva šiuo sprendimu nėra kažkuo išskirtinė. Veikiau esame kone paskutinė Europos valstybė, priimanti tokią įstatymo nuostatą. Jau devyniolika Europos valstybių yra uždraudusios kailių fermas. Dalis valstybių, pavyzdžiui, Estija, Latvija, uždraudusių kailininkystę ir skyrusių fermoms ilgą pereinamąjį laikotarpį, ūkininkams neskyrė jokių kompensacijų. Tuo tarpu Lietuvos ūkiai gavo ir gan ilgą pereinamąjį laikotarpį, ir kompensacijas, kurias, tikiuosi, jie panaudos tvaresnio verslo kūrimui“, – teigia L. Jonauskas.

Draudimas laikyti ir (ar) veisti gyvūnus kailių gavybai ar pardavimo tikslu įsigalios nuo 2027 metų sausio 1 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-21 12:33
   Monika Kutkaitytė