A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Audronius Ažubalis
2020–2024 m. kadencija
Seimo narys nuo 2020-11-13
Iškėlė: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Išrinktas: Pagal sąrašą
Kontaktai Kontaktai
Kab. I-443
Tel. (8 5) 239 6321
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

2023 m. sausio 29 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2020-11-19Europos reikalų komitetas, Komiteto pirmininko pavaduotojas
2020-11-19Užsienio reikalų komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2021-01-15Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2020-11-13Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Frakcijos narys

Parlamentinėse grupėse

2020-12-17 Laikinoji Daugiafunkcių miškų puoselėjimo grupė, narys
2021-05-11 Laikinoji grupė „Krymo deokupacijos parlamentinė platforma“, narys
2020-11-17 Laikinoji grupė „Už demokratinę Baltarusiją“, narys
2020-11-19 Laikinoji grupė „Už šeimą“, narys
2022-12-22 Laikinoji Jaunimo pilietinio patriotinio ugdymo grupė, narys
2020-11-19 Laikinoji Kauno regiono bičiulių grupė, narys
2020-12-08 Laikinoji Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos paramos grupė, pirmininkas
2020-12-08 Laikinoji sostinės bičiulių grupė, pirmininkas
2020-12-09 Parlamentinių ryšių su demokratine Rusija grupė, narys
2020-12-10 Parlamentinių ryšių su Kinijos Respublika (Taivanu) grupė, narys
2020-12-22 Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, pirmininkas
2020-12-17 Tarpparlamentinių ryšių grupė su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupė, narys
2020-12-10 Tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Šventuoju Sostu grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Ukraina grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis (Kroatijos Respublika, Albanijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Kosovo Respublika) grupė, pirmininko pavaduotojas
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupė, narys

 

Gimimo data

1958 m. sausio 17 d.

Gimimo vieta

Vilnius, Lietuva

 

 

Išsilavinimas

 

1990

World Press institutas, Makalesterio koledžas, JAV, politikos ir ekonomikos mokslai

1982–1989

Vilniaus valstybinis universitetas (dabar – Vilniaus universitetas), Istorijos fakultetas, žurnalistikos magistras

1976–1977

Vilniaus valstybinis universitetas (dabar – Vilniaus universitetas), Istorijos fakultetas, žurnalistika (pašalintas iš universiteto už ryšius su Lietuvos Helsinkio grupės nariais)

1964–1976

Vilniaus Antano Vienuolio vidurinė mokykla (dabar – Antano Vienuolio progimnazija ir Vytauto Didžiojo gimnazija)

 

 

Darbo patirtis

 

2001–2004

Viešoji įstaiga Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras prie Vyriausybės kanceliarijos, generalinis direktorius

1993–1996

Ryšių su visuomene konsultacinis centras „Multum Creditum“ (pirmasis Lietuvoje), vadovas

1992–1993

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, Informacijos ir analizės centras, vedėjas

1990–1992

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, atstovas spaudai

1989–1990

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio savaitraštis „Atgimimas“, korespondentas

1979–1988

Lietuvos valstybinis leidyklų, poligrafijos ir knygų prekybos komitetas, Lietuvos mokslinis metodinis kultūros centras, Lietuvos valstybinis televizijos ir radijo komitetas, Lietuvos respublikinė kino filmų nuomojimo kontora, redaktorius, žurnalistas

 

 

Politinė karjera

 

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys

2016–2020

XII Seimo narys

 

Europos reikalų komitetas, narys

 

Užsienio reikalų komitetas, narys

 

Konstitucijos komisija, narys

2012–2016

XI Seimo narys

 

Užsienio reikalų komitetas, pirmininko pavaduotojas

 

Europos reikalų komitetas, narys

2011

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkas

2010–2012

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras

2008–2012 

X Seimo narys

 

Europos reikalų komitetas, narys

 

Užsienio reikalų komitetas, pirmininkas, narys

 

Atominės energetikos komisija, narys

 

Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, pirmininkas, narys

 

Seimo delegacija Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjoje, pirmininko pavaduotojas

2004–2008

IX Seimo narys

 

Europos reikalų komitetas, narys

 

Užsienio reikalų komitetas, pirmininko pavaduotojas, narys

 

NATO reikalų komisija, narys

 

Seimo delegacija Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjoje, narys

Nuo 1998 m.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys

1996–2000

VII Seimo narys

 

Europos reikalų komitetas, pirmininko pavaduotojas

 

Užsienio reikalų komitetas, pirmininkas, narys

 

Etikos ir procedūrų komisija, narys

 

NATO reikalų komisija, narys

 

Seimo delegacija NATO PA, narys

 

 

Kita

 

Tarnyba sovietinėje armijoje (1977–1979)

Lietuvos ir Didžiosios Britanijos asociacijos „British Chamber of Commerce“ prezidentas (1998–2000); Nacionalinės žurnalų leidėjų asociacijos prezidentas (2001–2003); Lietuvos Helsinkio grupės rėmėjas; Lietuvos šaulių sąjungos narys (nuo 2015 m.); Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos narys (nuo 2017 m.); vienas iš analitinio centro „Ronaldo Reagano laisvės centras“ steigėjų.

Apdovanojimai: Ukrainos Respublikos 3-iojo laipsnio ordinas „Už nuopelnus“ (2007); Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO atminimo ženklas (2003); Sausio 13-osios atminimo medalis (1999); Estijos Respublikos Marijos žemės 2-ojo laipsnio kryžiaus ordinas (2013); Garbės ordinas už nuopelnus Gruzijos valstybei (2014), Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ III laipsnio apdovanojimas (2020).

Veiklos sritys: Lietuvos užsienio ir Europos politika, nacionalinio saugumo ir gynybos klausimai

Pomėgiai: istorinė literatūra, darbas sodyboje, kalnų slidinėjimas, žvejyba

Kalbos: lietuvių (gimtoji), anglų, rusų

 

 

Šeima

 

Vedęs, dvi dukterys

 

1982–1989 

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2023.01.22 - 2023.01.24Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje (Belgijos Karalystė)
2023.01.08 - 2023.01.15Dėl Seimo valdybos 2022 m. gruodžio 23 d. sprendimo Nr. SV-S-767 „Dėl Seimo narių dalyvavimo susitikimuose su Taivano valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovais“ pakeitimo (Taivanas)
2023.01.08 - 2023.01.15Dėl Seimo narių dalyvavimo susitikimuose su Taivano valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovais (Taivanas)
2022.12.04 - 2022.12.08Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos transatlantiniame forume (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2022.11.30 - 2022.12.02Dėl Audroniaus Ažubalio ir Juliaus Sabatausko dalyvavimo trečiajame metiniame Eurojusto veiklos vertinimo tarpparlamentinio komiteto posėdyje ir tarpparlamentiniame posėdyje dėl teisinės valstybės pad (Belgijos Karalystė)
2022.11.18 - 2022.11.22Dėl Seimo valdybos 2022 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. SV-S-714 „Dėl Audroniaus Ažubalio, Vytauto Bako, Dainiaus Gaižausko ir Arvydo Pociaus dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos metinėje sesijoje (Ispanijos Karalystė)
2022.11.18 - 2022.11.22Dėl Audroniaus Ažubalio, Vytauto Bako, Dainiaus Gaižausko ir Arvydo Pociaus dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos metinėje sesijoje (Ispanijos Karalystė)
2022.11.13 - 2022.11.16Dėl Audroniaus Ažubalio, Vytauto Gapšio, Mariaus Matijošaičio ir Giedriaus Surplio dalyvavimo Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) LXVIII plenariniame posėdyje (Čekijos Respublika)
2022.10.16 - 2022.10.23Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo jungtiniame NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos reikalų komiteto ir Demokratijos ir saugumo komiteto vizite (Korėjos Respublika)
2022.05.15 - 2022.05.17Dėl Audroniaus Ažubalio, Andriaus Mazuronio, Juliaus Sabatausko ir Arūno Valinsko dalyvavimo Prancūzijos Respublikos Senato Teisės komiteto ir Nacionalinės Asamblėjos Teisės komiteto rengiamoje tarppa (Prancūzijos Respublika)
2022.05.10 - 2022.05.13Dėl Audroniaus Ažubalio ir Dainiaus Gaižausko kartu su NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos reikalų komitetu bei Demokratijos ir saugumo komitetu bendro vizito į Nyderlandų Karalystę (Nyderlandų Karalystė)
2022.04.09 - 2022.04.11Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdyje (Graikijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Seimo valdybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. SV-S-446 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio ir Mariaus Matijošaičio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respublikos valdžios atst (Čekijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Seimo valdybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. SV-S-446 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio, Mariaus Matijošaičio ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respub (Čekijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio, Mariaus Matijošaičio ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respublikos valdžios atstovais (Čekijos Respublika)
2022.03.10 - 2022.03.12Dėl Audroniaus Ažubalio, Vytauto Mitalo ir Valdo Rakučio dalyvavimo susitikimuose su Nyderlandų Karalystės valdžios atstovais (Nyderlandų Karalystė)
2022.02.21 - 2022.02.23Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo jungtiniuose NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo, Ekonomikos ir saugumo bei Politikos reikalų komitetų posėdžiuose ir Nuolatinio komiteto posėdyje (Belgijos Karalystė)
2022.01.26 - 2022.01.29Dėl Audroniaus Ažubalio, Lauryno Kasčiūno, Giedriaus Surplio ir Dovilės Šakalienės dalyvavimo susitikimuose su NATO ir NATO valstybių narių atstovais (Belgijos Karalystė)
2022.01.23 - 2022.01.25Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo jungtiniame NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto ir Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje (Belgijos Karalystė)
2021.12.17 - 2021.12.19Dėl Audroniaus Ažubalio, Mariaus Matijošaičio ir Žygimanto Pavilionio dalyvavimo Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos Ir Latvijos Respublikos parlamentų užsienio reikalų komitetų susitikime (Estijos Respublika)
2021.11.28 - 2021.12.02Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos transatlantiniame forume (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2021.11.18 - 2021.11.21Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Viduržemio jūros regiono ir Artimųjų Rytų specialiosios grupės seminare (Ispanijos Karalystė)
2021.10.28 - 2021.11.01Dėl Audroniaus Ažubalio ir Kęstučio Masiulio dalyvavimo Sakartvelo vietos savivaldos rinkimų stebėjimo misijoje ir susitikimuose su valdžios atstovais (Gruzija)
2021.10.28 - 2021.11.01Dėl Seimo valdybos 2021 m. spalio 20 d. sprendimo Nr. SV-S-258 „Dėl Audroniaus Ažubalio, Kęstučio Masiulio ir Rūtos Miliūtės dalyvavimo Sakartvelo vietos savivaldos rinkimų stebėjimo misijoje ir susitikimuose su valdžios atstovais“ pakeitimo (Gruzija)
2021.10.25 - 2021.10.28Dėl Seimo valdybos 2021-10-08 spr. Nr. SV-S-233 „Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo jungtiniame NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto ir Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje bei konferencijoje, skirtoje padėčiai Ukrainoje aptarti (Ukraina)
2021.10.25 - 2021.10.28Dėl Audroniaus Ažubalio dalyvavimo jungtiniame NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto ir Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje bei konferencijoje, skirtoje padėčiai Ukrainoje aptarti (Ukraina)
2021.10.08 - 2021.10.12Dėl Audroniaus Ažubalio, Tomo Bičiūno, Dainiaus Gaižausko ir Arvydo Pociaus dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos 67-ojoje metinėje sesijoje (Portugalijos Respublika)
2021.10.08 - 2021.10.12Dėl Seimo valdybos 2021 m. rugsėjo 22 d. sprendimo Nr. SV-S-208 „Dėl Audroniaus Ažubalio, Tomo Bičiūno, Dainiaus Gaižausko ir Arvydo Pociaus dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos 67-ojoje metinėje sesijoje“ pakeitimo (Portugalijos Respublika)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Serbija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Serbija)
2021.06.14 - 2021.06.16Dėl Seimo valdybos 2021 m. birželio 2 d. sprendimo Nr. SV-S-120 „Dėl Audroniaus Ažubalio, Lauryno Kasčiūno ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Vengrijos valdžios atstovais“ pakeitimo (Vengrijos Respublika)
2021.06.14 - 2021.06.16Dėl Audroniaus Ažubalio, Lauryno Kasčiūno ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Vengrijos valdžios atstovais (Vengrijos Respublika)
2021.05.12 - 2021.05.14Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujamos delegacijos oficialaus vizito į Ukrainą (Ukraina)

Balsavimai

Duomenų nėra
Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje