




Šios konferencijos tikslas – paanalizuoti, kaip demokratinio valdymo principai prisitaiko prie šiandieninių geopolitinių iššūkių, kokie sprendimai padėtų užtikrinti jų veiksmingumą sparčiai kintančiame kontekste, ir sukurti erdvę, kurioje mokslininkai bei praktikai iš Lietuvos ir kitų šalių galėtų dalintis gerosiomis patirtimis bei iššūkiais.
Pažymėtina, kad konferencijoje dėmesys bus skiriamas savivaldos įgyvendinimo Lietuvoje patirtims ir išmoktoms pamokoms, bus nagrinėjami suinteresuotųjų šalių įtraukimo į sprendimų priėmimą mechanizmai, svarstomosios demokratijos patirtys Europoje ir jos taikymo galimybės Lietuvoje.
Konferencijos plenarinę sesiją užbaigs diskusija, kurioje Seimo, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir akademinės bendruomenės atstovai aptars demokratijos atsparumą ir reikšmę valstybei neapibrėžtomis geopolitinėmis sąlygomis. Diskusijoje bus gilinamasi į tai, kaip pastaraisiais metais keitėsi viešojo sektoriaus veikla, kokie iššūkiai ir tendencijos išryškėjo, kokie sprendimai jau pasiteisino ir kokių veiksmų reikėtų imtis siekiant tvaraus demokratijos valdymo stiprinimo ateityje. Taip pat bus aptartos Lietuvos gerosios patirtys bei grėsmės, su kuriomis demokratija susiduria šiandien.
Popietinėje konferencijos darbotvarkėje numatytos trys teminės sekcijos.
🕝 13.30–16.30 val. Teminės sekcijos:
Sekcija A „Demokratinis valdymas geopolitinių iššūkių kontekste: Ukrainos patirtys“ – Seimo III rūmų 218 B salė.
Sekcija B „Demokratinio valdymo stiprinimas: galimybės ir sprendimai“ – Seimo I rūmų Konstitucijos salė.
Sekcija C „Demokratija, saugumas ir atsparumas: teorinės ir praktinės įžvalgos geopolitinių krizių laikotarpiu“ – Seimo I rūmų Lietuvos Tarybos salė.
Kontaktinis asmuo Vilma Keidūnė, [email protected], tel. (05) 239 6806.
Papildoma informacija: Viešojo valdymo kompetencijų tinklo koordinacinės grupės pirmininkas prof. dr. Andrius Stasiukynas, el. p. [email protected]