Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Savižudybių ir smurto prevencijos komisija

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija priėmė sprendimą dėl darbovietėse patiriamos psichologinės įtampos ir emocinio išsekimo

2019 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija, 2019 m. lapkričio 6 d. posėdyje išklausiusi informaciją dėl darbovietėse patiriamos psichologinės įtampos ir emocinio išsekimo, 2019 m. lapkričio 13 d. posėdyje bendru sutarimu priėmė sprendimą, kuriuo rekomendavo Vyriausybei parengti Darbo kodekso papildymo projektą, kuriame būtų aiškiai išdėstytos psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijos nuostatos, taip pat sukurti mechanizmą, kuris leistų kontroliuoti, kad keliose darbovietėse dirbančių darbuotojų (ir medikų) darbo laikas neviršytų Darbo kodekse nustatyto maksimaliojo darbo laiko reikalavimų. Taip pat rekomenduota imtis priemonių stiprinti įstaigų ir viduriniosios grandies vadovų vadybinius gebėjimus, lyderystės, komandinio darbo kompetencijas, sukurti viduriniosios grandies vadovų veiklos vertinimo tvarką, pagal kurią jų veikla būtų vertinama tiek tiesioginio vadovo, tiek pavaldinių.

Sveikatos apsaugos ministerijai rekomenduota imtis priemonių užtikrinti medikų viršvalandinio darbo, jei jo neįmanoma išvengti dėl objektyvių priežasčių (užsitęsusios operacijos, skubi pagalba ir pan.), apskaitą, teisingą apmokėjimą ir kompensavimą privalomu nedarbo laiku (poilsio dienomis, atostogomis), kartu su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyti reikalavimus dėl didesnio kito personalo skaičiaus ir naujų  specialybių, tokių kaip gydytojo asistentas (sekretorius), įvedimui ir skirti tam reikiamą finansavimą, apsvarstyti galimybes įdiegti technines priemones, kurios padėtų sumažinti  medicinos dokumentų pildymo laiko sąnaudas, įdiegti trumpąjį lengvai įsimenamą pasitikėjimo telefono numerį, kuriuo būtų galima pranešti apie darbe patiriamą psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą. Taip pat rekomenduota apsvarstyti galimybes didžiosiose sveikatos priežiūros įstaigose sukurti psichologinės pagalbos medikams tarnybas, mažesnėse – įsteigti bent po vieną psichologo, teikiančio paslaugas medikams, pareigybę.

Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija įpareigotos iki 2020 m. kovo 30 d. informuoti Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją apie nurodytų priemonių įgyvendinimą.

 

Daugiau informacijos:

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas

Robertas Šarknickas, mob. 8 668 42 154

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-11-14 11:58
       Monika Kutkaitytė