Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Savižudybių ir smurto prevencijos komisija

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijai pristatyta informacija apie smurto atvejus Lietuvos kariuomenėje ir priemonės jam užkardyti

2020 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Žiniasklaidos priemonėse pasirodžius straipsniui apie smurto atvejus Lietuvos kariuomenės Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Roberto Šarknicko iniciatyva 2020 m. rugsėjo 16 d. įvyko komisijos posėdis. Jame taip pat dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir jų padalinių atstovai.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Komisijos posėdyje buvo pristatytos smurto prevencijos ir reagavimo, įvykus smurtiniam incidentui, priemonės. Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos generalinis inspektorius brg. gen. Vilmantas Tamošaitis akcentavo, kad teisės aktuose (Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme, Lietuvos kariuomenės drausmės statute, Baudžiamajame kodekse, Lietuvos karių etikos kodekse, Karo tarnybos statute, Psichologų paslaugų teikimo krašto apsaugos sistemoje tvarkos apraše) yra įtvirtinti griežti karių elgesiui ir tarpusavio santykiams taikytini reikalavimai. Kariams, kuriems reikalinga pagalba, užtikrinama galimybė kreiptis į tiesioginį ar aukštesnį vadą, dalinio vyr. puskarininkį, karo psichologą, karo kapelioną, karo policiją ar krašto apsaugos generalinį inspektorių ir gauti reikiamą pagalbą. Taip pat kalbėta apie vado (viršininko) privalomus veiksmus, įvykus smurtiniam incidentui, teisinę atsakomybę už kario veiką, susijusią su smurto panaudojimu.

Komisijos pirmininkas teigiamai įvertino Lietuvos kariuomenės pastangas visiškai netoleruoti smurtinio pobūdžio veikų, skiriamą dėmesį karių psichologinei savijautai ir psichologinio atsparumo ugdymui, smurto prevencinių ir reagavimo, įvykus smurtiniam incidentui, priemonių visumą.

 

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas

Robertas Šarknickas, mob. 8 668 42154

 

       Naujausi pakeitimai - 2020-09-17 08:14
       Monika Kutkaitytė