Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Parodos ir leidiniai

Parodos Seime yra organizuojamos vadovaujantis Seimo valdybos 2016 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. SV-S-1497, kuriuo yra patvirtintas „Renginių Lietuvos Respublikos Seime organizavimo tvarkos aprašas“. Pilną aprašą rasite čia. Žemiau pateikiama apibendrinta tvarka dėl parodų organizavimo.

Parodas ir parodų atidarymo renginius turi teisę inicijuoti Seimo narys, Seimo struktūrinis padalinys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas, Seimo kanceliarija.

Parodos gali būti eksponuojamos šiose erdvėse:

 1. Seimo I rūmų Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje.
 2. Seimo I rūmų Vitražo galerijoje.
  Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose eksponuojamos parodos parlamentarizmo istorijos ir valstybingumo tematika (valstybės kūrimas, atkūrimas, žymių politikos veikėjų veikla, reikšmingos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos datos, spaudos draudimas, išsivaduojamieji judėjimai, sukilimai, ginkluotas pasipriešinimas, Atgimimas, Laisvės gynimas, tarptautinis Lietuvos pripažinimas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų darbai). Šioje erdvėje gali vykti ir kiti šios tematikos renginiai.
 3. Seimo II rūmų parodų galerijoje.
 4. Seimo II rūmų 1 aukšto (prie kavinės) galerijoje.
  Seimo II rūmų parodų galerijose eksponuojamos parodos, susijusios su valstybės istorija ir Seimo veikla, taip pat parodos, skirtos valstybės šventėms paminėti, ir meno kūriniai, sudarantys galimybę lankytojams susipažinti su atskiras kultūros sritis (meno kryptis) reprezentuojančiais autoriais.
 5. Seimo III rūmų parodų galerijoje.
 6. Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje.
  Seimo III rūmų parodų galerijoje ir Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje eksponuojami menininkų, tautodailininkų darbai, rengiamos regionų bendruomenių ar socialinių grupių veiklą pristatančios parodos.
 7. Seimo lankytojų centre.
  Seimo lankytojų centre eksponuojamų parodų prioritetinė tematika – Seimo veikla, Lietuvos valstybingumo ir parlamentarizmo istorija.
 8. Seimo Sausio 13-osios memoriale.
  Čia eksponuojamos parodos, susijusios su Laisvės gynimu.
 9. Seimo skaitykloje.
  Čia eksponuojamos knygų ir kitų spaudinių parodos. .
 10. Seimo Didžiajame kieme.
  Didžiajame kieme eksponuojamos Seimo kanceliarijos inicijuotos parodos valstybingumo tema. Jų eksponavimo trukmę nustato sprendimą priimantis asmuo.

Parodos eksponuojamos ne ilgiau kaip 14 dienų. Parodos iniciatorių prašymu, jeigu yra galimybė, sprendimą priimančio asmens sprendimu parodų eksponavimo trukmė gali būti keičiama.

Parodų eksponavimą Seime koordinuoja Informacijos ir komunikacijos departamentas (toliau – Departamentas).
Telefonu (8 5) 239 6202 suderinus ir rezervavus parodų plane esantį laisvą periodą, parodos iniciatorius teikia prašymą Departamentui, kuriame nurodo šią informaciją:

 • parodos pavadinimą, jos turinį ir pobūdį;
 • parodos mastą (apytikslį kūrinių, stendų ir kitokių eksponatų skaičių);
 • pageidaujamą parodos eksponavimo laikotarpį, vietą ir parodos atidarymo datą (jeigu planuojamas parodos atidarymas);
 • asmenų, atsakingų už parodos organizavimą, kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą);
 • parodos turinį ir pobūdį atspindinčią vaizdinę medžiagą (kompaktinius diskus, skaitmeninius vaizdo diskus, katalogus ir kt.).

Prašymas teikiamas per DVS (tik vidiniams vartotojams);

Prašymo per DVS pildymo instrukciją rasite ČIA

Departamentas priima eksponuoti tik visiškai parengtas parodas. Visi parodų eksponatai turi būti su parengtais aprašais valstybine kalba, prireikus – ir užsienio kalbomis.

Parodų eksponatai transportuojami, montuojami ir išmontuojami tik dalyvaujant jų savininkui arba jo įgaliotam asmeniui. Parodų eksponatai nuolatiniam eksponavimui ir (ar) saugojimui nepriimami. Už parodos eksponatų saugumą (įskaitant sugadinimą ar sunaikinimą) Seimo kanceliarija neatsako.

Dėl parodos pristatymo renginio parodos iniciatorius ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki planuojamo renginio dienos užpildo prašymą Seimo kanceliarijos dokumentų valdymo sistemoje ir pateikia visus prašomus duomenis:

 • renginio pavadinimas;
 • renginio data ir trukmė;
 • renginio dalyvių skaičius;
 • už renginį atsakingas asmuo;
 • renginio audiovizualinio aptarnavimo, vertimo, transporto ir kitų paslaugų poreikis.

Prašymas teikiamas per DVS (tik vidiniams vartotojams);

Prašymo per DVS pildymo instrukciją rasite ČIA