Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė Romoje: „Sprendimams priimti reikia sutarimo ir palaikymo“

 

2023 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vakar pradėjo oficialų darbo vizitą Romoje (Italijos Respublika). Tik atvykusi davė interviu vienam seniausių ir skaitomiausių Italijos dienraščių „Corriera della Serra“, vėliau Lietuvos Respublikos ambasadoje susitiko su Italijos lietuvių bendruomenių atstovais.

Pasak parlamento vadovės, šis vizitas reikšmingas keliais aspektais. Šiuo įtemptu metu visų stiprybė ir saugumo garantas yra aktyvūs, glaudūs valstybių santykiai. O Italija – svarbi Europos Sąjungos ir NATO sąjungininkė. Kita vertus, kaip tik dabar palanku ir potencialu stiprinti dvišalį Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimą, ypač sprendžiant migracijos iššūkius, vystant investicinius projektus, mokslinius tyrimus.

„Dar vienas ypač svarbus bendradarbiavimo kontekstas – pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje liepą, kuris, labai norėtume, priims reikšmingų sprendimų dėl regiono saugumo, Aljanso plėtros. Tačiau sprendimams priimti reikia sutarimo ir palaikymo. Tikiu, kad prie to prisidės šis vizitas ir NATO valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas birželį“, – tvirtina V. Čmilytė-Nielsen.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Vakar Lietuvos Respublikos ambasada Romoje organizavo Seimo Pirmininkės ir Italijoje gyvenančių lietuvių susitikimą. 

„Bendruomenės nariams aktualus daugybinės pilietybės klausimas ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Jiems rūpi lietuvybės, lituanistinio švietimo puoselėjimas ir su tuo susijusi parama. Šių žmonių dėka Italijoje minimos Lietuvai svarbios sukaktys, švenčiamos tradicinės mūsų šventės, palaikomi dvišaliai kultūriniai, akademiniai ryšiai. O prasidėjus karui Ukrainoje, Italijos lietuviai aktyviai įsijungė į labdaringą veiklą, taip padėdami Ukrainos lietuvių bendruomenei ir ukrainiečiams“, – pasakoja V. Čmilytė-Nielsen.

Šiandien Romoje parlamento vadovė susitiks su Italijos Respublikos Deputatų Rūmų Pirmininku Lorencu Fontanu (Lorenzo Fontana) ir Senato vicepirmininku Mauricijumi Gaspariu (Maurizio Gasparri), taip pat pasisakys bendrame Italijos Respublikos Deputatų Rūmų ir Senato užsienio reikalų komitetų posėdyje.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-16 11:17
   Jolanta Anskaitienė