Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų ir Kaimo reikalų komitetų vadovai susitiko su Naujosios Zelandijos delegacija

2017 m. kovo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien, kovo 27 d., Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas susitiko su Naujosios Zelandijos delegacija – žemės ūkio ministru Natanu Gajumi (Nathan Guy), ambasadoriumi Berlyne Rodu Harisu (Rod Harris).

 

Europos ir Kaimo reikalų komitetų pirmininkų G. Kirkilo ir A. Stančiko susitikimas su Naujosios Zelandijos žemės ūkio ministro N. Gajaus (N. Guy) vadovaujama delegacija. Seimo kanceliarijos (aut. Dž.G.Barysaitė) nuotr.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas susitikime pažymėjo, kad Lietuva yra labai priklausoma nuo užsienio prekybos. Rusijos Federacijai įvedus maisto produktų embargą, ES produkcijai susiklostė nauja situacija žemės ūkio sektoriuje. 2015 m. lietuviškos kilmės prekių eksportas į Rusiją krito 47 proc., o per pirmuosius devynis 2016 m. mėn. toliau mažėjo 10 proc. ES deda pastangas naujų rinkų atvėrimui su trečiosiomis šalimis, tokiomis kaip Kinija, Pietų Korėja, Japonija. Priimtas ES ir Kanados ekonomikos ir prekybos susitarimas (CETA), kuriuo bus panaikinta beveik 99 proc. tarifų, jis leis užtikrinti didesnį paslaugų ekonomikos teisinį aiškumą, didesnį įmonių darbuotojų judumą ir padės sukurti įvairių profesinių kvalifikacijų pripažinimo sistemą).

G. Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva remia Rytų partnerystės šalis ir siekia, kad ES tęstų paramą Ukrainai, Gruzijai, Moldovai įgyvendinant išsamias ir visa apimančias laisvosios prekybos sutartis. Taip pat teiravosi dėl pagrindinių principų ir Naujosios Zelandijos pozicijos dėl ES ir Naujosios Zelandijos laisvosios prekybos sutarties.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas pristatė Lietuvos žemės ūkio sektoriaus situaciją ir atkreipė dėmesį, kad šioje srityje daug sunkumų kilo po Rusijos Federacijos paskelbto embargo. Ypač smarkiai krizė palietė pieno sektorių, kur pastaruosius metus buvo ypač žemos žaliavos supirkimo kainos. Komiteto vadovas akcentavo, kad Lietuvai labai svarbu rasti patikimas užsienio prekybos partneres, todėl kartu su Latvija, Estija ir Suomija galėtų kurti regioną, kuriame žemės ūkyje nebūtų naudojami genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) tokiu būdu pasiūlant pasauliui išskirtinės kokybės maisto produktus.

Seimo Pirmininko pavaduotojas G. Kirkilas pažymėjo, kad kovo 5–7 dienomis vykusio vizito į ES institucijas metu Seimo Europos reikalų komiteto narių delegacija susitiko su vyriausiuoju ES derybininku dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES Mišeliu Barnjė (Micheliu Barnier). G. Kirkilas akcentavo, kad JK išstojimo iš ES (BREXIT) klausimu vienais iš svarbiausių Lietuvos interesų išlieka: tolesnis aktyvus JK dalyvavimas stiprinant saugumą regione ir atsparumą Europoje bei kaimyninėse šalyse; ES finansavimo išsaugojimas svarbiausiose programose, tarp jų ir žemės ūkio (JK įsipareigojimas 14 proc. apie 60 mlrd. eurų iki 2020 m. finansinėje perspektyvoje);  išlaikyti sukurtus ekonominius ryšius ir išvengti barjerų prekybai.

Atsižvelgiant į šiandienos iššūkius, su kuriais Sąjunga susiduria, Europos Komisijos Pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) pristatė Baltąją knygą dėl Europos Sąjungos ateities (Joje numatyti 5 scenarijai dėl tolesnės ES raidos iki 2025 m.). Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas pastebėjo, kad ES nebūtų palankus ES ,,hard“ BREXIT scenarijus, Lietuva pasisako už Sąjungos tęstinumą ir vieningą ES be ES Sutarčių pakeitimų.

 

Rengė:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja Dainora Asevičienė, tel. 239 6861

Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja Gabija Jurgelytė, tel. 239 6951

       Naujausi pakeitimai - 2017-03-27 16:59
       Rimas Rudaitis