Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

ERK: Aktualiausias klausimas Maltos pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkėje – migracija

2017 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – M.Maldeikis)

 

57-ajame COSAC (LVII COSAC) plenariniame posėdyje didžiausias dėmesys – migracijai. Šiai humanitarinei problemai konferencijos darbotvarkėje skirta daugiausiai laiko. Europos parlamentų atstovai išreiškė paramą pirmininkaujančios ES Tarybai Maltos pastangoms siekti pažangos įgyvendinant visus Europos Sąjungos tvarios migracijos politikos elementus: užtikrinti veiksmingą ES išorės sienų kontrolę ir sustabdyti nelegalios migracijos į ES srautus, įskaitant aktyvią kovą su nelegaliu žmonių gabenimu bei prekyba žmonėmis.

COSAC plenariniame posėdyje dalyvaujanti Europos reikalų komiteto (ERK) narė Dovilė Šakalienė pabrėžė, kad fragmentiškas ir lėtas ES reagavimas į augančius migracijos krizės iššūkius, įskaitant ypatingai spartų prekybos vaikais, moterimis bei organais augimą, kainuoja šimtus tūkstančių gyvybių. „Milijardų vertės prekybos žmonėmis „verslas“ maitinasi migracijos krize – pažeidžiami, nuo mirties bėgantys, dokumentus žmonių kontrabandininkams atidavę moterys ir vaikai tapo greitos apyvartos preke. Deja, šiandien mes daugiau gesiname dūmus nei ugnį, nors turėtume ženkliai glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant problemą ten, kur ji atsiranda,“– sakė D. Šakalienė.

Daugelį metų su žmogaus teisių klausimais ekspertiniame lygyje dirbusi politikė kvietė ES keisti požiūrį į migracijos krizę iš esmės. „Mums reikalingos stiprios ir tikslios tarpvyriausybinės kovos su žmonių kontrabanda ir prekyba operacijos, kurių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo tarpusavio pasitikėjimo bei dalijimosi informacija. Todėl turime sutvarkyti antikorupcinius saugiklius, tokius kaip nuolatinė rotacija ir komandų komplektavimas iš skirtingų šalių atstovų, ir suduoti tikslius koordinuotus smūgius prekeiviams žmonėmis jų „medžioklės“ vietose. Mes turime gesinti gaisrą ten, kur jis kyla“, – kalbėjo parlamentarė.

ERK narė įsitikinusi, kad šiandieninė migracijos politika – kova su pasekmėmis. „Milijonai žmonių bėga nuo teroro ir karo, Europa skęsta migrantų jūroje, o mes vis dar kalbamės ir stebime. Jei skęsta Jūsų vaikas – ar rengiate konferenciją apie efektyvius gelbėjimo metodus ir svarstote kiek atsakomybės galite prisiimti? Ne, Jūs nedelsdami kviečiate gelbėtojus ir patys šokate į vandenį. Europa skęsta ir mes turime transformuoti lėtus biurokratinius procesus bei suformuoti aiškią politinę valią tiek nacionaliniame lygmenyje, tiek Briuselyje – mums nebereikia kalbų, mums reikia praktinių ryžtingų veiksmų,“–  kalbėjo Lietuvos delegacijos narė D. Šakalienė.

Konferencijos dalyviai patvirtino pasiryžimą veikti visapusiškai gerbiant žmogaus teises, tarptautinę teisę ir Europos vertybes, esant reikalui imtis papildomų veiksmų, kad būtų smarkiai sumažinti migracijos srautai centrinės Viduržemio jūros regiono dalies maršrutu ir sužlugdytas neteisėto žmonių gabenimo verslo modelis. Parlamentarai kvietė ES institucijas suintensyvinti darbą su Libija, kaip pagrindine išvykimo šalimi, jos kaimyninėmis šalimis Šiaurės Afrikoje ir sustiprinti ES grąžinimo pajėgumus.

 

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el.p. j.sedauskiene@lrs.lt