Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Seimo Europos reikalų komiteto pranešimas: „Reikia ieškoti būdų skirti didesnį dėmesį ir finansavimą socialiniam matmeniui“

2018 m. gegužės 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 2 d. Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje buvo pristatyta Europos socialinių teisių ramsčio (toliau – ESTR) įgyvendinimo eiga ir Europos Komisijos 2018 m. kovo 13 d. pateiktas socialinio teisingumo dokumentų rinkinys.

Europos reikalų komiteto nariai susipažino su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikta informacija bei išklausė Vilniaus universiteto profesoriaus Romo Lazutkos ir Lietuvos socialinių tyrimų centro atstovo profesoriaus Boguslavo Gruževskio įžvalgų.

Aktyvios diskusijos metu komiteto nariams iškilo daug klausimų dėl ESTR įgyvendinimo, finansavimo būdų ir efektyvaus bendradarbiavimo tarp atsakingų institucijų. Komitetas paprašė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikti išsamesnę informaciją dėl savarankiškai dirbančių asmenų socialinės apsaugos, informaciją dėl numatomo finansavimo iki 2021 m. ESTR principams, kurių įgyvendinimui Lietuvoje skiriamas didžiausias dėmesys, ypač kreipiant dėmesį į tas sritis, kuriose Lietuva, pagal ESTR stebėsenos rezultatus, yra kritinėje padėtyje. Komitetas taip pat paprašė pateikti lyginamąją informaciją (procentais) apie BVP perskirstymą per biudžetą Europos Sąjungos šalyse bei jo dalį, tenkančią socialinėms išlaidoms, pastarąsias išskaidant pagal sritis.

Komiteto nariai siekia konstruktyvaus dialogo su Vyriausybe dėl ESTR prioritetų įgyvendinimo ir Lietuvos pozicijos formulavimo, todėl nutarta tęsti parlamentinę kontrolę visų pirma tais klausimais, kurie išskirti kaip kritiniai arba reikalaujantys daugiau įsitraukimo. Nutarta į kitą Europos reikalų komiteto posėdį, kuriame bus svarstomi socialinio matmens klausimai, kviesti finansų ministrą, socialinės apsaugos ir darbo ministrą bei Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetą.

Kitas Europos reikalų komiteto posėdis ESTR klausimu planuojamas 2018 m. gegužės pabaigoje.

 

ESTR buvo paskelbtas 2017 m. lapkričio 17 d. socialinių reikalų aukščiausio lygio susitikime Geteborge. Vėliau, tų pačių metų gruodžio 14 d., Europos Vadovų Taryba patvirtino susitikimo išvadas. ESTR nustatyta 20 pagrindinių principų ir teisių lygių galimybių darbo rinkoje, galimybių įsidarbinti, sąžiningų darbo sąlygų ir socialinės apsaugos ir įtraukties srityse.

2018 m. kovo 13 d. Europos Komisija pateikė socialinio teisingumo dokumentų rinkinį, kurį sudaro:

• Komunikatas dėl Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimo stebėjimo.

• Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, įsteigiančio Europos darbo instituciją.

• Pasiūlymas dėl Tarybos Rekomendacijos dėl darbuotojų ir savarankiškai dirbančių asmenų socialinės apsaugos.

Europos Komisija ambicingai buvo numačiusi įtraukti ir Europos socialinio draudimo numerio iniciatyvą į socialinio teisingumo dokumentų rinkinį, bet kol kas ši iniciatyva nepateikta.

 

Parengė:

Europos reikalų komiteto biuras

El. p. [email protected], tel. (8 5) 239 6830

       Naujausi pakeitimai - 2018-05-04 14:19
       Monika Kutkaitytė