Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Seimo Europos reikalų komitetas susitelkė ties 2021–2027 m. ES biudžetu

2018 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 9 d., trečiadienį, Europos reikalų komiteto posėdyje buvo pristatyti Europos Komisijos pasiūlymai dėl būsimos Daugiametės finansinės programos.

Europos Komisijos (EK) teigimu, siūlomas šiuolaikiškas, paprastas ir lankstus biudžetas, pasižymintis paprastesnėmis, aiškesnėmis taisyklėmis ir struktūra, mažesne administracine našta, aiškiai suformuluotais tikslais, orientacija į rezultatus, aiškia sąsaja su Europos Sąjungos (ES) prioritetais. EK siūlo mažinti finansuojamų programų skaičių daugiau nei trečdaliu (nuo dabartinių 58 iki 37), sujungiant išskaidytus finansavimo šaltinius į naujas integruotas programas ir iš esmės supaprastinant finansinių priemonių naudojimą. EK taip pat siūlo padidinti programų vidaus ir tarpusavio lankstumą, sustiprinti krizių valdymo priemones ir sudaryti naują ES rezervą, kad būtų galima reaguoti į nenumatytus įvykius ir į ekstremaliąsias situacijas, susijusias su tokiomis sritimis kaip saugumas ir migracija.

Siūloma maždaug po 5 proc. mažinti Bendros žemės ūkio politikos ir Sanglaudos politikos finansavimą, modernizuojant šias politikos kryptis. Siekiama, kad jos išliktų rezultatyvios ir padėtų įgyvendinti naujus prioritetus net ir su mažesniu finansavimu. Pvz., numatomas svarbesnis Sanglaudos politikos vaidmuo struktūrinių reformų ir ilgalaikio migrantų integravimo srityse.

Didinamas finansavimas tokioms sritims kaip moksliniai tyrimai ir inovacijos, jaunimas, skaitmeninė ekonomika, sienų valdymas, saugumas ir gynyba. Pavyzdžiui, programos „Erasmus +“ ir Europos solidarumo korpuso biudžetas bus padvigubintas.

Europos reikalų komiteto nariai išklausę pateiktą informaciją nutarė tęsti klausimo dėl Daugiametės finansinės programos po 2020 m. svarstymą komitete ir kviesti atsakingas institucijas pristatyti komitetui EK pasiūlymus dėl Sanglaudos fondo ir dėl Bendros žemės ūkio politikos, kai šie pasiūlymai bus pateikti. Taip pat komitetas nutarė perduoti EK pasiūlymus dėl 2021–2027 m. Daugiametės finansinės programos svarstyti atitinkamiems Seimo specializuotiems komitetams, kurie turėtų pateikti Europos reikalų komitetui išvadas dėl pirmiau minėtų dokumentų iki š. m. birželio 25 d.

 

2018 m. gegužės 2 d. Europos Komisija paskelbė pasiūlymus dėl naujos Daugiametės finansinės programos. 2021–2027 metams siūlomas 1,135 mlrd. eurų apimties ES biudžetas (įsipareigojimai 2018 m. kainomis).

Siūlomame biudžete numatyta:

• Ignalinos eksploatavimo nutraukimui – 490 mln. eurų.

• Vidaus rinkai, inovacijoms ir skaitmeninei darbotvarkei – 166,3 mlrd. eurų.

• Sanglaudos politikai ir vertybėms – 392 mlrd. eurų (iš jų Sanglaudos politikai – 330,6 mlrd. eurų).

• Gamtos ištekliams ir aplinkai – 336,6 mlrd. eurų.

• Migracijai ir sienų kontrolei – 30,8 mlrd. eurų.

• Saugumui ir gynybai – 24,3 mlrd. eurų.

• Kaimynystei ir pasauliui – 108,9 mlrd. eurų.

• Administracijai – 75,6 mlrd. eurų.

• Siūloma ES biudžeto apimtis sudarytų 1,11 proc. ES valstybių narių visų bendrųjų nacionalinių pajamų.

 

Parengė

Europos reikalų komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6592, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2018-05-10 09:19
       Monika Kutkaitytė