Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

G. Kirkilas dalyvavo Latvijoje vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos valstybių parlamentų ES reikalų komitetų pirmininkų susitikime

2018 m. gegužės 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 20–21 d. Latvijoje vykusiame susitikime Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas kartu su kolegomis iš kaimyninių valstybių parlamentų aptarė artėjančio COSAC (Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos) plenarinio posėdžio, vyksiančio š. m. birželio 17–19 d. Sofijoje, programos projektą, diskutavo apie Europos Komisijos š. m. gegužės 2 d. pateiktą 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos pasiūlymą bei visoms keturioms valstybėms svarbaus Rail Baltica projekto įgyvendinimo eigą ir finansavimą. Greta šių klausimų susitikimą rengusio Latvijos parlamento iniciatyva politikai aptarė visoms valstybėms svarbų išeivijos klausimą. Latvijoje šiuo metu rengiamas Išeivijos įstatymo projektas, todėl kaimynai ypač domėjosi kitų Baltijos valstybių ir Lenkijos patirtimi bei geriausios praktikos pavyzdžiais. G. Kirkilas pristatė ,,Globalios Lietuvos“ strategiją, supažindino kolegas su Seime nuo pat nepriklausomybės atkūrimo veikiančios Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos veikla.

 

Diskutuojant apie Europos Komisijos pateiktus būsimos daugiametės finansinės programos pasiūlymus daugiausia dėmesio sulaukė Komisijos siūlymas sieti ES finansavimą ir teisinės valstybės principą. Pagal šį siūlymą ES galėtų sustabdyti, sumažinti arba apriboti galimybę gauti ES finansavimą pagal teisinės valstybės principo laikymosi trūkumų pobūdį, sunkumą ir apimtį. Sprendimą siūlytų Komisija ir atvirkštinės kvalifikuotos daugumos balsavimo tvarka priimtų Taryba. Kalbėdamas apie Lietuvos prioritetus būsimajame ES biudžete, G. Kirkilas išskyrė Ignalinos AE uždarymo finansavimą, projekto Rail Baltica įgyvendinimą, Bendrą žemės ūkio bei Sanglaudos politiką.

Pristatyti Rail Baltica projekto įgyvendinimo eigos į susitikimą buvo pakviesta „Rail Baltica“ koordinuojančios bendrovės „RB Rail“ vadovė Baiba Rubesa, kuri supažindino susitikimo dalyvius su šiuo projektu ir įvardijo galimus jo įgyvendinimo iššūkius, tarp kurių išskyrė žemės paėmimo visuomenės reikmėms klausimą ir būsimą Rail Baltica geležinkelio infrastruktūros valdymą. G. Kirkilas akcentavo, kad Lietuvoje, nepaisant politinių ciklų, išlaikomas nuoseklus dėmesys projektui ir politinis konsensusas šiuo klausimu. G. Kirkilas teiravosi B. Rubesos nuomonės apie projekto Vilniaus jungties finansavimo galimybes. B. Rubesa pabrėžė, kad Vilniaus jungtis yra plane ir iki 2026 m. ji bus nutiesta, tačiau šiandien tai – ne pirmas prioritetas.

 

Neformalūs Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikimai rotacijos principu rengiami prieš kiekvieną COSAC plenarinį posėdį. Rudenį šis susitikimas vyks Estijos Rygikogo iniciatyva.

 

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Renata Lygienė (tel. (8 5) 239 6592, el. p. [email protected]

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2018-05-22 13:41
       Asta Markevičienė