Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Espo konvencijos šalių susitikime Ženevoje priimtas sprendimas dėl Astravo AE

2019 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2019 m. vasario 27 d. Seimo Europos reikalų komitete energetikos ministras, laikinai einantis aplinkos ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas pristatė rezultatus po 2019 m. vasario 6–7 dienomis Ženevoje vykusio neeilinio 1991 m. Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos (Espo konvencija)  šalių susitikimo.

Lietuvai svarbiausias klausimas susitikimo darbotvarkėje buvo bendrojo sprendimo Espo konvencijos atitikties klausimais, susieto su atskirais specialiaisiais sprendimais, ir specialaus sprendimo dėl Astravo AE projekto, Baltarusijoje, priėmimas. Bylą dėl Astravo AE projekto Lietuva iniciavo 2011 m.

Astravo AE projektas yra pripažintas keliančiu grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Netinkamas statybų aikštelės parinkimas yra viena iš pagrindinių projekto problemų.

Šalių susitikime Ženevoje buvo priimtas sprendimas, patvirtinantis, kad Baltarusija pažeidžia Espo konvenciją: dėl netinkamo aikštelės alternatyvų parinkimo, dėl netinkamų konsultacijų su poveikį patiriančiomis šalimis (pirmiausia Lietuva) ir netinkamas galutinis sprendimas dėl pačios aikštelės. Sprendimo priėmimas yra aktualus ne tik Lietuvai, tai svarbi žinia visai tarptautinei bendruomenei, primenanti, kad turi būti užtikrinamas tarptautinės teisės įgyvendinimas, o jos pažeidimai negali būti toleruojami. Espo konvencijos šalių sprendimas – tai ilgalaikių Lietuvos institucijų pastangų, tarptautinio bendradarbiavimo ir aktyvaus diplomatinio darbo rezultatas. Ruošiantis neeiliniam šalių susitikimui, siekiant užtikrinti kitų šalių paramą Lietuvai, Aplinkos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje, Lietuvos Respublikos ambasados organizavo nemažai įvairaus lygio susitikimų su Europos Sąjungos institucijų ir ES šalių narių bei kitų šalių institucijų atstovais.

 „Svarbu akcentuoti, kad šis sprendimas yra galutinis ir svarbu akcentuoti tai, kad ne tik svarbus pats sprendimas, bet ir visų Europos Sąjungos šalių solidarumas, tai yra ne tik Europos Sąjungos šalys, bet taip pat Albanija, Juodkalnija ir pati Europos Komisija ypač vienareikšmiškai vienbalsiai palaikė Lietuvą“,  – pabrėžė ministras Ž. Vaičiūnas

Astravo AE projekto aplinkosaugos, branduolinės ir radiacinės saugos klausimai bus ir toliau keliami Jungtinių Tautų ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros konvencijose bei organizacijose. ES lygiu Lietuva stiprins bendradarbiavimą, siekdama užtikrinti Baltarusijos įsipareigojimų vykdymo nuolatinę Europos Sąjungos priežiūrą.

 

Parengė

Europos reikalų komiteto biuras, el. p. [email protected], tel. 239 6861

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-03-01 13:57
       Monika Kutkaitytė