Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komitete – dėmesys moksliniams tyrimams ir inovacijoms

2019 m. balandžio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2019 m. balandžio 17 d. Europos reikalų komitete pristatyta Lietuvos technologijų ir inovacijų politika.

Būsimoje Europos Sąjungos Daugiametėje finansinėje programoje moksliniai tyrimai ir inovacijos taps vienu pagrindiniu ES prioritetų. Finansavimas šiai sričiai didės ir lėšų, kurios dabartiniame finansiniame periode yra skiriamos ES struktūriniams fondams, sąskaita.

Posėdyje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda kalbėjo apie Lietuvos inovacijų reformą ir pristatė mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros bei inovacijų (toliau – MTEPI) sistemos  institucinės sąrangos pertvarką, naujus paramos inovatyviam verslui projektus, pramonės skaitmenizavimo strategines kryptis, pabrėžė, kad yra peržiūrėta sumanios specializacijos strategija, transformuotos 4 ES investicijų priemonės.

Viceministras atkreipė dėmesį į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bendrai su Europos Komisija įgyvendintus struktūrinės reformos programos projektus bei parengtas rekomendacijas, Gyvybės mokslų industrijos gairių įgyvendinimo priemonių planą, Dirbtinio intelekto strategiją, Inovacijų diplomatijos žemėlapį, kuriame išskirta 19 Lietuvai prioritetinių valstybių, atrinktų pagal 11 kriterijų.

Viceministro pristatyme didelis dėmesys buvo skirtas inovacijų reformos pagrindiniams darbams ir MTEPI  prioritetiniams darbams, kurių skaičius sumažėjo nuo 20 iki 7 prioritetų.

Komitetas nusprendė tęsti klausimo svarstymą ir detaliau nagrinėti sumaniosios specializacijos klausimus, peržiūrėti Lietuvos prioritetus moksliniuose tyrimuose, siekiamus rezultatus naujajame ES finansiniame laikotarpyje, ypatingai – būsimosios mokslinių tyrimų programos „Europos Horizontas 2020–2027“ kontekste, taip pat įvertinti Europos Komisijos pilotinio projekto, skirto Lietuvos pramonės transformacijai, rezultatus ir Lietuvos pramonės skaitmenizavimo kelrodžio 2019–2030 m. gaires.

Komitetas nusprendė siūlyti Ekonomikos komiteto Inovacijų pakomitečiui apsvarstyti Mokslo technologijų ir inovacijų institucijų tinklo konsolidavimo modelį, Mokslinių tyrimų finansavimo schemas bei siekiamus rezultatus, Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus strategines gaires ir jų įgyvendinimo planą.

 

2018 m. birželio 30 d. priimtas Technologijų ir inovacijų įstatymas, kuris apibrėžia nuoseklią teisinę aplinką, nustato valstybės paramos principus visai eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklai, optimizuoja inovacijų sistemos institucinę struktūrą, reglamentuoja technologijų ir inovacijų veiklos finansavimą bei skatinimą.

 

 

Parengė

Europos reikalų komiteto biuras, tel. 239 6763, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2019-04-23 07:40
       Jolanta Anskaitienė