Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komitete pristatyta išsami pajamų nelygybės, skurdo ir socialinės atskirties analizė

2019 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė Europos reikalų komitetui (toliau – Komitetas) išsamią skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje padėties analizę, paremtą atnaujinta statistika ir nauja skaičiavimo metodika, atsiliepiat į Europos Komisijos (EK)  rekomendaciją Lietuvai mažinti pajamų nelygybę, skurdą ir socialinę atskirtį.

Europos Komisijos duomenimis, Europos socialinių rodiklių švieslentėje, skurdas ir socialinė nelygybė Lietuvoje yra pagrindinės problemos, „todėl tiek Vyriausybės plane, tiek mūsų nacionalinėje darbotvarkėje yra labai aiškios priemonės“, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras.

2019 m. birželio 6 d. EK pateikė konkrečioms šalims skirtas rekomendacijas ir jose išdėstė ateinančių 12–18 mėn. ekonominės politikos gaires atskiroms valstybėms narėms. EK rekomenduoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kompetencijoje 2019–2020 m. imtis priemonių dėl pajamų nelygybės, skurdo ir socialinės atskirties, be kita ko, įskaitant mokesčių ir socialinių išmokų sistemos struktūrą.

Komitetas, susipažinęs su pateikta informacija, nutarė tęsti klausimo svarstymą Seimo VII (rudens) sesijos metu rengiantis biudžeto svarstymui ir kviečiant finansų bei ekonomikos ir inovacijų ministrus.

Skurdo ir socialinės atskirties klausimams Komitetas skiria ypač daug dėmesio pabrėždamas Europos socialinių teisių ramsčio (toliau – ESTR) ir EK rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimo svarbą.

 

Europos socialinių rodiklių švieslentė yra ESTR proceso dalis. ES vadovai ESTR paskelbė 2017 m. lapkritį Geteborge surengtame socialinių reikalų aukščiausiojo lygio susitikime. ESTR principų ir teisių įgyvendinimas – bendra valstybių narių, ES institucijų, socialinių partnerių ir kitų suinteresuotųjų subjektų atsakomybė. ES lygmeniu EK yra visapusiškai įsipareigojusi įtraukti ESTR prioritetus į visas ES politikos sritis.

Nors ES tenka svarbus vaidmuo remiant valstybes narės, už ESTR įgyvendinimą didele dalimi atsako valstybių narių institucijos. Vieno visoms valstybėms narėms tinkančio sprendimo nėra, nes skiriasi jų nacionalinės sistemos, tradicijos ir konkreti socialinė be ekonominė padėtis. Todėl Europos semestras –galimybė valstybėms narėms daryti pažangą ESTR srityje ir teikti ataskaitas.

 

Komiteto posėdžio vaizdo įrašą galima rasti pasinaudojus šia nuoroda.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Agnė Grigienė, tel. (8 5) 239 6830

       Naujausi pakeitimai - 2019-07-05 14:43
       Monika Kutkaitytė