Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas: reikalingos solidarios visų ES valstybių narių pastangos siekiant įveikti koronaviruso sukeltą krizę

2020 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Birželio 16 d. Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas dalyvavo nuotolinėje neeilinėje Europos Sąjungos nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų konferencijoje (COSAC).

Nors dėl koronaviruso krizės teko atšaukti vieną svarbiausių pirmininkaujančios ES Tarybai Kroatijos parlamentinio matmens renginių – COSAC konferenciją, pirmininkaujančio Trejeto (Suomija, Kroatija, Vokietija) sprendimu buvo surengtas nuotolinis neeilinis COSAC pirmininkų susitikimas, kuriame nacionalinių parlamentų atstovai aptarė Europos atsaką į koronaviruso pandemiją ir Europos Komisijos pateiktus Europos Ekonomikos gaivinimo plano pasiūlymus, diskutavo ES ateities konferencijos tema.

G. Kirkilas savo pasisakyme pabrėžė ES valstybių narių solidarumo svarbą siekiant įveikti koronaviruso sukeltą krizę, akcentavo būtinybę pašalinti bendrosios rinkos kliūtis, atkurti Šengeno erdvę ir investuoti į ekologiškus tikslus ir skaitmeninimą. Jis taip pat kalbėjo, kad ES turėtų sustiprinti savo mokslinių tyrimų ir gamybos pajėgumus siekdama padidinti ES autonomiją ir sumažinti jos priklausomybę nuo Kinijos, stiprinti ES komunikacijos politiką, kovoti su hibridinėmis ir kibernetinėmis grėsmėmis ir dezinformacija. G. Kirkilas atkreipė dėmesį, kad atnaujintas Europos Komisijos pasiūlymas dėl būsimos ES daugiametės finansinės programos vis dar nepakankamai atliepia Lietuvos interesus Sanglaudos, Bendrosios žemės ūkio politikos, tarpvalstybinių infrastruktūros projektų, karinio mobilumo finansavimo, sutartinių įsipareigojimų srityse ir pažymėjo, kad norint įgyvendinti plataus užmojo ES darbotvarkę, daugiametė finansinė programa turėtų būti didesnė.

COSAC dalyviai pabrėžė, kad nepaisant iššūkių, su kuriais susiduriama siekiant susitarti dėl būsimos ES daugiametės finansinės programos, ypatingai svarbu laiku ją patvirtinti ne tik dėl finansinių, bet ir dėl politinių priežasčių. Nacionalinių parlamentų atstovai pakartojo savo įsitikinimą, kad jiems turi būti užtikrintas deramas atstovavimas ES ateities konferencijoje, paragino ES institucijas dėti visas pastangas, kad būtų pasiektas išsamus susitarimas dėl tolesnių ES ir Jungtinės Karalystės santykių, pažymėjo ES plėtros proceso svarbą ir akcentavo, kad šis procesas turi išlikti bendru visos Europos prioritetu.

 

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Renata Lygienė, tel. (8 5) 239 6592

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2020-06-17 08:38
       Jolanta Anskaitienė