Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

Žmogaus teisių komitetas svarstė užsieniečių teisinę padėtį reglamentuojančius projektus

2017 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 5 d. posėdyje komitetas svarstė Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ Nr. IX-2206 pakeitimo įstatymo projektą (toliau – įstatymo projektas) Nr. XIIIP-443 ir jį lydintį Administracinių nusižengimų kodekso 542 ir 589 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-444.

Įstatymo projektais siekiama nustatyti imigracijos taisykles, taikomas trečiųjų šalių piliečiams, kurie perkeliami laikinai dirbti kaip vadovai, specialių žinių turintys specialistai ar aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintys stažuotojai iš trečiosiose šalyse įsteigtų įmonių į šių įmonių atstovybes, filialus ar tai pačiai įmonių grupei priklausančias įmones, įsteigtas Lietuvos Respublikoje, ir sąlygas tokių užsieniečių judėjimui perkėlimo bendrovės viduje metu tarp tai pačiai grupei priklausančių įmonių, įsteigtų Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse (toliau – perkėlimas įmonės viduje). Taip būtų sudarytos palankesnės sąlygos tarptautinėms įmonėms operatyviau reaguoti į kvalifikuoto personalo poreikį įmonių atstovybėse, filialuose ar tai pačiai grupei priklausančiose įmonėse ir palengvinti reikalingus įgūdžius turinčių asmenų perkėlimą. Palankesnių judėjimo įmonės viduje sąlygų vadovams, aukštos profesinės kvalifikacijos specialistams ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintiems stažuotojams sudarymas ilgainiui prisidėtų prie ekonominės plėtros ir šalies konkurencingumo didinimo.

Teisės aktų pataisomis taip pat siekiama papildyti įstatymą nuostatomis dėl nepilnamečių prieglobsčio prašytojų teisės į ikimokyklinį bei priešmokyklinį ugdymą, įstatyme įtvirtinti pagrindines nuostatas dėl Lietuvos valstybės paramos teikimo integracijai prieglobstį gavusiems ir kitiems užsieniečiams, kuriems ši parama teikiama (nelydimiems nepilnamečiams užsieniečiams ir užsieniečiams, kurie perkelti į Lietuvos teritoriją vykdant prisiimtus įsipareigojimus dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo iš Europos Sąjungos valstybių narių ir trečiųjų šalių), apgyvendintiems Pabėgėlių priėmimo centre ar tęsiantiems integraciją apsigyvenus savivaldybių teritorijoje. Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai numatoma pavesti nustatyti ne tik prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo tvarką kitose nei Valstybės sienos apsaugos tarnyba vietose, bet ir priėmimo sąlygas jose. Siūloma atsisakyti perteklinių ir praktinių nepatogumų keliančių nuostatų, susijusių su Vyriausybės komisijos užsieniečių integracijos įgyvendinimui koordinuoti sudarymu, taip pat patikslinti reikalavimus sveikatos draudimui, taikomus užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvą su nacionaline viza.

Administracinių nusižengimų kodekso 542 ir 589 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektu siekiama nustatyti atsakomybę priimančiajai įmonei už nepateikimą informacijos vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai apie sąlygų, kurios nustatomos įstatymo projekte užsieniečio perkėlimui įmonės viduje, pasikeitimą ir nepateikimą informacijos Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui apie užsieniečio, trečiojoje šalyje įsteigtos įmonės atsiųsto laikinai dirbti į įmonę Lietuvoje, darbo pradžią.

Šie projektai parengti siekiant į nacionalinę teisę perkelti 2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2014/66/ES dėl bendrovės viduje perkeliamų trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo sąlygų (toliau – direktyva 2014/66/ES) nuostatas ir tinkamai jas įgyvendinti. Direktyvos 2014/66/ES nuostatos turėjo būti perkeltos į nacionalinę teisę 2016 m. lapkričio 29 d. (2017 m. sausio 24 d. Europos Komisija pateikė Lietuvai oficialų pranešimą dėl direktyvos 2014/66/ES neperkėlimo (pradėtos pažeidimo procedūros). Taip pat siekiama perkelti ir 2009 m. gegužės 25 d. Tarybos direktyvos 2009/50/EB dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo sąlygų siekiant dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos darbą nuostatą, kuri liko neperkelta į nacionalinę teisę.

Komitetas įstatymų projektams pritarė.  

 

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Gibavičiūtė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]