Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

ŽTK pirmininkas V. Simulikas: „Nepakankamas moterų įgūdžių išnaudojimas – išteklių švaistymas“

2018 m. balandžio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Balandžio 23 d. Seime vyko Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) ir Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro organizuota diskusija „Lyčių lygybės nauda visuomenei“.

Tiek Lietuva, tiek ir visa Europa susiduria su demografijos krize – visuomenė senėja, darbo jėgos mažėja, technologijos sparčiai vystosi ir pasaulinė konkurencija vis stiprėja, todėl ypatingai svarbu, kad visi gyventojai, tiek vyrai tiek moterys, galėtų prisidėti prie šalies ekonominio augimo. ,,Svarbu užtikrinti, kad tiek vyrų, tiek moterų potencialas būtų pilnai išnaudojamas, nes ekonominiu požiūriu nepakankamas moterų įgūdžių išnaudojimas yra išteklių švaistymas“, – tardamas sveikinimo žodį, teigė ŽTK pirmininkas Valerijus Simulikas.

Ekonominis moterų savarankiškumas yra geriausia jų apsauga nuo smurto. Todėl būtina naikinti lyčių stereotipus imantis aktyvių priemonių šviečiant visuomenę, keičiant požiūrį, naikinant lyčių stereotipus švietime bei profesiniame orientavime. Būtina skatinti moteris siekti karjeros verslo srityse, aktyviau įsitraukti į viešąjį gyvenimą ir politinę veiklą.

ŽTK pirmininkas akcentavo, kad lyčių lygybės problemai spręsti būtina imtis sisteminių ir kompleksinių priemonių, todėl būtinas visų sričių ministerijų aktyvus įsitraukimas ieškant veiksmingų sprendimų užtikrinant lyčių lygybės principą Lietuvoje.

Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė savo pranešime akcentavo, kad jeigu žmonių neveikia gerosios praktikos pavyzdžiai sprendžiant moterų ir vyrų  lygybės  problemas, tuomet būtina imtis teisinių priemonių ir priimti atitinkamus teisės aktus. Todėl svarbus vaidmuo tenka politikams. Ji taip pat pabrėžė, kad būtina į politiką įtraukti kuo daugiau moterų, nes tai yra ,,neišmatuojama nauda“. 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Laimutė Pilukaitė pristatė Europos Komisijos strateginius prioritetus lyčių lygybės srityje. Europos Komisija siūlo įvairias priemones, skirtas skatinti vienodą vyrų ir moterų ekonominį nepriklausomumą, mažinti pajamų skirtumus, kovoti su skurdu, siekti lygybės priimant sprendimus, kovoti su smurtu dėl lyties, apsaugoti aukas, skatinti moterų teises visame pasaulyje.

Europos lyčių lygybės instituto vyriausioji ekspertė dr. Jolanta Reingardė, pristatydama Lyčių lygybės indeksą, pažymėjo, kad nelygybė vis dar egzistuoja visose gyvenimo srityse, o padaryta pažanga yra labai maža. Per dešimt metų Lietuvos lygybės indeksas pakilo tik vienu balu iš šimto – nuo 55,8 balo 2005 metais iki 56,8 balo 2015 m. (ES vidurkis 2005 m. – 62 balai, o 2015 m. – 66,2 balo). Didžiausias atotrūkis nuo ES vidurkio stebimas laiko, galios ir žinių sferose. Lyčių lygybės indeksas atskleidžia, kad Lietuvos pasiekimai moterų ir vyrų lygybės srityje yra menki.

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė savo pranešime ,,Ar vyrams verta siekti lyčių lygybės?“ akcentavo, kad gyvenimas lyčių požiūriu lygesnėje visuomenėje padvigubina gerovės jausmą ir perpus sumažina depresijos tikimybę, apie 40 procentų sumažina smurtinės mirties riziką, mažina santuokos nutraukimo, vyrų savižudybių atvejus, skatina gimstamumą, inovacijas, atsparumą ekonominėms krizėms.

Diskusijoje taip pat dalyvavo  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Donatas Paulauskas, socialinės apsaugos ir darbo  viceministrė Eglė Radišauskienė bei švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Diskusijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia. Renginio nuotraukų galerija.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja (ES)

Rūta Ragaliauskienė, tel. (8 5) 239 6821, el. p. [email protected]

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2018-04-24 15:31
       Asta Markevičienė