Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

Seime bus diskutuojama apie translyčių asmenų teisių užtikrinimą

2018 m. rugpjūčio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienį, 8.45 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks tarptautinė konferencija-apskritojo stalo diskusija „Translyčių asmenų teisių užtikrinimas: teisingos pusiausvyros paieškos“.

Tarptautiniai standartai translyčių asmenų apsaugos srityje auga – tiek Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje, tiek Europos Tarybos, Europos Sąjungos rekomendacijose. 2018 m. Pasaulio sveikatos organizacija tarptautinėje ligų klasifikacijoje pašalino transseksualumą iš psichikos ligų sąrašo ir įtraukė translytiškumą tarp būklių, susijusių su asmens seksualine sveikata. Teisė į lytinę tapatybę vis plačiau pripažįstama ir užsienio valstybėse.

Tuo metu Lietuvoje Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas byloje L. prieš Lietuvą, kuriuo nustatytas Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimas dėl neužtikrintos galimybės įgyvendinti Civiliniame kodekse numatytą teisę pakeisti lytį, nevykdomas daugiau nei dešimtį metų, kiek tai susiję su teisėkūros iniciatyvomis, kuriomis siekiama sureguliuoti translyčių asmenų lytinės tapatybės pripažinimo ar medicininių paslaugų prieinamumo klausimus. Bet kokie bandymai šiuos klausimus teisiškai sureguliuoti sulaukdavo didelio pasipriešinimo ir (ar) priešingų teisėkūros iniciatyvų, pasitelkiant įvairius teisinius, medicininius ir vertybinius argumentus.

Akivaizdu, kad šis klausimas Lietuvoje vis dar yra vertinamas nevienareikšmiškai ir mūsų visuomenėje kelia aštrias diskusijas, todėl reikalauja platesnės ir gilesnės analizės, kuri, be kita ko, prisidėtų ir prie translyčių asmenų socialinės atskirties sumažinimo.

Šiuo renginiu, kuriame dalyvaus tarptautiniai žmogaus teisių ekspertai, Lietuvos teisėjai, ombudsmenai, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovai, siekiama plėtoti geresnį supratimą apie translyčių asmenų apsaugos standartus, valstybės pareigas ir būtinas garantijas šiuo požiūriu, kartu panagrinėti, kokiose srityse ir dėl kokių aspektų valstybė vis dar turi diskreciją nustatyti galimą translyčių asmenų apsaugos apimtį.

Konferencijos programa.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

Informuojame, kad atėjusieji į renginį gali būti filmuojami ir fotografuojami. Ateidami į renginį duodate tiesioginį sutikimą Jus filmuoti ir fotografuoti, daryti garso įrašus.

 

       Registracija vykdoma iki 2018 m. rugsėjo 5 d. 11 val.

 

 

Daugiau informacijos:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Gibavičiūtė

Tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2018-09-03 09:53
       Julija Gorovniovaitė