Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

ŽTK pritarė įstatymo projektui dėl amnestijos akto priėmimo

2018 m. spalio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 3 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) tęsė įstatymo dėl amnestijos akto projekto Nr. XIIIP-2400 svarstymą.

2018 metais minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, prisimenamos 25-osios Šv. Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje metinės, vyko popiežiaus Pranciškaus vizitas. Šios sukaktys ir įvykiai paskatino iš naujo apsvarstyti humanizmo principus. Įstatymo rengėjai įvertino tai, kad tapęs popiežiumi Pranciškus ėmėsi misijos skatinti užuojautą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms: neįgaliesiems, pagyvenusiems, gyvenimo sunkumus patiriančioms motinoms ar kaliniams. Jis ne kartą ragino vyriausybes ieškoti galimybių, kaip daliai kalinių dovanoti amnestiją arba bent pagerinti įkalinimo sąlygas. Todėl, įstatymo rengėjų nuomone, būtų nuoseklu, jeigu  minint valstybei ypač reikšmingas datas bei pagerbiant popiežiaus Pranciškaus vizitą, būtų priimtas sprendimas daliai kalinčiųjų suteikti amnestiją.

Remiantis pirminiu įstatymo projekto variantu siūloma nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės dalies atleisti ypač pažeidžiamoms visuomenės grupėms priklausančius asmenis: nėščias moteris ir motinas, auginančias iki 18 metų vaiką, nuteistas laisvės atėmimo bausme iki 6 metų imtinai; taikant tam tikrus kriterijus, kai kurias nustatytas išimtis bei sąlygas – pirmą kartą nuteistus laisvės atėmimo bausme iki 3 metų imtinai. Taip pat siūloma įstatymu nustatytoms tam tikroms pažeidžiamoms asmenų grupėms sumažinti neatliktąją bausmės dalį.

Įstatymo projekte apibrėžti atvejai, kada amnestija negalėtų būti taikoma. Pavyzdžiui, amnestija nebūtų taikoma asmenims, nuteistiems už genocidą pagal įstatymą „Dėl atsakomybės už Lietuvos gyventojų genocidą“.

Ankstesniame posėdyje ŽTK buvo teigiamai įvertinti įstatymo projekto tikslai, tačiau atkreiptas dėmesys į tam tikrus įstatymo projekto trūkumus – nepakankamai objektyvūs pagrindai amnestijai, taip pat ŽTK nariams kilo klausimų dėl galimai diskriminacinių nuostatų dėl amžiaus ar lyties. Apie tai pasisakė Seimo kanceliarijos Teisės departamentas. Lygių galimybių įstaiga taip pat konstatavo, kad trūksta objektyvių pagrįstų kriterijų, nustatant asmenis, kuriems gali būti taikoma amnestija. Kalbėta ir apie tai, kad projektas yra tobulintinas detaliau išdėstant adaptacijos iki galimo paleidimo, reglamentavimą bei individualiai įvertinant adaptacijos pažangą.

Komitetas iš esmės pritarė įstatymo projektui bendru sutarimu, tačiau siūlo projektą tobulinti.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Gibavičiūtė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2018-10-03 15:09
       Asta Markevičienė