Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

ŽTK pranešimas: „Lietuvoje pabėgėlių klausimai sprendžiami per žmogaus teisių prizmę“, – teigia JT Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovas

2018 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Iš kairės į dešinę: JTVPK Baltijos regiono biuro atstovas Marcel Colun, JTVPK atstovas Šiaurės Europai Henrik Nordentoft, JTVPK atstovė Lietuvoje Renata Kuleš. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Lapkričio 14 d. Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro Šiaurės Europos biuro vadovu ponu Henriku Nordentoftu (Henrik Nordentoft) (toliau – JTVPK atstovas). Svečio vizito mūsų šalyje tikslas – prisistatyti Lietuvos institucijoms ir pasidalinti įžvalgomis, kaip veiksmingai užtikrinti pabėgėliams pagrindines teises.

Susitikimo metu p. H. Nordentoft  teigiamai įvertino Lietuvos institucijų veiklą, konstruktyvų bendradarbiavimą ir demonstruojamą palaikymą JTVPK biurui ir jo vykdomoms veikloms. Svečias pažymėjo, kad pabėgėliai – globali problema, didžiulis iššūkis visoms pasaulio valstybėms. Pabėgėlių problemų sprendimas reikalauja valstybių solidarumo. JTVPK atstovas pabrėžė svarbų Lietuvos vaidmenį sprendžiant pabėgėlių problemas Europos Sąjungos lygiu. Lietuvos atvirumas ir noras bendradarbiauti yra teigiamai vertinamas, o šalies dalyvavimas pabėgėlių perkėlimo į ES programoje ir prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimas demonstruoja Lietuvos geranoriškumą  ir pasiryžimą spręsti pasaulines problemas. Kaip išskirtinį Lietuvos pranašumą JTVPK atstovas įvertino tai, kad Lietuvoje prieglobsčių prašytojų klausimas nėra politizuojamas, o visos problemos sprendžiamos per žmogaus teisių prizmę.

 

ŽTK susitikimas. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

ŽTK narys Sergejus Jovaiša pabrėžė ekonominių migrantų ir prieglobsčio prašytojų atskyrimo svarbą. Didžiulis imigrantų antplūdis iššaukia įvairias socialines problemas, dėl ko susiformuoja neigiamas visuomenės požiūris ir į prieglobsčio prašytojus.

JTVPK atstovas paragino daugiau dėmesio skirti ir asmenų be pilietybės klausimams. Pilietybės neturėjimas – pasaulinis reiškinys. JTVPK skaičiavimais, pasaulyje yra mažiausiai dešimt milijonų asmenų be pilietybės, Lietuvoje tokių asmenų yra palyginti mažai – apie 3 tūkst., tačiau svarbu užtikrinti, kad šie asmenys nesusidurtų su papildomais sunkumais ir galėtų naudotis žmogaus teisių apsauga.

ŽTK pirmininko pavaduotojas Leonardas Talmontas pažymėjo, kad komitetas aktyviai dirba spręsdamas įvairias su prieglobsčio prašytojais susijusias problemas ir pasidžiaugė nuolatiniu komiteto ir JTVPK atstovybės Lietuvoje bendradarbiavimu, kuri aktyviai prisideda ir dalyvauja tobulinant Lietuvos teisės aktus prieglobsčio srityje. Šio klausimo sprendimas yra kompleksinis ir reikalauja įvairių suinteresuotų institucijų bendradarbiavimo.

 

Jungtinių Tautų Vyriausiojo Pabėgėlių Komisaro biuras yra Jungtinių Tautų pabėgėlių organizacija, kurios tikslas koordinuoti tarptautines pastangas apsaugant viso pasaulio pabėgėlius ir sprendžiant jų problemas.

Svarbiausias JTVPK tikslas – saugoti pabėgėlių teises ir gerovę. Padedant pabėgėliams saugiai įsikurti kitose šalyse ar grįžti į gimtąją šalį siekiama pagerinti jų sunkią padėtį.

Organizacija stengiasi užtikrinti, kad kiekvienas galėtų naudotis teise ieškoti ir rasti saugų prieglobstį kitoje valstybėje ar savanoriškai grįžti į gimtąją šalį.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Rūta Ragaliauskienė, tel. (8 5) 239 6821, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2018-11-15 15:47
       Asta Markevičienė