Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Migracijos komisija

Migracijos komisija: sutelktų institucijų pastangų dėka, tikėtina, kad Lietuva įsitvirtins kaip finansinių technologijų centras Šiaurės ir Baltijos šalių regione

2017 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė sako, kad sutelktų institucijų pastangų ir kryptingo darbo dėka, tikėtina, kad Lietuva įsitvirtins kaip finansinių technologijų centras Šiaurės–Baltijos šalių regione. Tokia parlamentarės nuomonė išryškėjo komisijos posėdyje, svarstant finansinių technologijų (Fintech) industrijos plėtrą Lietuvoje.

Finansų viceministrė Miglė Tuskienė atkreipė dėmesį, kad patvirtintoje Vyriausybės programoje skaitmeninių inovacijų paslaugų ir produktų bei finansinių technologijų kūrimas ir eksporto skatinimas yra vienas iš pagrindinių dabartinės Vyriausybės prioritetų. Viceministrė informavo, kad buvo sudaryta iš 13 institucijų darbo grupė, parengusi planą finansinių technologijų industrijai Lietuvoje plėtoti. Buvo priimti teisės aktai dėl nuotolinio tapatybės nustatymo, kuriais įteisinta galimybė kliento tapatybę nustatyti jam fiziškai nedalyvaujant ir dėl sutelktinio finansavimo platformos bei dėl tarpusavio skolinimosi. Pradėta aktyvi viešinimo kampanija – organizuojami renginiai užsienyje ir Lietuvoje, vykdoma „Newcomer“ programa, skirta vieno langelio principui užtikrinti potencialiems finansų rinkos dalyviams kreipiantis į Lietuvos banką dėl licencijavimo galimybių, taip pat naujiems ir esamiems rinkos dalyviams, finansinių technologijų įmonėms ketinant įdiegti inovatyvius veiklos modelius.

Komisija buvo informuota, kad Lietuva ypač patraukli Fintech įmonėms įsikurti ir plėstis, nes tokios įmonės čia randa puikiai išvystytą infrastruktūrą, inovacijoms atvirą finansų rinkos priežiūros instituciją, patrauklią teisinę aplinką, kvalifikuotą ir konkurencingą darbo jėgą, santykinai mažas darbo užmokesčio sąnaudas, galimybes iš Lietuvos vykdyti veiklą visame pasaulyje. Fintech ekosistemos (klasterio) tolesniam augimui Lietuvoje sudarytas tinkamas pagrindas. Buvo atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje sėkmingai jau veikia tiek pasaulyje lyderiaujantys finansinių paslaugų centrai, tiek nedidelės Fintech įmonės. Virš 200 darbo vietų pritraukė „Investuok Lietuvoje“ taip pat NASDAQ (trečias pagal dydį šios kompanijos padalinys pasaulyje) sukūrė 350 darbo vietų. Fintech įmonėms labai svarbūs aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Lietuvoje paplitusi daugiakalbystė, kas patrauklu Fintech įmonėms. Papildomas prielaidas sėkmingam Fintech sektoriaus investicijų pritraukimui Lietuvoje sudaro Didžiosios Britanijos sprendimas atsisakyti narystės ES. Siekiant pritraukti talentus ir juridinius vienetus: startuolių viza, leidžianti į Lietuvą iš trečiųjų šalių persikeliančių startuolių įkūrėjams ir darbuotojams paprasčiau ir greičiau pereiti privalomas migracijos procedūras; e. gyventojas (angl. e-resident), kurį sukūrus būtų sudarytos galimybes užsieniečiams gauti Lietuvos Respublikoje elektroniniu būdu teikiamas administracines, viešąsias ir komercines paslaugas nepriklausomai nuo užsieniečio gyvenamosios vietos ir (ar) teisinės padėties. Ši sistema leistų asmenims, turintiems ekonominius interesus, naudotis elektroninėmis paslaugomis net neatvykus į Lietuvą.

Migracijos komisija ir toliau domėsis Fintech industrijos plėtrai Lietuvoje skatinimo plano priemonių įgyvendinimu.

 

Komisijos pirmininkė Guoda Burokienė, tel. (8 5) 239 6705

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėja

Rūta Bėčiūtė, tel. (8 5) 239 6813, el. p. [email protected]