Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Rūtos Miliūtės ataskaita po komandiruotės į Europos Sąjungos Parlamentą Briuselyje (Belgija) 2017 m. gegužės 11 d.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIAI
ARVYDAS ANUŠAUSKAS, RŪTA MILIŪTĖ

 

KOMANDIRUOTĖS

ATASKAITA

2017-05-15

Vilnius

Komandiruotės pagrindas

Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2017 m. balandžio 28 d. sprendimas Nr. SV-S-232

Kviečiančioji institucija

Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų (LIBE) komitetas

Komandiruotės vieta ir laikas

Europos Parlamentas, Briuselis

2017 m. gegužės 11 d.

Komandiruotės

tikslas

Pagrindinis tikslas – aptarti Europos saugumo darbotvarkėje nustatytus Europos Sąjungos (ES) veiksmų prioritetus ir kitus su ES saugumu susijusius klausimus.

Finansavimo šaltinis

Iš Seimo komitetų dalyvavimui pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai parlamentiniuose ir Europos Parlamento rengiamuose susitikimuose skirtų lėšų.

Įvykę renginiai,  susitikimai

  1. LIBE komiteto organizuotas tarpparlamentinis susitikimas, skirtas ES saugumo politikos vertinimui aptarti.
  2. Susitikimas „East Stratcom Task Force European External Action Service“ (EEAS).
  3. Susitikimas su Nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi, Lietuvos Respublikos nuolatiniu atstovu prie NATO Vytautu Leškevičiumi.

Nagrinėtos temos,
aptarti klausimai

 

 

  1. LIBE komiteto organizuotas tarpparlamentinis susitikimas skirtas ES saugumo politikos vertinimui aptarti:

Europos Komisijos saugumo komisaras Julian King  pristatė ES saugumo politikos ataskaitą, pabrėždamas bendros kompetencijos poreikį, sinergiją tarp įvairių institucijų, duomenų apsikeitimo poreikį.

Belgijos atstovas Koen Metsu pristatė Belgijos parlamente įsteigtą komitetą kovai su terorizmu, ryškino pusiausvyrą tarp nacionalinio saugumo ir žmogaus teisių. Po keleivių duomenų direktyvos PNR reikia imtis ir kitų priemonių, pavyzdžiui, iš anksto apmokėtų SIM kortelių reguliavimo.

Italijos atstovas Stefano Dambruoso teigė, kad teroristinės grėsmės yra hibridinės savo pobūdžiu. Tai – kibernetiniai išpuoliai, netikros naujienos, išpuoliai prieš kritinę infrastruktūrą. Italija yra tarsi fronto linijoje. Egzistuoja ryšys tarp terorizmo ir nelegalios migracijos. Prevencija – informavimas apie radikalėjimo pavojų. Reikia kovoti su radikalėjimu mokyklose.

Tarptautinės teisininkų komisijos „EuroJust“ atstovės nuomone, daug valstybių imasi skubotų sprendimų reaguojant į ekstremalias situacijas. Būtina akcentuoti žmogaus teisių klausimą. Žmogaus teisių apsauga ir saugumo užtikrinimas nėra prieštaraujantys tarpusavyje, bet vienas kitą papildantys. Kovos su terorizmu priemonės, suderintos su žmogaus teisėmis, didina jų efektyvumą. Reikia remtis atsako proporcingumo, nediskriminavimo principais.

„EuroCop“ atstovo nuomone, reikia užtikrinti išorės sienų kontrolę. Prie pietinių sienų yra ypatingi iššūkiai.

„Amnesty International“ atstovo nuomone, užtikrinant žmogaus teises yra didinamas saugumas, o teisių ribojimas reiškia mažesnį saugumą. Kovos su terorizmu direktyva gali būti priimama tik konsultuojantis su pilietine visuomene. Reikia gerinti bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija, o ne priiminėti naujus teisės aktus.

Seimo narys Arvydas Anušauskas pabrėžė nacionalinių parlamentų, kuriuose priimami svarbiausi sprendimai, svarbą. Europos Komisija turėtų pasiūlyti nuolatinę platformą glaudesniam bendradarbiavimui, nes šalys, kuriose nevyko nė vieno teroro akto, turi galimybes įgyvendinti daugelį prevencinių priemonių.

       2. EEAS atstovai supažindino su  kuriamais produktais:

https://euvsdisinfo.eu/

Twitter: https://twitter.com/EUvsDisinfo

Facebook: https://www.facebook.com/EUvsDisinfo/

http://www.4pt.su/lt

       3. Susitikimo su Nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi, Lietuvos Respublikos nuolatiniu atstovu prie NATO Vytautu Leškevičiumi metu aptartos NATO šalių darbotvarkės po svarbiausio savaitės politinio įvykio – rinkimų Prancūzijoje – ir kiti klausimai.

   Seimo nariai

 

Rūta Miliūtė
Arvydas Anušauskas

                                                                                                                                                                      

       Naujausi pakeitimai - 2017-10-17 15:55
       Ieva Lenkauskaitė