Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Parodos ir leidiniai

Ukrainos kovai skirta paroda „AŠ – GYVA“

2023 m. birželio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. - D.G. Barysaitė)

Seimo rūmų Didžiajame kieme nuo birželio 29 d. eksponuojama Ukrainoje gyvenančios Lietuvos pilietės Beatos Kurkul meno kūrinių paroda „Aš – gyva“. Parodos pristatymas planuojamas rugpjūčio mėn. pabaigoje Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga.

Didžiajame kieme eksponuojama 16 Ukrainos pasipriešinimą Rusijos agresijai vaizduojančių autorinių darbų, kuriuos menininkė sukūrė nuo pirmojo karo etapo 2014 m. iki šios dienos. B. Kurkul kūriniuose – mitologizuoti, agresoriui besipriešinantys ukrainiečių kariai, vienijami nesunaikinamo noro gyventi ir pasiryžę kovoti iki galutinės pergalės.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. - D.G. Barysaitė)

Kaip teigia menininkė, kūriniuose ji nesiekia fotorealizmo, svarbiau pavaizduoti tam tikrą nuotaiką, kuri sujaudintų žiūrovą. Kūryboje autorė naudoja mitologinius motyvus, nes, jos nuomone, šiame kare yra svarbūs ryšiai su praeitimi, kuri ukrainiečiams jau tapo vienu iš jėgos šaltinių.

„Mus laidojo daug kartų. Kijivą – per 3 dienas, visą Ukrainą – per kelias savaites. Mažai kas tikėjo, kad mes atsilaikysime prieš tokią didelę valstybę. Tuo metu buvo apėmęs jausmas, kad rusams kartu su žmonėmis priešinosi pati žemė ir gamta. Visi kuždėjosi, kad priešai prižadino kažką labai sena. Nes Ukraina, jos žemės – tai gyvybė. Jose gyvuoja viskas. O atėję rusai ne tik nešė mirtį, jie patys jau buvo tarsi numirėliai, atėję iš šalies, kur viskam vadovauja iš esmės mirusiųjų kultas.

Eina antrieji plataus masto karo metai ir Ukraina lyg sako: „Aš – gyva. Sužeista, pavargusi, bet gyva“, – teigia menininkė.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. - D.G. Barysaitė)

Lietuvoje gimusi ir užaugusi kompiuterinės grafikos dailininkė B. Kurkul nuo 2008 m. gyvena Ukrainoje, Kijive. Šiuo metu menininkė dirba kūrybos direktore vienoje iš Kijivo studijų ir paraleliai dirba su karo veteranų pagerbimo projektu kaip „Kijivo tvirtovės“ muziejaus vyresnioji mokslinė bendradarbė. Kartu su Ukrainos pasienio tarnyba B. Kurkul nuo 2015 iki 2023 m. surengė daugiau kaip 20 parodų įvairiuose pasienio daliniuose, taip pat prie karo zonos (Mariupolyje).

 

Seimo rūmų Didysis kiemas visuomenei atviras savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10 iki  val. Įėjimas laisvas.

 

Kiemas numatytomis dienomis ir valandomis bus atviras iki 2023 m. spalio 16 d.

 

B. Kurkul kūrinių galerija

B. Kurkul paskyra „Instagram“

 

Parengė:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5) 239 6208, el. p. [email protected]