Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių V. Kernagio ir P. Kuzmickienės pranešimas: parlamentarai siūlo ministrams atkreipti dėmesį į vis jaunėjantį rūkančių vaikų amžių

2019 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nariai Paulė Kuzmickienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių bei sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami atsakyti, kokių priemonių ketina imtis, kad visose Lietuvos savivaldybėse atsirastų galimybė įgyvendinti prevencines vaikų rūkymo programas ankstyvame amžiuje.

Tarp vaikų augantis elektroninių cigarečių rūkymas tampa nacionaline problema, o rūkančiųjų ar bandžiusiųjų rūkyti amžius – vis jaunėja.

„Tyrimai parodė, kad tarp vaikų auga elektroninių cigarečių naudojimas: net 38,6 proc. 5, 7, 9 klasių moksleivių bent kartą gyvenime mėgino rūkyti elektronines cigaretes, o 17,9 proc. vaikų jas rūkė per pastarąsias 30 dienų. Dešimties, vienuolikos metų vaikai jau yra bandę rūkyti, tačiau, deja, šiandien vienintelės prieinamos prevencinės programos yra skirtos paaugliams nuo 14 metų“, – problemą akcentavo Seimo narys V. Kernagis, pabrėždamas, kad ne tik elektroninių cigarečių licencijavimas, skonių draudimai, bet ir tėvų, mokytojų švietimas bei vaikų prevencinės programos gali pristabdyti nacionaline problema virstantį vaikų, rūkančių elektronines cigaretes, reiškinį.

Pasak Seimo narės P. Kuzmickienės, „Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo šių metų spalio mėnesio vykdo grupinius užsiėmimus, skirtus rūkantiems 15–17 m. amžiaus paaugliams. Tačiau programos tokio amžiaus vaikams jau gerokai pavėluotos, žinant problemos mastą. Kreipdamiesi į ministrus, norime ne tik perduoti susirūpinusių tėvų ir mokytojų žinią, tačiau ir paraginti atsakyti, kokių priemonių ir kada ketina imtis sveikatos apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrai, kad jau netrukus vaikų rūkymo prevencijos programas turėtų kiekviena savivaldybė“, – teigė Seimo narė.

Šiuo metu Seimo nariai yra registravę Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas dėl elektroninių cigarečių gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos licencijavimo bei skonių draudimo.

 

Kreipimasis į ministrus A. Monkevičių ir A. Verygą.

 

Kontaktams:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5)  239 6668

El. p. [email protected]

 

Seimo narė Paulė Kuzmickienė

Tel. (8 5)  239 6640

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-27 09:35
   Eglė Saulė Trembo