Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių grupės pranešimas: „Dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko balsavimo už save po išreikšto nepasitikėjimo – kreipimasis į Seimo etikos sargus“

2020 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai Gabrielius Landsbergis, Arvydas Anušauskas, Laurynas Kasčiūnas, Dovilė Šakalienė, Vytautas Bakas ir Virgilijus Alekna kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Komiteto pirmininko, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Dainiaus Gaižausko elgesio atitikties Seimo statuto, Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso normoms.

Vakar vykusiame neeiliniame Komiteto posėdyje buvo keliamas klausimas dėl NSGK pirmininko D. Gaižausko nusišalinimo po pareikšto nepasitikėjimo juo, tačiau D. Gaižauskas nusišalinti atsisakė ir ne tik pirmininkavo posėdžiui, bet ir dalyvavo balsavime dėl nepasitikėjimo juo pačiu – balsams pasiskirsčius po lygiai, būtent NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko balsas lėmė jo nenusišalinimą.

Seimo statuto 18 straipsnio 6 dalyje nustatyta, kad prieš prasidedant klausimo svarstymui arba svarstymo metu Seimo narys, kuris tokiame klausime turi privatų interesą, privalo informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo ir balsavimo.

Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad privatūs interesai – < ...> asmens <...> suinteresuotumas asmenine turtine ar neturtine nauda, <...> asmens <...> moralinė skola, moralinis įsipareigojimas ar kitas panašaus pobūdžio interesas <...> asmeniui atliekant tarnybines pareigas, o interesų konfliktas – situacija, kai <...> asmuo, atlikdamas tarnybines pareigas ar vykdydamas tarnybinį pavedimą, turi priimti ar dalyvauti priimant sprendimą arba įvykdyti pavedimą, kurie susiję ir su jo privačiais interesais.

Valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnyje įtvirtinti skaidrumo ir viešumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo principai reiškia, kad politikas nekelia abejonių dėl sąžiningumo priimdamas sprendimus, taip pat pateikia visuomenei savo elgesio ir sprendimų motyvus, visada laikosi atvirumo ir viešumo, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus, ribojančius informacijos atskleidimą, deklaruoja savo privačius interesus, vengia tariamų ar tikrų viešųjų ir privačių interesų konfliktų, jiems iškilus, imasi visų reikiamų priemonių, kad jie būtų išspręsti greitai ir atitiktų visuomenės interesus, nenaudoja savo pareigų ar padėties siekdamas daryti įtaką.

Negana to, NSGK pirmininkas turi tiek neturtinį, tiek ir turtinį suinteresuotumą eiti Komiteto pirmininko pareigas. Pažymėtina, kad NSGK pirmininko atlyginimas yra didesnis nei kito Seimo nario, o NSGK pirmininko įgaliojimai – didesni nei kitų NSGK narių.

Seimo narių grupė pažymi, jog atsižvelgiant į tai, kad NSGK pirmininkas D. Gaižauskas neeilinio Komiteto posėdžio, kuriame buvo svarstomas vienintelis nepasitikėjimo juo, kaip NSGK pirmininku, klausimas, ne tik, kad nenusišalino, bet ir pirmininkavo posėdžiui ir balsavo su juo pačiu tiesiogiai ir jo einamomis pareigomis susijusiu klausimu ir taip galimai veikdamas savo asmeniniais interesais naudojosi savo, kaip Komiteto pirmininko, statusu savo asmeninei naudai gauti, kyla pagrįsta abejonė dėl D. Gaižausko veiksmų atitikties Seimo statuto, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ir Valstybės politikų elgesio kodekso normoms.

Todėl NSGK komiteto nariai kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami įvertinti, ar NSGK pirmininkas D. Gaižauskas vakar, balandžio 29 d., vykusio neeilinio posėdžio metu, nepažeidė Seimo nario konstitucinės pareigos vykdant savo funkcijas ir įgyvendinant valstybės valdžią vadovautis Konstitucija, teise ir joms paklusti, ar nepažeidė interesų derinimo įstatymo 11 straipsnio 1 dalies, Seimo statuto 18 straipsnio 6 dalies, Politikų elgesio kodekse įtvirtintų valstybės politiko elgesio principų, įpareigojančių politikus elgtis sąžiningai, padoriai, nešališkai ir nesavanaudiškai, t. y. vengiant viešųjų ir privačių interesų konfliktų ir nesinaudojant savo pareigomis ar padėtimi siekiant tam tikro tikslo.

Kartu parlamentarai prašo motyvuotu rašytiniu sprendimu nušalinti NSGK pirmininką D. Gaižauską nuo tarnybinių pareigų atlikimo sprendžiant klausimą dėl nepasitikėjimo NSGK pirmininku ir spręsti klausimą dėl vakar vykusio neeilinio NSGK posėdžio balsavimo rezultatų pripažinimo negaliojančiais.

 

Daugiau informacijos:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-30 09:47
   Monika Kutkaitytė