Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria siūlymui išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai skirti asmenims, neatsižvelgiant į jų amžių

2020 m. lapkričio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms (įstatymo projekto Nr. XIIIP-4504), kuriomis siūloma išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai skirti asmenims, neatsižvelgiant į jų amžių.

Dabar ši išmoka skiriama auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų (įtėvių) ar vaiko globėjui mokslo ar studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo dienos, jeigu jis mokosi (mokėsi) pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja (studijavo) aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, iki jam sukaks 26 metai, arba jeigu jis studijuoja (studijavo) doktorantūroje ar medicinos rezidentūroje, iki jam sukaks 30 metų, ir jeigu pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą jis neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos. Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai siekia 6 bazinių socialinių išmokų dydį ir sudaro 234 eurų per mėnesį.

Jeigu Seime būtų pritarta siūlomai nuostatai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais šią išmoką papildomai gautų apie 330 asmenų. Valstybės biudžeto lėšų poreikis siūlomiems įstatymo pakeitimams įgyvendinti metams būtų apie 925 tūkst. eurų. Siūloma, kad ši nuostata įsigaliotų 2021 m. sausio 1 d.

Po svarstymo SRDK taip pat pritarė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pakeitimui Nr. XIIIP-4961, kuriuo siūloma nustatyti, kad parama asmenims ir šeimoms būstui įsigyti galėtų būti teikiama kartu su savivaldybės ir (ar) pelno siekiančio juridinio asmens finansine parama. Priėmus įstatymą, šeimoms ir asmenims būtų suteikiamos didesnės finansinės galimybės įsigyti nuosavą būstą, o savivaldybės ir verslas galėtų pritraukti (išlaikyti) reikiamų profesijų asmenis. Seimui priėmus įstatymo projektą, įstatymo pakeitimas įsigaliotų 2021 m. liepos 1 d.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel.: (8 5) 239 6822, (8 5) 239 6882

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-04 15:45
   Jolanta Anskaitienė