Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Žmogaus teisių komitetas pritaria siūlymui užtikrinti nemokamą maitinimą visiems pradinukams

2020 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Lapkričio 11 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas apsvarstė Socialinės paramos mokiniams įstatymo Nr. X-686 1, 5, 10, 11, 12, 13 ir 15 straipsnių pakeitimo Įstatymo projektą (XIIIP-5301), kuriuo siūloma užtikrinti nemokamą maitinimą ne tik pradinių klasių pirmokams, tačiau ir antros klasės mokiniams.

Įstatymo projekto tikslas – tobulinti esamą socialinės paramos mokiniams teisinį reguliavimą, įtvirtinant nuostatą skirti nemokamus pietus mokiniams, kurie mokosi mokyklose pagal pradinio ugdymo programą antroje klasėje, nevertinant tėvų gaunamų pajamų. Pagal dabar galiojantį reglamentavimą teisė į nemokamus pietus suteikta visiems priešmokyklinukams ir mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (pirmokams) visose mokyklose, įskaitant ikimokyklinio ugdymo mokyklas. Atlikus 2020 m. sausio–kovo mėn. savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklose analizę, buvo nustatyta, kad visuotinis mokinių nemokamas maitinimas bandomosiose mokykloje, kuriose buvo taikomas savitarnos principas, vertinamas teigiamai: mažėja socialinė atskirtis tarp jauniausio mokyklinio amžiaus vaikų; ugdomi mokinių sveikos mitybos įpročiai ir valgymo kultūra; maistas yra sveikatai palankesnis ir įvairesnis.

Taigi, svarbiausi svarstomo įstatymo projekto uždaviniai:

1) sudaryti sąlygas sveikos mitybos įgūdžių ugdymo procese dalyvauti didesniam mokinių skaičiui;

2) mažinti socialinę atskirtį ir mokinių diferenciaciją;

3) mažinti administracinę naštą mokinių tėvams (globėjams) ir savivaldybėms.

Jei įstatymas būtų priimtas, jis turėtų įsigalioti 2021 m. liepos 1 dieną.

Žmogaus teisių komitetas pritarė įstatymo projektui. Tačiau komitetas, atsižvelgdamas į įstatymo projekto tikslus, siūlo tobulinti įstatymo projektą pagal Seimo narių Irenos Haasės ir Sergėjaus Jovaišos pasiūlymą – užtikrinti nemokamus pietus visiems pradinių klasių mokiniams, –prieš tai įvertinus finansines galimybes įgyvendinti šį Seimo narių pasiūlymą.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Lukšienė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected];

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-11 15:15
   Asta Markevičienė