Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ateities komitetas

Ateities komitetas: „Lietuvos pažangos vizijos „Lietuva 2050“ svarstymas artėja prie pabaigos“

2023 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ svarstymas artėja prie pabaigos: gruodžio 1 d. Seimo Ateities komitetas aptarė pasiūlymus dėl vizijos „Lietuva 2050“ įgyvendinimo nuostatų patikslinimo ir redakcinius vizijos teksto pakeitimus.

Komitetas pritarė buvusio Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, Valstybės pažangos tarybos nario Aleksandro Abišalos pastabai, kad atsakomybė už vizijos įgyvendinimo koordinavimą būtų personalizuota. Ateities komiteto pirmininko prof. Raimundo Lopatos siūlymu, valstybės pažangos strategijos įgyvendinimą galėtų koordinuoti Vyriausybės kanclerio pavaduotojas. Taip pat nuspręsta, kad viziją įgyvendinantis Nacionalinis pažangos planas turėtų būti rengiamas vadovaujantis vizijoje išdėstytu svertinių iniciatyvų žemėlapiu. Komitetas taip pat apsvarstė siūlymus papildyti vizijos įgyvendinimo rodiklių sąrašą ir apsisprendė projekte pasiūlyto vizijos rodiklių sąrašo nekeisti.

Vizijos teksto naujoje redakcijoje esminių pakeitimų nėra, tačiau yra pluoštas svarbių papildymų ir patikslinimų, dėl kurių pagrindinis komitetas apsisprendė svarstydamas papildomų komitetų išvadas ir iš ekspertų, suinteresuotų organizacijų, institucijų ir piliečių gautas pastabas. Šie vizijos teksto papildymai ir patikslinimai bus tvirtinami gruodžio 6 d. Komiteto posėdyje kartu su gautine Komiteto išvados dėl Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ projekto redakcija.

Dėl Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ įgyvendinimo nuostatų patikslinimo ir redakcinių vizijos teksto pakeitimų taip pat pasisakė Ateities komiteto nariai Rasa Budbergytė, Asta Kubilienė, Laima Nagienė, Viktoras Pranckietis, Valdemaras Valkiūnas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko patarėjas strateginio planavimo, viešojo administravimo, reformų ir pokyčių valdymo klausimais Darius Žeruolis.

Prieš Komitetui patvirtinant galutinę išvadą, siūlomus vizijos „Lietuva 2050“ pakeitimus dar įvertins Valstybės pažangos taryba.

Seimo Ateities komitete patvirtinus galutinę išvadą, Seimo nutarimo projektas dėl Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ bus svarstomas ir tvirtinamas Seimo plenariniame posėdyje. Planuojama, kad Seimas viziją „Lietuva 2050“ patvirtins gruodžio 21 d.

 

Komiteto posėdžio vaizdo įrašą galima rasti Seimo interneto svetainės ,,YouTube“ paskyroje Atviras Seimas.

 

Daugiau informacijos apie vizijos projektą galima rasti tinklalapyje https://lrv.lt/lt/lietuva-2050 .

 

Daugiau informacijos:

Raimundas Lopata

Ateities komiteto pirmininkas

El. p. [email protected]

 

Parengė Ateities komiteto biuro patarėjai

Agnė Grigienė tel. (8 5) 209 6830, el. p. [email protected]

Giedrius Viliūnas, tel. (8 5) 209 6950, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-04 10:16
   Monika Kutkaitytė