Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo skaityklos paslaugos

Virtuali knygų paroda Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms paminėti

Apie virtualią knygų parodą, skirtą Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms paminėti

 

Artėjant birželio 14-ajai ir 15-ajai, Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms, minint 80-ąsias tremties metines, pristatoma Lietuvos Respublikos Seimo skaityklos parengta virtuali knygų paroda, skirta tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. 

Per pastarąjį atkurtos Lietuvos 30-metį buvo išleista nemažai knygų okupacijos, tremties ir genocido temomis, rengiant parodą buvo apsispręsta pasirinkti pastarojo dešimtmečio – 2010–2021 metų – laikotarpį ir parodyti naujausias su šia tema susijusias Seimo skaitykloje esančias knygas. 

Šioje virtualioje parodoje stengiamasi apjungti ir okupaciją, ir tremtį, ir tragiškas netektis, ir pokario rezistenciją. Paroda simboliškai pradedama fotografo Kęstučio Svėrio nuotrauka, įamžinusia pirmąjį Gedulo ir vilties dienos paminėjimą 1989 m. birželio 14-ąją Naujojoje Vilnioje. Toliau chronologiškai einama nuo sovietų okupacijos prie tremties, Birželio sukilimo, nacių bei sovietų vykdyto genocido ir baigiama partizaniniu pasipriešinimu. Iš viso virtualioje parodoje eksponuojami 94 dokumentai.

Parodą rengiant konsultavo: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus patarėjai – dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė ir Žydrūnas Mačiukas.  

 

Parengė 
Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Audronė Svėrienė, tel. (8 5) 239 6995, el. p.
[email protected]