Apie virtualią knygų parodą, skirtą Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms paminėti
Artėjant birželio 14-ajai ir 15-ajai, Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms, minint 80-ąsias tremties metines, pristatoma Lietuvos Respublikos Seimo skaityklos parengta virtuali knygų paroda, skirta tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.
Per pastarąjį atkurtos Lietuvos 30-metį buvo išleista nemažai knygų okupacijos, tremties ir genocido temomis, rengiant parodą buvo apsispręsta pasirinkti pastarojo dešimtmečio – 2010–2021 metų – laikotarpį ir parodyti naujausias su šia tema susijusias Seimo skaitykloje esančias knygas.
Šioje virtualioje parodoje stengiamasi apjungti ir okupaciją, ir tremtį, ir tragiškas netektis, ir pokario rezistenciją. Paroda simboliškai pradedama fotografo Kęstučio Svėrio nuotrauka, įamžinusia pirmąjį Gedulo ir vilties dienos paminėjimą 1989 m. birželio 14-ąją Naujojoje Vilnioje. Toliau chronologiškai einama nuo sovietų okupacijos prie tremties, Birželio sukilimo, nacių bei sovietų vykdyto genocido ir baigiama partizaniniu pasipriešinimu. Iš viso virtualioje parodoje eksponuojami 94 dokumentai.
Parodą rengiant konsultavo: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus patarėjai – dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė ir Žydrūnas Mačiukas.
Parengė
Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Audronė Svėrienė, tel. (8 5) 239 6995, el. p. [email protected]
K. Svėrio nuotraukoje - pirmasis viešas Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje, 1989-06-14.
Sudarytojas:Kęstutis Svėrys
Autorius:Fotografas - Kęstutis Svėrys
Ši knyga - pirmoji mokslinė studija, skirta 1940 metų vasaros įvykiams Lietuvoje, analizuojanti Lietuvos prievartinį įjungimą į Sovietų sąjungą ir teisės požiūriu vertinanti jai primestą sovietinio pobūdžio vadinamąją „sąjunginės respublikos konstituciją“. Parašyta vokiečių okupacijos metais Lietuvoje, studija tapo pripažinta teisine teorine baze vėlesniems tyrimams. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Mykolas Romeris
Autorius:Autorius - Mykolas Romeris
Kalba:lietuvių
Apimtis:82 p.
Knygoje autorius pateikia trumpą 1940 m. Lietuvos okupacijos apžvalgą. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:18 p.
Knygoje autorius pateikia trumpą 1940 m. Lietuvos okupacijos apžvalgą. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:anglų
Apimtis:18 p.
Knygoje autorius pateikia trumpą 1940 m. Lietuvos okupacijos apžvalgą. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:prancūzų
Apimtis:18 p.
Knygoje autorius pateikia trumpą 1940 m. Lietuvos okupacijos apžvalgą. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Арвидас Анушаускас
Autorius:Autorius - Арвидас Анушаускас
Kalba:rusų
Apimtis:18 p.
Knygoje, remiantis įvairiais istorijos liudijimais, gausiais archyviniais šaltiniais, pasakojama apie 1940-1958 metais sovietinių okupantų vykdytus nusikaltimus. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:317 p.
Knygoje pateikiami publicistiniai, analitiniai autoriaus tekstai, komentarai apie tragiškuosius Lietuvos istorijos 1940-1941 metus, kada prasidėjo "pramoninis Lietuvos žmonių kankinimas ir naikinimas". Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Vidmantas Valiušaitis
Autorius:Autorius - Vidmantas Valiušaitis
Kalba:lietuvių
Apimtis:415 p.
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro V. Terlecko knygoje, remiantis šaltiniais ir tyrimais, apžvelgiama permaininga Lietuvos istorija 1918-1953 metais. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Vladas Terleckas
Autorius:Autorius - Vladas Terleckas
Kalba:lietuvių
Apimtis:135 p.
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro V. Terlecko knygoje, remiantis šaltiniais ir tyrimais, apžvelgiama permaininga Lietuvos istorija 1918-1953 metais. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Vladas Terleckas
Autorius:Autorius - Vladas Terleckas
Kalba:anglų
Apimtis:147 p.
Šaltinių rinkinys leidžia susidaryti vaizdą apie Lietuvos reokupavimo ir integravimo į SSRS politinę, ūkinę, socialinę ir kultūrinę sistemą įvairius aspektus, parodo, kaip VKP(b) CK vadovybė vykdė iš naujo užimtos Lietuvos pertvarką „socialistiniais pagrindais" ir vidaus gyvenimo unifikavimą pagal totalitarinės komunistinės valstybės standartus. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Mindaugas Pocius
Autorius:Sudarytojas - Mindaugas Pocius;Rengėjas - Mindaugas Pocius
Kalba:lietuvių
Apimtis:653 p.
Kolektyvinė monografija apima Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos tyrimus. Tai vienas pirmųjų mėginimų apibendrinti per penkis dešimtmečius aneksuotoje valstybėje įvykusius pokyčius, apžvelgti įvykius, kurie palietė kiekvieną Lietuvoje gyvenusį žmogų. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Sudarytojas - Arvydas Anušauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:591 p.
Knygoje atskleidžiami sovietinės teroro sistemos ypatumai, rašoma apie karinių baudžiamųjų operacijų vykdymą, lietuvių masinių trėmimų, naikinimo kalėjimuose ir lageriuose aplinkybes, metodus ir padarinius. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:358 p.
Knygoje susijungia daugybė autentiškų Gulagą išgyvenusių žmonių istorijų su šiuolaikinio mokslo įžvalgomis. Remiantis liudijimais, istoriniais faktais ir moksliniais tyrinėjimais nagrinėjamos žvėriškos SSRS kalėjimų ir priverstinio darbo sąlygos, kuriomis kaliniai kas dieną artėjo prie ribos tarp šiapus ir anapus. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Paulius Saudargas;Goda Krukauskienė
Autorius:Autorius - Paulius Saudargas;Autorius - Goda Krukauskienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:240 p.
Daugiatomio tęstinio leidinio „Lietuvos gyventojų genocidas“ ketvirtojo tomo antroji knyga (N-Ž), kurioje pateikiami išsamūs duomenys apie 1949 m. Lietuvoje vykdyto sovietinio genocido aukas. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Rita Godliauskienė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Rita Godliauskienė;Rengėjas - Vanda Žilinskienė;Rengėjas - Veronika Basanavičiūtė;Rengėjas - Regina Dževeckaitė;Rengėjas - Darija Lenkutienė;Rengėjas - Elena Mincevičienė;Rengėjas - Jovita Valevičienė;Rengėjas - Vida Vosyliūtė;Rengėjas - Virginija Sasnauskaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:607 p.
Daugiatomio tęstinio leidinio „Lietuvos gyventojų genocidas“ penktojo tomo pirmoji knyga (A–M), kurioje pateikiami išsamūs duomenys apie 1950–1953 m. Lietuvoje vykdyto sovietinio genocido aukas. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Teresė Birutė Burauskaitė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Teresė Birutė Burauskaitė;Rengėjas - Vanda Žilinskienė;Rengėjas - Veronika Basanavičiūtė;Rengėjas - Regina Dževeckaitė;Rengėjas - Gintarė Juzelskaitė;Rengėjas - Darija Lenkutienė;Rengėjas - Elena Mincevičienė;Rengėjas - Virginija Sasnauskaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:766 p.
Daugiatomio tęstinio leidinio „Lietuvos gyventojų genocidas“ penktojo tomo antroji knyga (N-Ž), kurioje pateikiami išsamūs duomenys apie 1950–1953 m. Lietuvoje vykdyto sovietinio genocido aukas. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Teresė Birutė Burauskaitė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Teresė Birutė Burauskaitė;Rengėjas - Vanda Žilinskienė;Rengėjas - Titas Juocys;Rengėjas - Gintarė Juzelskaitė;Rengėjas - Darija Lenkutienė;Rengėjas - Virginija Sasnauskaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:574 p.
Knygoje pasakojama apie 1944-1953 metų politines represijas ir jas patyrusius Lietuvos žmones, sovietinių valdžios institucijų valia ilgiems metams išvežtus iš gimtojo krašto ir pasmerktus sunkiems darbams, badui ir nepritekliams nuošaliuose Sovietų Sąjungos regionuose. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Virginija Rudienė
Autorius:Autorius - Virginija Rudienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:447 p.
Knygoje pasakojama apie sovietinių represijų metais iš Lietuvos į lagerius ir tremtį išvežtų žmonių gyvenimą nelaisvėje. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Virginija Rudienė
Autorius:Autorius - Virginija Rudienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:445 p.
D. Grinkevičiūtės atsiminimų knyga, parašyta devinto dešimtmečio pradžioje. Keturiolikmetė autorė, kartu su šeima ištremta 1941 m. birželio 14 d., praleidusi tremtyje penkiolika metų, pateikia trumpą, koncentruotą apybraižą. Knyga įrašyta į XX amžiaus lietuvių literatūros lobyno seriją. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Dalia Grinkevičiūtė
Autorius:Autorius - Dalia Grinkevičiūtė
Kalba:lietuvių
Apimtis:267 p.
Šioje knygoje pateikiami buvusių Trofimovsko salos tremtinių D. Grinkevičiūtės, R. Vaicekausko prisiminimai. Taip pat publikuojami G. Martynaičio piešiniai, kuriuose tolima praeitis giliai įsirėžė į jo atmintį. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Jonas Markauskas;Jonas Rytis Puodžius
Autorius:Sudarytojas - Jonas Markauskas;Sudarytojas - Jonas Rytis Puodžius
Kalba:prancūzų
Apimtis:111 p.
Šioje knygoje pateikiami buvusių Trofimovsko salos tremtinių D.Grinkevičiūtės, R. Vaicekausko prisiminimai. Taip pat publikuojami G. Martynaičio piešiniai, kuriuose tolima praeitis giliai įsirėžė į jo atmintį. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Йонас Маркаускас;Йонас Ритис Пуоджюс
Autorius:Sudarytojas - Йонас Ритис Пуоджюс;Sudarytojas - Йонас Маркаускас
Kalba:lietuvių
Apimtis:111 p.
Knygoje pateikiama Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ 1992–2016 m. iliustruota veiklos istorija. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Jonas Markauskas;Gražina Markauskienė;Jonas Rytis Puodžius
Autorius:Sudarytojas - Gražina Markauskienė;Sudarytojas - Jonas Markauskas;Sudarytojas - Jonas Rytis Puodžius
Kalba:lietuvių
Apimtis:70 p.
Politinio kalinio V. Pupelio knyga apie Kolymos Gulago lagerius ir juose kalėjusius lietuvius. Per dvidešimt metų darbo autoriui pavyko įvardyti ir gana tiksliai nustatyti apie 260 kalinimo vietų, pateikti ten kalėjusių lietuvių pavardes. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Vytautas Pupelis
Autorius:Autorius - Vytautas Pupelis
Kalba:lietuvių
Apimtis:167 p.
Pirmoji serijos "Didžiosios tremtys" knyga, skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių - 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Dalė Rudienė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Dalė Rudienė;Autorius - Benas Navakauskas;Autorius - Elena Stulgienė;Autorius - Ignas Sičiūnas
Kalba:lietuvių
Apimtis:647 p.
Knygoje publikuojami R. Vaicekausko, penkiolika metų praleidusio Altajaus krašte, prisiminimai. Ant popieriaus lapo perkelta tremtinio, našlaičio, kalinio patirtis pateikiama novelių pavidalu. Knygoje galima susipažinti ir su autoriaus drožybos darbais. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Ričardas Vaicekauskas
Autorius:Autorius - Ričardas Vaicekauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:255 p.
Knygoje pateikiami Šakių rajono politinių kalinių ir tremtinių, patekusių į sovietinių trėmimų mėsmalę, išgyvenimai ir likimai. Trėmimai apima 1941-1953 m. laikotarpį ir jie atskleisti išlikusių aukų autentiškais pasakojimais. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Albinas Bendžiūnas;Pranas Endriukaitis;Teresė Ižganaitienė
Autorius:Sudarytojas - Albinas Bendžiūnas;Sudarytojas - Pranas Endriukaitis;Sudarytojas - Teresė Ižganaitienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:435 p.
Knygoje skelbiamuose atsiminimuose ir laiškuose iš lagerių papasakota eilinės Lietuvos ūkininkų šeimos istorija, atskleistas jos likimas politinių pertvarkų laikais. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Ona Pajėdaitė
Autorius:Sudarytojas - Ona Pajėdaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:135 p.
Šioje knygoje nepailstantis kovotojas už tikėjimą ir Lietuvos laisvę, disidentas monsinjoras A. Svarinskas aprašo savo 40-ies gyvenimo metų laikotarpį nuo vaikystės iki 1965 metų. Per autoriaus gyvenimo patirtis atsiskleidžia laisvos prieškario valstybės ir vėliau okupuotos Lietuvos ir lietuvių gyvenimo realijos. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Alfonsas Svarinskas
Autorius:Autorius - Alfonsas Svarinskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:295 p.
Politinio kalinio S. Jameikio, išgyvenusio Archangelsko lagerių (1941-1945) baisumus, per stebuklą išlikusio gyvo ir grįžusio į Lietuvą, prisiminimai. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Stasys Jameikis
Autorius:Autorius - Stasys Jameikis
Kalba:lietuvių
Apimtis:167 p.
Knygoje pateikiama V. K. Jurevičiaus - rezistento, politinio kalinio, sukilimo dalyvio, dešimt metų praleidusio lageryje - biografija. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Gražina Ragauskaitė
Autorius:Sudarytojas - Gražina Ragauskaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:167 p.
Knygoje pateikiama sukrečianti vienos šeimos istorija, kuri buvo išdraskyta sovietinio režimo ir gyveno tarp Lietuvos, Amerikos ir Sibiro platybių... Reikėjo 20 metų atkaklios kovos, kol visa šeima vėl susitiko. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Barbora Armonienė
Autorius:Autorius - Barbora Armonienė;Tekstų autorius - Algirdas L. Nasvytis
Kalba:lietuvių
Apimtis:239 p.
Knygoje pateikiami politinės kalinės O. Bujevičiūtės-Padvarietienės atsiminimai. Tai nėra vien pasakojimas apie gyvenimą, baisias kalinimo ir darbo sąlygas tremtyje, o asmeniškai išgyventa šiurpaus pokario kronika. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Ona Bujevičiūtė-Padvarietienė
Autorius:Autorius - Ona Bujevičiūtė-Padvarietienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:261 p.
Knygoje pateikiama mokytojų Kuprių šeimos tremties istorija. Tai autentiškas liudijimas apie 1941 m. tremtinius, jų iškentėtus vargus ir didžiulį tikėjimą grįžti į Tėvynę. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Rimantas Kuprys
Autorius:Autorius - Rimantas Kuprys
Kalba:lietuvių
Apimtis:159 p.
Knygoje pateikiami Kuršėnų krašto tremtinių atsiminimai, susiję su pokario kova ir gyvenimu sunkiomis tremties sąlygomis. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Janina Banienė;Giedrė Čepaitienė;Remigijus Čepas
Autorius:Sudarytojas - Janina Banienė;Sudarytojas - Giedrė Čepaitienė;Sudarytojas - Remigijus Čepas
Kalba:lietuvių
Apimtis:291 p.
Lietuvos Respublikos Prezidento A. Smetonos brolio Motiejaus anūkės S. Smetonaitės prisiminimų knyga apie tremtinių būtį ir buitį Sibire. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Sigutė Smetonaitė
Autorius:Autorius - Sigutė Smetonaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:151 p.
Knygoje buvęs Seimo narys J. Listavičius pasakoja savo istoriją, prisimindamas gyvenimą sovietų lageriuose, dešimtmečius trukusius persekiojimus, psichologinį gniuždymą okupuotoje Lietuvoje ir dvasinę stiprybę nepalūžti. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Juozas Listavičius
Autorius:Autorius - Juozas Listavičius
Kalba:lietuvių
Apimtis:325 p.
Knygoje pateikiami 16 Lietuvos vaikų tremtinių autentiški atsiminimai. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Vidmantas Zavadskis;Irena Kurtinaitytė
Autorius:Sudarytojas - Vidmantas Zavadskis;Sudarytojas - Irena Kurtinaitytė
Kalba:lietuvių
Apimtis:261 p.
Knygoje pateikiami 16 Lietuvos vaikų tremtinių autentiški atsiminimai. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Vidmantas Zavadskis;Irena Kurtinaitytė
Autorius:Sudarytojas - Vidmantas Zavadskis;Sudarytojas - Irena Kurtinaitytė
Kalba:anglų
Apimtis:327 p.
Knyga atspindi XX a. Latvijos istorijos tragizmą - sovietinio okupacinio režimo represijas prieš Latvijos gyventojus. Gulago lageriuose įkalinti ir į atokias Sovietų Sąjungos vietas ištremti žmonės siuntė artimiesiems laiškus, rašytus ant beržo tošies. Knyga skirta kilnojamajai parodai iš Latvijos, kurią parengė Tukumo muziejus. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Agrita Ozola;Ritvars Jansons
Autorius:Autorius - Agrita Ozola;Autorius - Ritvars Jansons
Kalba:latvių;anglų
Apimtis:343 p.
Straipsnių rinkinys anglų kalba - vienas iš pirmųjų bandymų Baltijos šalių tremčių istoriją pristatyti vakarų skaitytojui bei susieti ją su tarptautiniais istorinių traumų tyrinėjimais. Knyga skirta sovietinėms deportacijoms iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos bei jų atminties „sugrįžimui“. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Violeta Davoliūtė;Tomas Balkelis
Autorius:Sudarytojas - Violeta Davoliūtė;Sudarytojas - Tomas Balkelis
Kalba:anglų
Apimtis:246 p.
Suomių žurnalisto J. Rislakki knyga apie Gulago lagerių sistemą sudrebinusį kalinių sukilimą Vorkutoje. Remdamasis dokumentais, kalinių ir liudininkų prisiminimais, knygos autorius intriguojančiai atskleidžia sukilimo pripetijas. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Jukka Rislakki
Autorius:Autorius - Jukka Rislakki
Kalba:lietuvių
Apimtis:331 p.
Ši knyga apie niekada nepasibaigusią Laisvės kovą, apie sukilimus Gulage, kur pirmose gretose stovėjo lietuviai ir ukrainiečiai. Skirtingose knygos dalyse atspindėti įvykiai trijuose ypatinguosiuose lageriuose: Norilske, Vorkutoje ir Kengyre. Knygoje taip pat pateikti autentiški liudininkų pasakojimai, surinkti ir užrašyti 2017-2018 metais Lietuvoje bei Ukrainoje. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Paulius Saudargas;Goda Karazijaitė
Autorius:Sudarytojas - Paulius Saudargas;Sudarytojas - Goda Karazijaitė
Kalba:lietuvių
Ši knyga - tai pirmas išsamus leidinys, kuriame dokumentaliai nagrinėjami Lietuvos gyventojų bėgimai iš SSRS. Knygoje pateikiami keli prasiveržimo pro SSRS geležinę uždangą laikotarpiai, nuo 1940 m. iki SSRS sudėtyje esančios Lietuvos gyventojų pabėgimų į užsienį. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Darius Juodis
Autorius:Autorius - Darius Juodis
Kalba:lietuvių
Apimtis:135 p.
Knyga apie politinių kalinių ir tremtinių grįžimo į Lietuvą programą. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Rima Gudelytė
Autorius:Sudarytojas - Rima Gudelytė
Kalba:lietuvių
Apimtis:275 p.
Knyga, skirta projekto "Misija Sibiras" dešimtmečiui, pasakojanti jaunimo ekspedicijų lietuvių tremties vietose Sibire istoriją. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Arnas Marcinkus
Autorius:Sudarytojas - Arnas Marcinkus
Kalba:lietuvių
Apimtis:285 p.
Ši knyga apie stiprią tikėjimo reikšmę, ištveriant prievartinį atskyrimą nuo tėvynės, netektis, beteisiškumą. Politinio kalinio J. Maldučio 1955 m. išdrožta skulptūra tremtiniams grąžino dalelę prarastų tikėjimo simbolių – maldos vietą, bažnyčią, padėjo būti stipresniems ir išsaugoti sugrįžimo viltį. 2010 m. skulptūra pargabenta į Lietuvą. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Birutė Panumienė
Autorius:Sudarytojas - Birutė Panumienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:215 p.
Knygoje skelbiami dokumentai apie rezistencijos pradžią, 1941-ųjų Birželiio įvykius ir laikinąją Lietuvos vyriausybę. Leidimo data: 2012.
Kalba:lietuvių
Apimtis:110 p.
Knygoje pateikiamos pagrindinių 1941 m. Birželio sukilimo organizatorių, vadovų, ryšininkų ir jų pagalbininkų biografijos. Remiantis tų dienų įvykių dalyvių atsiminimais ir archyvų dokumentais aprašoma, kaip kūrėsi Birželio sukilimo organizacinis centras – Lietuvių aktyvistų frontas (LAF) Berlyne, svarbiausi sukilimo centrai Lietuvoje. Leidimo data: 2010.
Sudarytojas:Juozas Jankauskas
Autorius:Autorius - Juozas Jankauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:539 p.
Tarpukario Lietuvos kariuomenės pulkininko J. Petruičio, okupacinės sovietų valdžios suimto, tardyto ir sušaudymui pasmerkto, atsiminimų knyga. Tai asmeninis, autentiškas autoriaus pasakojimas, apimantis laikotarpį nuo suėmimo iki grįžimo į Lietuvą. Knyga pirmą kartą išleista 1942 m. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Jonas Petruitis
Autorius:Autorius - Jonas Petruitis
Kalba:lietuvių
Apimtis:225 p.
Šioje mokslinėje studijoje analizuojama Macikuose veikusių nacistinės Vokietijos (1941-1944), Sovietų Sąjungos (1945-1948) karo belaisvių ir GULAG‘o (1945-1955) lagerių veikla. Taip pat aprašyti atlikti archeologiniai šios vietovės tyrimai, nurodyti radiniai. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Edita Jankauskienė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Edita Jankauskienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:190 p.
Straipsnių rinkinyje, kurį sudarė dr. A. Bubnys, koncentruotai atskleidžiami įvairūs holokausto istorijos Lietuvoje aspektai. Ši knyga atspindi daugelio Lietuvos istorikų įdirbį nagrinėjant holokausto temą per pastaruosius keliolika metų ir kiekvienas, besidomintis šia tema, gali rasti pageidaujamą straipsnį viename leidinyje. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Arūnas Bubnys
Autorius:Sudarytojas - Arūnas Bubnys
Kalba:lietuvių
Apimtis:604 p.
Knygoje analizuojamas holokaustas Lietuvoje, jis lyginamas su holokaustu Olandijoje. Taip pat aptariamos antisemitizmo ištakos, svarbiausi antisemitiniai stereotipai, išsamiai pristatoma ir analizuojama tautinė Lietuvos gyventojų sudėtis bei istoriografijoje kilusios diskusijos. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Robert van Voren
Autorius:Autorius - Robert van Voren
Kalba:lietuvių
Apimtis:194 p.
Projektą „Holokausto Lietuvoje Atlasas“ inicijavo Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Austrijos atminties tarnyba Gedenkdienst. Atlasas skirtas edukacijai, informacijos sklaidai, turizmui. Čia surinkta, struktūrizuota ir koncentruotai pateikta informacija apie visas Lietuvoje esančias masinių žudynių vietas. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Milda Jakulytė-Vasil
Autorius:Sudarytojas - Milda Jakulytė-Vasil
Kalba:lietuvių
Apimtis:317 p.
Knygoje analizuojami 1941-1944 m. Vokietijos nusikaltimai Lietuvoje okupantų, gyventojų ir aukų požiūriu. Autorius buvo apdovanotas tarptautiniu Yad Vashem knygos prizu už holokausto tyrimus. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Christoph Dieckmann
Autorius:Autorius - Christoph Dieckmann
Kalba:vokiečių
Apimtis:787 p.
Knygoje analizuojami 1941-1944 m. Vokietijos nusikaltimai Lietuvoje okupantų, gyventojų ir aukų požiūriu. Autorius buvo apdovanotas tarptautiniu Yad Vashem knygos prizu už holokausto tyrimus. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Christoph Dieckmann
Autorius:Autorius - Christoph Dieckmann
Kalba:vokiečių
Apimtis:789-1652 p.
Knyga sudaryta iš K. Sakowicziaus, gyvenusio netoli žydų egzekucijos vietos Paneriuose ir fiksavusio kraupius įvykius 1941–1943 m., užrašų, saugomų Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų ir Lietuvos nacionaliniame muziejuose. Tai unikalus ir itin vertingas rašytinis šaltinis apie daugelio Lietuvos Jeruzalės gyventojų žūtį. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Kazimierz Sakowicz
Autorius:Autorius - Kazimierz Sakowicz
Kalba:lietuvių
Apimtis:201 p.
Žydai Lietuvoje buvo ne tik persekiojami, išduodami ir žudomi, bet ir gelbstimi, slepiami, remiami ir ginami puikiai žinant, kad gresia žiauri bausmė – sušaudymas. Nepaisant rizikos, atsirado daug lietuvių, pasirengusių gelbėti žydus. Ši knyga ir yra paminklas tiems, kurie rizikuodami savo ir savo šeimos narių gyvybėmis gelbėjo į mirtiną pavojų patekusius mūsų šalies bendrapiliečius Antrojo pasaulinio karo metais. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Teresė Birutė Burauskaitė
Autorius:Sudarytojas - Teresė Birutė Burauskaitė
Kalba:lietuvių
Apimtis:195 p.
Knygoje pateikiama Vilniaus žydų bendruomenės sunaikinimo apžvalga, išskirti svarbiausi Vilniaus geto istorijos etapai ir būdingi bruožai, pateikta aukų statistika, apibūdinta geto vidaus administracijos struktūra ir jos funkcionavimas. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Arūnas Bubnys
Autorius:Autorius - Arūnas Bubnys
Kalba:lietuvių
Apimtis:62 p.
Knygoje pateikiama Vilniaus žydų bendruomenės sunaikinimo apžvalga, išskirti svarbiausi Vilniaus geto istorijos etapai ir būdingi bruožai, pateikta aukų statistika, apibūdinta geto vidaus administracijos struktūra ir jos funkcionavimas. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Арунас Бубнис
Autorius:Autorius - Арунас Бубнис
Kalba:rusų
Apimtis:61 p.
Knygoje apžvelgiama Kauno žydų bendruomenės ir geto istorija nacių okupacijos laikotarpiu, išskirti svarbiausi geto istorijos etapai ir būdingi bruožai, pateikta aukų statistika, apibūdinta geto vidaus administracijos struktūra ir jos funkcionavimas. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Arūnas Bubnys
Autorius:Autorius - Arūnas Bubnys
Kalba:lietuvių
Apimtis:142 p.
Enciklopedinis žinynas apie žydų žudynes Žemaitijoje ir tuo metu Vokietijos okupuotame Klaipėdos krašte. Tai pirmas išsamus tyrimas apie Žemaitijos regiono žydų bendruomenės žūtį. Prie knygos pridėtas dokumentinis videofilmas „Blėstanti praeitis" apie užmirštas žydų žudynių vietas. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Aleksandras Vitkus;Chaimas Bargmanas
Autorius:Autorius - Aleksandras Vitkus;Autorius - Chaimas Bargmanas
Kalba:lietuvių
Apimtis:487 p.
Knyga skirta sunaikintų per holokaustą Vilkijos ir aplinkinių miestelių – Panemunės, Pakuonio, Garliavos, Čekiškės, Seredžiaus, Veliuonos ir kitų – žydų atminimui. Autoriai, rengdami šią knygą išstudijavo Lietuvos ypatingojo archyvo medžiagą, susitiko su vietos žmonėmis, užrašė jų atsiminimus, surado ir nufotografavo žydų žudynių vietų paminklus. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Aleksandras Vitkus;Chaimas Bargmanas
Autorius:Autorius - Aleksandras Vitkus;Autorius - Chaimas Bargmanas
Kalba:lietuvių
Apimtis:93 p.
Knygoje pirmą kartą Lietuvos istoriografijoje skelbiami Lietuvos žydų, 1943–1945 m. kalintų Štuthofe, sąrašai. Šie dokumentai buvo rasti Štuthofo muziejaus archyve. Po Vilniaus, Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo 1943–1944 m. tūkstančiai Lietuvos žydų nacių buvo atvežti į Štuthofą. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Arūnas Bubnys;Stanislovas Buchaveckas
Autorius:Autorius - Arūnas Bubnys;Autorius - Stanislovas Buchaveckas
Kalba:lietuvių
Apimtis:179 p.
Ši Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro V. Terlecko knyga - tai protestas prieš partizanų atminties niekinimą, jiems priskiriamų aukų skaičiaus klastotes ir kt. Knygoje šimtu liudininkų lūpomis ir pasitelkus visus esamus šaltinius pasakojama Lietuvos žmonių gyvenimo ir priešinimosi okupacijai 1944-1953 m. istorija. Leidimo data: 2017.
Sudarytojas:Vladas Terleckas
Autorius:Autorius - Vladas Terleckas
Kalba:lietuvių
Apimtis:535 p.
Knygoje, remiantis kovotojų už laisvę įsakymais, pranešimais, apyskaitomis, laiškais, nuotraukomis ir prisiminimais, pasakojama apie 1944-1953 m. partizaninį karą. Į šiuos šaltinius autoriai žvelgia kaip į visumą ir pateikia naują - Lietuvos partizanų pogrindžio valstybės - interpretaciją. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Vykintas Vaitkevičius;Aistė Petrauskienė
Autorius:Autorius - Vykintas Vaitkevičius;Autorius - Aistė Petrauskienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:231 p.
Knygoje pateikiami rašytojos L. Vincės 2007–2011 m. užrašyti partizanų, ryšininkų ir tremtinių išgyvenimai. Ši knyga padeda mums perprasti tragiškiausius XX a. įvykius išgyvenusių žmonių – lietuvių, žydų, vokiečių – patirtį. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Laima Vincė
Autorius:Autorius - Laima Vincė
Kalba:lietuvių
Apimtis:359 p.
Dainavos apygardos vado, LLKS gynybos pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago atsiminimai, rašyti 1952-1956 m. Juose atskleidžiami pirmieji partizanų kovos žingsniai, ginkluotojo pasipriešinimo organizacinis stiprėjimas, kovotojų santykiai su gyventojais ir kt. Leidimo data: 2017.
Sudarytojas:Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Autorius:Autorius - Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Kalba:lietuvių
Apimtis:586 p.
Tai knyga apie legendinį partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, vienuolika metų su ginklu kovojusį prieš sovietų okupaciją. Knygoje atskleidžiamos KGB regztų operacijų, brutalaus kankinimo, dokumentų apie jį klastojimo bei nužudymo paslaptys. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Arvydas Anušauskas
Autorius:Autorius - Arvydas Anušauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:271 p.
Dainavos apygardos vado, LLKS gynybos pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago atsiminimai, rašyti 1952-1956 m. Tai pasakojimas apie žūtbūtinį pasipriešinimą okupacijai ir siekį atkurti Lietuvos nepriklausomybę sovietinio režimo metais. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Autorius:Autorius - Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Kalba:lietuvių
Apimtis:542 p.
Knygoje-albume pateikiamos gen. A. Ramanausko-Vanago biografiją atspindinčios nuotraukos: nuo jo vaikystės, pedagoginio darbo iki partizaninio karo metų. Šviesiuose partizanų veiduose ryžtas, pasiaukojimas, nepalaužiamas tikėjimas Lietuvos ateitimi. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė
Autorius:Sudarytojas - Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:149 p.
Knygoje pateikiama Vytauto apygardos Lokio rinktinės, ginkluoto Lietuvos partizanų junginio, 1944-1958 m. kovojusio su sovietų okupaciniu režimu, medžiaga. Čia atskleidžiami kovotojų už laisvę dienoraščiai, užrašai, laiškai, nuotraukos. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Balys Vaičėnas
Autorius:Autorius - Balys Vaičėnas;Rengėjas - Klaudijus Driskius;Rengėjas - Rūta Mozūraitė;Rengėjas - Paulius V. Subačius;Idėjos autorius - Andrius Dručkus
Kalba:lietuvių
Apimtis:335, ccxvii p.
Knygoje publikuojamas partizano A. Baliukevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės. Tai autentiškas liudijimas apie tuometinio gyvenimo žiaurumus, už Lietuvos laisvę kovojusių ir nužudytų Vyčio apygardos partizanų buitį ir būtį, nuotaikas, begalinę meilę Tėvynei. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Vaclovas Slivinskas
Autorius:Sudarytojas - Vaclovas Slivinskas;Autorius - Albinas Bilinkevičius-Baltis
Kalba:lietuvių
Apimtis:159 p.
Knygoje publikuojamas žuvusio Dainavos apygardos partizano L. Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštis, pusę amžiaus išgulėjęs buvusiame KGB archyve Vilniuje. Dienoraštyje negailestingos partizanų kovos fone atskleidžiama autoriaus asmenybė, pasaulėžiūra bei apygardos partizanų problemos ir rūpesčiai. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Algis Kašėta
Autorius:Autorius - Algis Kašėta
Kalba:lietuvių
Apimtis:221 p.
Legendinio Algimanto apygardos partizano, Šarūno rinktinės Butageidžio kuopos paskutiniojo vado J. Kadžionio-Bėdos atsiminimų knyga. Autorius kviečia skaitytoją partizano akimis pamatyti ir širdimi pajusti okupuotos pokario Lietuvos kaimo ir prieglobstį žmogui teikiančių girių gyvenimą. Tai kovojančio, nepasidavusio ir mylinčio žmogaus istorija, persmelkta tikėjimo, vilties ir poezijos. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Jonas Kadžionis-Bėda
Autorius:Autorius - Jonas Kadžionis-Bėda
Kalba:lietuvių
Apimtis:219 p.
Knygoje atspindima kova už laisvę milijonų reperesuotų, lageriuose kovojusių žmonių. Medžiagą apie šią didvyrišką kovą autorius rinko būdamas lageriuose, o vėliau - iš įvairių rašytinių šaltinių. Knyga išleista lietuvių, anglų, prancūzų, rusų kalbomis. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Edvardas Burokas
Autorius:Autorius - Edvardas Burokas
Kalba:lietuvių;rusų;anglų;prancūzų
Apimtis:495 p.
Knygoje aprašoma Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos (LLKS) veikla, pateikiamos sąjungos narių, laisvės kovotojų išsamios biografijos. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Edvardas Burokas
Autorius:Autorius - Edvardas Burokas
Kalba:lietuvių
Apimtis:547 p.
Knygoje pateikiama Šiaurės rytų Lietuvos partizanų Vytauto apygardos Lokio rinktinės 1944-1958 m. istorija: nuo kūrimosi iki ginkluoto pasipriešinimo bei rinktinės paskutinio atodūsio 1958 m. Albume publikuota keturiasdešimt autentiškų partizanų dokumentų faksimilių, nuotraukų, kurias pavyko išsaugoti A. Dručkui. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Klaudijus Driskius;Gintaras Dručkus
Autorius:Sudarytojas - Klaudijus Driskius;Sudarytojas - Gintaras Dručkus
Kalba:lietuvių
Apimtis:347 p.
Knygoje pasakojama apie laisvės kovas Suvalkijoje 1944-1955 metais. Albume publikuota apie tūkstantį partizanų, jų artimųjų ir talkininkų nuotraukų bei dokumentų, aptariami reikšmingesni mūšiai, pateikiamos iškilesnių kovotojų biografijos. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Stanislovas Sajauskas;Justinas Sajauskas
Autorius:Autorius - Stanislovas Sajauskas;Autorius - Justinas Sajauskas
Kalba:lietuvių
Apimtis:383 p.
Knygą sudaro straipsniai apie Lietuvos laisvės kovotojus, publikuoti laikraščiuose „Tremtinys“, „XXI amžius“, „Lietuvos aidas“, „Tėviškės žiburiai“ (Kanada), „Draugas“ (JAV) ir kt. Tai knyga apie tuos, kuriems rūpėjo ir dabar rūpi mūsų Tautos ir jos sukurtos valstybės likimas ir išlikimas. Leidimo data: 2012.
Sudarytojas:Ona Voverienė
Autorius:Autorius - Ona Voverienė
Kalba:lietuvių
Apimtis:719 p.
Šioje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato P. Mataičio knygoje apžvelgiamas Joniškio krašto šviesuolių pasipriešinimas sovietų ir nacių okupacijoms, kova dėl prarastos Nepriklausomybės atkūrimo. Leidimo data: 2013.
Sudarytojas:Povilas Mataitis
Autorius:Autorius - Povilas Mataitis
Kalba:lietuvių
Apimtis:455 p.
Šioje knygoje pateikiami šiaurės Rytų Lietuvos rajonuose veikusių laisvės kovotojų prisiminimai, spausdinama archyvinė medžiaga apie MGB agentų veiklą. Ypatinga šios knygų serijos svarba Lietuvai: tikri, neiškraipyti faktai apie dažnai nutylimą labai tragišką Lietuvos istorijos laikotarpį. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Romas Kaunietis
Autorius:Sudarytojas - Romas Kaunietis
Kalba:lietuvių
Apimtis:729 p.
Knygoje pateikiami kruopščiai atrinkti laisvės kovotojų prisiminimai, publikuojama medžiaga apie sovietinio genocido vykdytojus. Pirmojoje dalyje - Pilėnų, Kapitono Tindziulio, Vyčio, Žaliosios, Algimanto ir Didžiosios Kovos laisvės kovotojų prisiminimai. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Romas Kaunietis
Autorius:Sudarytojas - Romas Kaunietis
Kalba:lietuvių
Apimtis:943 p.
Knygoje pateikiami kruopščiai atrinkti laisvės kovotojų prisiminimai, publikuojama medžiaga apie sovietinio genocido vykdytojus. Antrojoje dalyje - Vytauto, Prisikėlimo, Kęstučio, Žemaičių, Tauro ir Dainavos apygardų laisvės kovotojų bei kovojusiųjų kitoje pusėje prisiminimai, medžiaga apie MGB–KGB agentų veiklą. Leidimo data: 2016.
Sudarytojas:Romas Kaunietis
Autorius:Sudarytojas - Romas Kaunietis
Kalba:lietuvių
Apimtis:938 p.
Knyga skirta Dzūkijos partizanų kovai su okupantais. Tai unikalus dokumentų rinkinys, kuriame ne tik pasakojama apie pokario partizanų kovas, bet ir atskleidžiamas žmogiškasis partizaninės kovos veidas - nuo kilnaus pasiaukojimo ir neišpasakytos drąsos iki bjaurių išdavysčių ir baisių mirčių. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Bronius Kašelionis
Autorius:Autorius - Bronius Kašelionis
Kalba:lietuvių
Apimtis:595 p.
Šis albumas – tai Lietuvos partizanų karo su sovietų okupantais istorija, parašyta universalia, visiems suprantama nuotraukų kalba. Tai pirmas toks leidinys, sudarytas chronologiniu principu. Albume skelbiama 118 nuotraukų, surinktų iš 23 šaltinių. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Dalius Žygelis;Rūta Gabrielė Vėliūtė
Autorius:Sudarytojas - Dalius Žygelis;Sudarytojas - Rūta Gabrielė Vėliūtė
Kalba:lietuvių
Apimtis:157 p.
Ši knyga - unikalus partizanų laisvės kovų domumentas. "Merkio rinktinės štabo dienoraštį" 1945-1946 m. parašė Dzūkijos partizanų vadas, vėliau - Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) ginkluotųjų pajėgų vadas A. Ramanauskas-Vanagas. Leidinys iliustruotas A. Ramanausko-Vanago ir jo bendražygių nuotraukomis. Leidimo data: 2020.
Sudarytojas:Algis Kašėta
Autorius:Sudarytojas - Algis Kašėta
Kalba:lietuvių
Apimtis:207 p.
Knygoje publikuojama Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracija, pateikiama informacija apie ją pasirašiusius signatarus. Leidimo data: 2019.
Sudarytojas:Gerda Urbonienė;Dalius Žygelis
Autorius:Sudarytojas - Gerda Urbonienė;Sudarytojas - Dalius Žygelis
Kalba:lietuvių
Apimtis:41 p.
Knygoje pasakojama apie partizanų motinų ir jų sūnų kovas okupuotoje Lietuvoje, pateikiami kovų dalyvių prisiminimai. Leidimo data: 2010.
Sudarytojas:Stanislovas Abromavičius
Autorius:Autorius - Stanislovas Abromavičius
Kalba:lietuvių
Apimtis:255 p.
Albume pateiktos per 20 nepriklausomybės metų pastatytų paminklų, įamžinančių XX amžiaus vidurio Lietuvos partizanų kovą prieš sovietų okupacinį režimą, masinius Lietuvos gyventojų trėmimus ir tautinio atgimimo istorius įvykius, nuotraukos. Leidimo data: 2011.
Sudarytojas:Jonas Lukšė
Autorius:Sudarytojas - Jonas Lukšė
Kalba:lietuvių
Apimtis:439 p.
Enciklopedinis leidinys skirtas išsamiau susipažinti su Lietuvos partizanų kova, geriau suvokti laisvės kovos mastą ir netektis. Čia sukaupta ir suklasifikuota informacija apie Lietuvos laisvės kovotojų žūties vietas, datas, aplinkybes, gausu žemėlapių, archyvinių nuotraukų. Leidimo data: 2014.
Sudarytojas:Edita Jankauskienė
Autorius:Atsakingoji redaktorė - Edita Jankauskienė;Rengėjas - Edita Jankauskienė;Rengėjas - Dalius Žygelis;Rengėjas - Rūta Trimonienė;Rengėjas - Dalia Butkutė
Kalba:lietuvių
Apimtis:270 p.
Parodoje surinkta medžiaga apie 77 lietuvių – pirmųjų tremtinių, į Sibirą išvežtų 1941-aisiais, likimą. Tarp pirmųjų sovietų priešais tapusių suimtųjų – lietuvių inteligentija. Parodos kataloge pateikiamos nuotraukos, dokumentai, laiškai, spaudos leidiniai iš LGGRTC Genocido aukų, Lietuvos nacionalinio ir kt. muziejų rinkinių. Leidimo data: 2015.
Sudarytojas:Ramunė Driaučiūnaitė;Aistė Tarabildienė
Autorius:Rengėjas - Ramunė Driaučiūnaitė;Rengėjas - Aistė Tarabildienė
Kalba:lietuvių;anglų
Apimtis:167 p.
Knygoje labai šiuolaikiškai - ir žodžiu, ir vaizdu - pateikiami Lietuvos partizanų ir ryšininkų, atidavusių savo gyvenimą Lietuvai, portretai. Leidimo data: 2018.
Sudarytojas:Klaudijus Driskius
Autorius:Sudarytojas - Klaudijus Driskius;Fotografas - Klaudijus Driskius;Tekstų autorius - Antanas Terleckas
Kalba:lietuvių
Apimtis:225 p.
K. Svėrio nuotraukoje - pirmasis viešas Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje, 1989-06-14.
Sudarytojas:Kęstutis Svėrys
Autorius:Fotografas - Kęstutis Svėrys