Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo skaityklos paslaugos

Signatarų knygos su dedikacijomis ir autografais

Apie parodą „Signatarų knygos su dedikacijomis ir autografais“, skirtą Kovo 11-ajai

 

Lietuva mini valstybei reikšmingą datą – prieš 32-ejus metus kovo 11 dieną buvo atkurtas valstybės suverenitetas. Ši šventė labai svarbi Lietuvos valstybės raidos tęstinumui ir šiuolaikinės valstybės klestėjimui. 

Kovo 11-osios Aktą, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“, kuriuo teisiškai atkurta Lietuvos nepriklausomybė, pasirašė 124 deputatai. 

Dauguma Kovo 11-osios akto signatarų yra parašę ir išleidę knygas arba yra knygų bendraautoriai, kai kurie jų dar iki 1990 m. buvo poetai, rašytojai, mokslininkai. Savitą, ypatingą vietą užima knygos su autoriaus autografu, dedikacija. Tokia knyga įgyja papildomą vertę. Seimo skaitykloje yra nemažai signatarų knygų, kai kurios jų su dedikacijomis, o ruošiantis šiai parodai dar keli signatarai pasirašė ant anksčiau išleistų savo knygų. 

Signatarų dedikacijos, skirtos skaityklos lankytojams, yra jautrios, šiltos, atspindinčios signataro santykį su skaitykla ar skaitytojais, taip pat viltį, kad skaitytojas džiaugsis radęs pasirašytą knygą skaitykloje. 

Signataras Vytenis Povilas Andriukaitis ant savo knygos „Justino Marcinkevičiaus laikas“ užrašė: „Lietuvos Respublikos Seimo skaityklai – ačiū už nuostabias Lietuvos Atgimimo akimirkų saugojimo valandas. Parašas“;

Signataras Eugenijus Gentvilas dedikuodamas „Politiko duoną“ rašė: Mieliems skaitytojams, ir ypač jaunuomenei – politika yra profesionalus darbas. O politiko duona – ne visada gardi. Dažniau rūgšti, o kartais ir linksma. Parašas“;

Signataras Egidijus Bičkauskas knygoje „Pasirinkimas“ taip užrašė: „Didžiuojuosi tuo, jog šis mano nedidelis darbas yra tokioje garbingoje vietoje kaip Seimo skaitykla. Tikrai yra tarp žymiai didesnio dėmesio vertų darbų. Parašas“;

Signatarui Algirdui Saudargui tikriausiai širdį skauda dėl aktyvaus technologijų veržimosi į mūsų gyvenimą, tad jis dedikuoja savo knygą „Apie tautą ir jos valstybę“ štai taip: „Linkiu, kad knyga atlaikytų ir išgyventų Robotų Amžių. Parašas“; 

Signataras Kazys Saja savo knygą „Kinivarpų raštai“ skiria Seimo nariams: „Iškovota laisvė mums leidžia ieškoti Tiesos, kuri įpareigoja laikytis atsakomybės. Lietuvos Seimo nariams – už visą Lietuvą, mūsų Tėvynę. Parašas“.

Skaitykloje yra kelios knygos, kurias pasirašė arba dedikavo šiuo metu jau mirę signatarai. Yra dvi signataro Romualdo Ozolo knygos su jo parašu, taip pat ir signataro Algirdo Patacko knyga „Galindiana“, kurioje jis užrašė: „Seimo bibliotekai, pagarbiai, 2010 autorius per Kalėdas. Parašas“.

Daugiau įdomių dedikacijų galima pamatyti Seimo skaityklos parengtoje parodoje. Kviečiame pažiūrėti. 

Siūlome paskaityti signataro Leono Milčiaus eilėraščio „Nepavargau tavim gyventi“ fragmentą: 
 

Nepavargau ir niekad nepavargsiu
Gyvent tavim, Tėvyne mano, 
Kol tik galėsiu, vardą nešiu, 
Kaip vėliavą, kaip garbę savo. 

 

Parodą rengė 
Saulė Čužienė ir Rasa Praninskienė, 
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausiosios specialistės