Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Laima Liucija Andrikienė
Laima Liucija Andrikienė
2020–2024 m. kadencija
Seimo narė nuo 2020-11-13
iki 2022-11-14
Iškėlė: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Išrinkta: Pagal sąrašą
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos
|
Biografija Biografija

2024 m. gegužės 25 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2022-01-19 – 2022-11-14Užsienio reikalų komitetas, Komiteto pirmininkė
2022-03-26 – 2022-11-14Europos reikalų komitetas, Komiteto narė
2020-12-17 – 2022-04-13Ateities komitetas, Komiteto narė
2020-11-19 – 2022-03-25Europos reikalų komitetas, Komiteto pirmininko pavaduotoja
2020-11-19 – 2022-01-18Užsienio reikalų komitetas, Komiteto narė

Seimo komisijose

2020-11-24 – 2022-11-14Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos narė
2020-12-17 – 2022-11-14Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, Komisijos narė
2021-01-15 – 2022-11-14Laisvės premijų komisija, Komisijos narė

Seimo frakcijose

2020-11-13 – 2022-11-14Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Frakcijos narė

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2022.10.19 - 2022.10.22Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo susitikimuose su Sakartvelo valdžios atstovais (Gruzija)
2022.10.11 - 2022.10.15Dėl Seimo valdybos 2022 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. SV-S-663 „Dėl Armino Lydekos ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje“ pakeitimo (Prancūzijos Respublika)
2022.10.11 - 2022.10.15Dėl Armino Lydekos ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje (Prancūzijos Respublika)
2022.10.11 - 2022.10.15Dėl Seimo valdybos 2022 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. SV-S-663 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Armino Lydekos ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje s (Prancūzijos Respublika)
2022.10.04 - 2022.10.06Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komiteto posėdyje (Prancūzijos Respublika)
2022.09.11 - 2022.09.13Dėl Laimos Liucijos Andrikienės ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos politikos reikalų ir demokratijos komiteto posėdyje (Prancūzijos Respublika)
2022.09.11 - 2022.09.13Dėl Seimo valdybos 2022 m. rugpjūčio 31 d. sprendimo Nr. SV-S-635 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Politikos reikalų ir demokr (Prancūzijos Respublika)
2022.09.07 - 2022.09.09Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Kęstučio Vilkausko ir Andriaus Vyšniausko dalyvavimo susitikimuose su Kosovo Respublikos valdžios atstovais (Kosovas)
2022.09.04 - 2022.09.06Dėl Seimo narių dalyvavimo Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje (Čekijos Respublika)
2022.08.24 - 2022.08.28Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Armino Lydekos ir Emanuelio Zingerio darbo vizito į Ukrainą (Ukraina)
2022.08.24 - 2022.08.28Dėl Seimo valdybos 2022 m. rugpjūčio 10 d. sprendimo Nr. SV-S-624 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Armino Lydekos ir Emanuelio Zingerio darbo vizito į Ukrainą“ pakeitimo (Ukraina)
2022.07.10 - 2022.07.13Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Mariaus Matijošaičio ir Luko Savicko dalyvavimo susitikimuose su Moldovos Respublikos valdžios atstovais (Moldovos Respublika)
2022.06.01 - 2022.06.03Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Giedriaus Surplio ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo susitikimuose su Vokietijos Federacinės Respublikos valdžios atstovais (Vokietijos Federacinė Respublika)
2022.05.31 - 2022.06.01Dėl Andriaus Vyšniausko dalyvavimo Europos liaudies partijos kongrese (Nyderlandų Karalystė)
2022.05.30 - 2022.06.01Dėl Seimo valdybos 2022 m. gegužės 25 d. sprendimo Nr. SV-S-534 „Dėl Andriaus Vyšniausko dalyvavimo Europos liaudies partijos kongrese“ pakeitimo (Nyderlandų Karalystė)
2022.05.17 - 2022.05.20Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo susitikimuose su Ispanijos Karalystės valdžios atstovais (Ispanijos Karalystė)
2022.05.15 - 2022.05.17Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Politikos reikalų ir demokratijos komiteto posėdyje (Graikijos Respublika)
2022.04.24 - 2022.04.30Dėl Seimo narių dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje (Prancūzijos Respublika)
2022.04.24 - 2022.04.30Dėl Seimo valdybos 2022 m. balandžio 13 d. sprendimo Nr. SV-S-460 „Dėl Seimo narių dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje“ pakeitimo (Prancūzijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio, Mariaus Matijošaičio ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respublikos valdžios atstovais (Čekijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Seimo valdybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. SV-S-446 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio ir Mariaus Matijošaičio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respublikos valdžios atst (Čekijos Respublika)
2022.04.07 - 2022.04.09Dėl Seimo valdybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. SV-S-446 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Audroniaus Ažubalio, Mariaus Matijošaičio ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Čekijos Respub (Čekijos Respublika)
2022.04.04 - 2022.04.05Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų komitetų pirmininkų susitikime (Latvijos Respublika)
2022.03.16 - 2022.03.19Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Jungtinių Amerikos Valstijų Helsinkio komisijos rengiamuose klausymuose (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2022.03.13 - 2022.03.16Dėl Seimo narių dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos neeilinėje plenarinėje sesijoje (Prancūzijos Respublika)
2022.02.15 - 2022.02.17Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo susitikimuose su Italijos Respublikos valdžios atstovais (Italijos Respublika)
2022.01.31 - 2022.02.05Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Jono Jaručio, Lauryno Kasčiūno ir Giedriaus Surplio dalyvavimo susitikimuose su Jungtinių Amerikos Valstijų Senato ir Atstovų Rūmų valdžios atstovais (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2021.12.09 - 2021.12.11Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos biuro posėdyje Paryžiuje (Prancūzijos Respublika)
2021.12.05 - 2021.12.08Dėl Laimos Liucijos Andrikienės ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Teisės reikalų ir žmogaus teisių bei Politinių reikalų ir demokratijos komitetų posėdžiuose Paryžiuje (Prancūzijos Respublika)
2021.11.24 - 2021.11.27Dėl Laimos Liucijos Andrikienės ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Biuro ir Nuolatinio komiteto posėdžiuose Romoje (Italijos Respublika)
2021.11.02 - 2021.11.05Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Politinių reikalų ir demokratijos komiteto posėdyje Budapešte (Vengrijos Respublika)
2021.10.21 - 2021.10.24Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo XII tarptautiniame Šv. Jokūbo kelio asociacijos kongrese Madride (Ispanijos Karalystė)
2021.09.27 - 2021.10.01Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Armino Lydekos, Kęstučio Masiulio, Luko Savicko Ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje Strasbūre (Prancūzijos Respublika)
2021.07.08 - 2021.07.12Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Edmundo Pupinio, Kazio Starkevičiaus, Rimantės Šalaševičiūtės ir Juozo Varžgalio dalyvavimo priešlaikinių Moldovos Respublikos Parlamento rinkimų stebėjimo misijoje (Moldovos Respublika)
2021.06.20 - 2021.06.25Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Luko Savicko ir Emanuelio Zingerio dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje (Prancūzijos Respublika)
2021.06.09 - 2021.06.14Dėl Seimo valdybos 2021 m. birželio 2 d. sprendimo Nr. SV-S-122 „Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo ikirinkiminėje Moldovos Respublikos Parlamento rinkimų stebėjimo misijoje“ pakeitimo (Moldovos Respublika)
2021.04.23 - 2021.04.26Dėl Laimos Liucijos Andrikienės dalyvavimo ikirinkiminėje Moldovos Respublikos Parlamento rinkimų stebėjimo misijoje (Moldovos Respublika)
2021.04.23 - 2021.04.26Dėl Laimos Liucijos Andrikienės komandiruotės stebėti Albanijos Respublikos Parlamento rinkimų (Albanija)

Balsavimai

Seimo interneto svetainėje skelbiamos Seimo narių biografijos yra sudarytos ir tikslinamos pagal Seimo narių pateiktą ir su jais suderintą informaciją.

 

Gimimo data

1958 m. sausio 1 d.

Gimimo vieta

Druskininkai

 

 

Išsilavinimas

 

2004

Docentė, socialiniai mokslai

1986

Socialinių mokslų daktarė (Lietuvos mokslo tarybos nostrifikuota, 1994)

1975–1980

Vilniaus universitetas, ekonominė kibernetika (ekonomistė-matematikė)

1966–1973

Druskininkų septynmetė muzikos mokykla, fortepijono klasė

1964–1975

Druskininkų 1-oji vidurinė mokykla (dabar – Druskininkų „Atgimimo“ mokykla)

 

 

Darbo patirtis

 

2022 01 – Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Politikos reikalų ir demokratijos komitetas, vicepirmininkė 
2021 01 – 2022 01 Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, viceprezidentė

2020 11 –

XIII Seimo narė

 

Užsienio reikalų komiteto narė (2020 11 – 2020 01), pirmininkė (nuo 2022 01)

 

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja (2020-11 – 2022-03)

  Ateities komiteto narė 

2020

ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro Specialiosios rinkimų stebėjimo misija Šiaurės Makedonijos Respublikoje, misijos vadovė

2020

„PA International“ fondas, valdybos narė

2016–2019

Europos Parlamentas, narė

 

Tarptautinės prekybos komitetas, narė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė

 

Saugumo ir gynybos pakomitetis, narė

 

EP delegacijos pirmoji vicepirmininkė ES ir Kazachstano, ES ir Kirgizijos, ES ir Uzbekistano, ES ir Tadžikistano parlamentinio bendradarbiavimo komitetuose ir ryšiams su Turkmėnistanu bei Mongolija

2014–2016

„PA International“ fondas, valdybos narė

2009–2014

Europos Parlamentas, narė

 

Tarptautinės prekybos komitetas, narė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė

 

Žmogaus teisių pakomitetis, narė, vicepirmininkė (2009–2012)

2004–2009

Europos Parlamentas, narė

 

Biudžeto komitetas, narė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė

 

Žmogaus teisių pakomitetis, narė

2003–2004

Lietuvos teisės universitetas, Valstybinio valdymo fakultetas, dekanė

2002–2004

Lietuvos teisės universitetas, Europos Sąjungos politikos ir valdymo institutas, direktorė, Politologijos katedros docentė

2001–2003

UAB „Laitenis“, valdybos pirmininkė

1996–1998

Lietuvos Respublikos Europos reikalų ministerija, ministrė

1996

Lietuvos Respublikos pramonės ir prekybos ministrė

1996–2000

VII Seimo narė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė (1996–2000), pirmininko pavaduotoja (2000)

 

Europos reikalų komitetas, narė (1998–2000)

 

Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje, vadovė (1998–2000)

1992–1996

VI Seimo narė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė

1990–1992

Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, deputatė

 

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė

 

Užsienio reikalų komitetas, narė

 

Biudžeto komitetas, narė

1983–1989

Lietuvos žemės ūkio ekonomikos MTI, mokslinė bendradarbė, vyr. mokslinė bendradarbė

1980–1983

Lietuvos žemės ūkio ekonomikos mokslinio tyrimo instituto Skaičiavimo centras, inžinierė

 

 

Politinė karjera

 

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė

Nuo 2018 m.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) narė

Nuo 2003 m.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė, tarybos narė (2004–), prezidiumo narė (2004–2014)

2001–2003

Lietuvos dešiniųjų sąjungos steigėja, narė

1999–2001

Tėvynės liaudies partijos steigėja (1999), narė, pirmininkė

1993–1998

Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) steigėja (1993), narė, valdybos narė

1988–1993

Lietuvos Sąjūdžio narė, Sąjūdžio Seimo narė (1992–1993)

 

 

Kita

 

Mecenatė; moksleivių ir studentų darbų konkursų, vaikų globos namų, daugiavaikių šeimų, jaunųjų menininkų, tremtinių ir politinių kalinių, pagyvenusių žmonių organizacijų rėmėja; kultūros ir meno projektų Lietuvoje ir užsienyje, Katalikų bažnyčios Lietuvoje, labdaros organizacijų rėmėja. Šv. Jokūbo kelio plėtros Lietuvoje iniciatorė ir rėmėja, kasmetinės Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės globėja.

Mokslinių monografijų, knygų, straipsnių lietuvių, anglų, prancūzų ir kt. kalbomis autorė.

Apdovanojimai: Prancūzijos Respublikos Nacionalinis Didžiojo karininko nuopelnų ordinas (1997); Lietuvos Nepriklausomybės medalis (2000); Baltijos Asamblėjos medalis „Ubi concordia, ibi victoria“ (2003); Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Komandoro kryžius (2004); Kingstono universiteto (Jungtinė Karalystė) garbės daktarė (Honoris Causa) (2007); Lietuvos pramonininkų konfederacijos Garbės aukso ženklas (2008); Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis (2012); Kinijos Respublikos (Taivano) diplomatijos medalis (2014); Gruzijos prezidento ordinas (2014); Metų europarlamentarė 2018 tarptautinės prekybos srityje (The Parliament Magazine) (2018); Ispanijos Karalystės Izabelės katalikės ordinas (2020)

Kalbos: lietuvių (gimtoji), anglų, rusų, ispanų

 

 

Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje