Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Lietuvos Seimo istorijos įdomybės

Du 1990 metų Kovo 11-osios Akto egzemplioriai

Egzistuoja du 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ egzemplioriai. 

Vienas šių egzempliorių, turintis juridinę galią, yra patvirtintas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos sekretoriaus Liudviko Sabučio parašais, taip pat sutvirtintas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos antspaudu, šiam dokumentui yra suteiktas registracijos numeris – I-12. Šis dokumentas pirmą kartą buvo paskelbtas 1990 m. kovo 16 dieną,  dienraštyje „Lietuvos aidas“. Šio dokumento originalas yra saugomas Lietuvos Respublikos Seimo archyve. Būtent šis dokumentas yra publikuojamas Lietuvos Respublikos Teisės aktų registre: Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“

 

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“
Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.
Lietuvos Respublikos Seimo archyvas. F. 2, ap. 1, b. 2, l. 18 

 

 

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatas Virgilijus Čepaitis teigdamas, kad „ši diena XX amžiaus Lietuvos istorijoje turbūt yra tokia pat svarbi kaip ir 1918 metų vasario 16-oji“, dar tą patį vakarą, po visų balsavimų, pasiūlė Aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ pasirašyti ne tik Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkui ir sekretoriui, kurių parašais buvo tvirtinami priimti teisės aktai, bet ir visiems balsavusiems „už“. Netrukus buvo parengtas naujas Akto maketas didesniame lape (dokumento dydis – 33x44 cm). Dokumentui spausdinti reikiamas spausdintuvas buvo atvežtas iš tuometinio Lietuvos Mokslų Akademijos Matematikos ir kibernetikos instituto, nes spausdintuvo galinčio spausdinti didesnio formato lapus Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmuose nebuvo. Tą patį vakarą posėdžių salėje deputatai pasirašė ant šio Akto egzemplioriaus, nespėjusieji tai padarė kovo 12-osios rytą. Taip atsirado antrasis 1990 m. kovo 11-osios Akto variantas su balsavusių „už“ parašais, ant jo nėra dokumento registracijos numerio, jis nėra antspauduotas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos antspaudu. Šis Kovo 11-osios Akto egzempliorius yra saugomas Lietuvos valstybės naujajame archyve. 

 

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ su deputatų parašais
Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.
Lietuvos valstybės naujasis archyvas. F. 2, ap. 1, b. 1, l. 1 

 

 

Parengė Žydrūnas Mačiukas ir Vilma Akmenytė-Ruzgienė 
Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius