A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Juozas Olekas
Juozas Olekas
2016–2020 m. kadencija
Seimo narys nuo 2016-11-14
iki 2019-07-01
Iškėlė: Lietuvos socialdemokratų partija
Išrinktas: Pagal sąrašą
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

2020 m. lapkričio 13 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2016-11-16 – 2019-07-01Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2018-03-23 – 2019-07-01Laisvės premijų komisija, Komisijos narys
2018-11-27 – 2019-07-01Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos pirmininko pavaduotojas
2018-11-15 – 2018-11-26Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos narys
2017-04-25 – 2018-11-15Laisvės kovų komisija, Komisijos pirmininkas
2017-02-17 – 2018-03-21Savižudybių ir smurto prevencijos komisija, Komisijos narys
2016-11-28 – 2017-04-24Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija, Komisijos pirmininkas
2016-11-23 – 2017-02-16Savižudybių prevencijos komisija, Komisijos narys
2016-11-23 – 2016-11-27Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija, Komisijos narys
2016-11-23 – 2016-11-23Priklausomybių prevencijos komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2018-11-12 – 2019-07-01Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, Frakcijos narys
2017-11-07 – 2018-11-11Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, Frakcijos seniūnas
2017-10-19 – 2017-11-06Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija, Frakcijos seniūno pavaduotojas
2016-11-14 – 2017-10-18Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, Frakcijos seniūno pavaduotojas
Gimimo data 1955 m. spalio 30 d.
Gimimo vieta B. Unguto k., Mansko r., Krasnojarsko kraštas, Sibiras (Rusija)
   
Išsilavinimas  
   
1987
 
Medicinos mokslų kandidatas (dabar – medicinos mokslų daktaras), Vilniaus valstybinis universitetas (dabar – Vilniaus universitetas)
1976–1980 Vilniaus valstybinis universitetas, Medicinos fakultetas, gydytojas
1974–1976 Kauno medicinos institutas (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademija)
1963–1974 Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinė mokykla (dabar – Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla)
   
Darbo patirtis  
   
2012–2016 Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras
2006–2008 Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras
2003–2004 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras
1994–2004
 
Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, Stomatologijos klinika (dabar – Odontologijos institutas), vyriausiasis asistentas, docentas
1994–1997 Vilniaus universitetinė „Žalgirio“ ligoninė, vyriausiasis gydytojas
1993–1994
 
Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė, Plastinės chirurgijos ir traumatologijos skyrius, vedėjas, gydytojas chirurgas
1992–1993 Vilniaus universitetas, Plastinės chirurgijos klinika, vyresnysis mokslinis bendradarbis
1990–1992 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras
1982–1989 Vilniaus valstybinis universitetas, Mikrochirurgijos laboratorija, vyresnysis mokslinis bendradarbis
1980–1990 Vilniaus universitetinė Raudonojo Kryžiaus ligoninė, gydytojas
   
Politinė karjera  
  Lietuvos socialdemokratų partijos narys
2012–2016 XI Seimo narys
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys
2008–2012 X Seimo narys
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys
  Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, narys
  Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija, narys
  Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija, narys
  Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, narys
2004–2008 IX Seimo narys
  Sveikatos reikalų komitetas, narys
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys
  Užsienio reikalų komitetas, narys
  Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, pirmininkas
2000–2004 VIII Seimo narys
  Sveikatos reikalų komitetas, pirmininko pavaduotojas, narys
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys
  Seimo delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, narys
  Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija, narys
1996–2000 VII Seimo narys
  Sveikatos reikalų komitetas, narys
  Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija, pirmininko pavaduotojas
1989–1990 TSRS liaudies deputatas (iškėlė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis), TSRS Aukščiausioji Taryba, Lietuvos delegacijos narys
Nuo 1989 Lietuvos socialdemokratų partijos narys, pirmininko pavaduotojas (1999–2004 ir nuo 2007)
   
Kita  
   
Apdovanojimai: Lietuvos valstybinė premija už rekonstrukcinės mikrochirurgijos darbų ciklą kartu su grupe Vilniaus universiteto mikrochirurgų (1988); Lietuvos nepriklausomybės medalis (2000); Nyderlandų Karalystės Oranje-Nasau ordino Komandoro kryžius (2008); Estijos Respublikos Marijos žemės 2-ojo laipsnio kryžiaus ordinas (2013)
Veiklos sritys: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) dalyvis, LPS Seimo narys (1988–1990); Pasaulinės sveikatos organizacijos Europos regioninio biuro organizacinės komisijos narys (1992–1993); Tarptautinės mikrochirurgijos asociacijos narys (nuo 1988 m.); Baltijos visuomenės sveikatos instituto prezidentas (1993–1996); Tarptautinės veido ir žandikaulių chirurgijos asociacijos narys (nuo 1994 m.); Medikų kolegijos tarybos pirmininkas (1994–1998); Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos komiteto pirmininko pavaduotojas (1996–2000); Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos prezidentas (1999–2003); Populiacijos ir vystymosi tarpparlamentinio Europos forumo narys (nuo 1999 m.); Lietuvos gatvės vaikų futbolo federacijos garbės prezidentas (1996–2005); Vilniaus „Rotary“ klubo narys (nuo 1990 m.); žurnalo „Stomatologija“ redakcinės kolegijos narys (nuo 1994 m.); žurnalo „Medicina“ redakcinės kolegijos narys (1996–1998); Stepono Kairio fondo valdybos narys (nuo 2005 m.); futbolo klubo „Seimas“ viceprezidentas (2005–2009), prezidentas (nuo 2009 m.); Seimo Europos klubo viceprezidentas (nuo 2005 m.); 17 racionalizacinių pasiūlymų dėl plastinės chirurgijos, veido ir žandikaulių chirurgijos, įgimtų veido anomalijų gydymo autorius (nuo 1980 m.); perskaitė daugiau kaip šešiasdešimt mokslinių pranešimų šalies ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose
Publikacijos: daugiau kaip šimtas mokslinių publikacijų; knyga „Gyvoji medicinos istorija“ (sudarytojas) (2004); vadovėlis „Burnos, veido ir žandikaulių chirurgija“ (kartu su grupe savo mokinių) (2008); „Lietuvos kariuomenės vadai ir krašto apsaugos ministrai“ (sudarytojas) (2008); informacinė knygelė vaikams „Tikra Lauryno nesuaugusios lūpytės gydymo istorija“ (2009); „Išblaškyti ir sujungti likimai“ (2013); apžvalginės knygos „Lietuva ir NATO: 10 metų kartu“ (2014) sudarytojas ir bendraautoris
Kalbos: anglų, rusų
Pomėgiai: sodininkystė, sportas, šokiai, teatras, medžioklė
   
Šeima  
Vedęs, dvi dukterys ir sūnus

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2019.06.25 - 2019.06.26Dėl Juozo Oleko dalyvavimo naujai išrinktų Europos Parlamento narių posėdžiuose (Belgijos Karalystė)
2019.06.17 - 2019.06.19Dėl Juozo Oleko dalyvavimo naujai išrinktų Europos Parlamento narių posėdžiuose (Belgijos Karalystė)
2019.06.08 - 2019.06.15Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdžiuose (Kinijos Liaudies Respublika)
2019.05.31 - 2019.06.04Dėl Vytauto Bako, Dainiaus Gaižausko, Rasos Juknevičienės ir Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje (Slovakijos Respublika)
2019.03.28 - 2019.04.01Dėl Seimo narių dalyvavimo Ukrainos prezidento rinkimų stebėjimo misijoje (Ukraina)
2019.03.18 - 2019.03.23Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdyje (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2019.01.09 - 2019.01.11Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos rengiamame Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje (Belgijos Karalystė)
2018.11.15 - 2018.11.21Dėl Seimo narių dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos 64-ojoje metinėje sesijoje (Kanada)
2018.09.23 - 2018.09.25Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdyje (Portugalijos Respublika)
2018.09.23 - 2018.09.25Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdyje (Ispanijos Karalystė)
2018.09.13 - 2018.09.15Dėl Gedimino Kirkilo, Andriaus Kubiliaus ir Juozo Oleko dalyvavimo 15-ojoje Jaltos europinės strategijos konferencijoje (Ukraina)
2018.06.10 - 2018.06.14Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdžiuose (Suomijos Respublika)
2018.06.10 - 2018.06.14Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdžiuose (Estijos Respublika)
2018.05.25 - 2018.05.28Dėl Aušrinės Armonaitės, Rasos Juknevičienės, Juozo Oleko ir Mindaugo Puidoko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje (Lenkijos Respublika)
2018.04.15 - 2018.04.17Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdžiuose (Bosnijos ir Hercogovinos Respublika)
2018.02.05 - 2018.02.10Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdžiuose (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2017.11.27 - 2017.11.29Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Ukrainos ir NATO tarpparlamentinės tarybos posėdyje (Belgijos Karalystė)
2017.11.02 - 2017.11.04Dėl Seimo narių dalyvavimo susitikimuose Ukrainoje (Ukraina)
2017.10.05 - 2017.10.10Dėl Aušrinės Armonaitės, Dainiaus Gaižausko, Rasos Juknevičienės ir Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos 63-iojoje metinėje sesijoje (Rumunija)
2017.09.09 - 2017.09.15Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto posėdyje (Korėjos Respublika)
2017.08.31 - 2017.09.02Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vadovaujamos delegacijos oficialaus vizito į Ukrainą (Ukraina)
2017.07.02 - 2017.07.05Dėl Juozo Oleko dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados rengiamame seminare (Ukraina)
2017.05.25 - 2017.05.30Dėl Seimo narių dalyvavimo NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje (Gruzija)
2017.05.16 - 2017.05.18Dėl Lauryno Kasčiūno, Juozo Oleko ir Viktoro Rnkevičiaus dalyvavimo Gegužės 3-iosios Konstitucijos 226-ųjų metinių minėjimo iškilmėse ir susitikimuose su aukštais Ukrainos politikais bei pareigūnais (Ukraina)
2017.03.31 - 2017.04.02Dėl Seimo delegacijos dalyvavimo komiteto posėdyje (Vokietijos Federacinė Respublika)
2017.03.27 - 2017.03.28Dėl Seimo narių dalyvavimo Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos 8-ojoje sesijoje (Lenkijos Respublika)
2017.03.24 - 2017.03.25Dėl Juozo Oleko dalyvavimo Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos rengiamame susitikime (Italijos Respublika)
2017.02.17 - 2017.02.21Dėl Aušrinės Armonaitės, Rasos Juknevičienės ir Juozo Oleko komandiruotės į Belgijos Karalystę (Belgijos Karalystė)
2017.01.19 - 2017.01.25Dėl Juozo Oleko komandiruotės į Jungtines Amerikos Valstijas (Jungtinės Amerikos Valstijos)

Kelionės

2017.05.19 - 2017.05.21Dėl Seimo narių dalyvavimo Tarptautiniame parlamentų narių futbolo turnyre, skirtame Suomijos Respublikos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti (Suomijos Respublika)
Duomenų nėra
Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje