Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Parlamentinė kontrolė

Komitetuose ir komisijose
Paieška Paieška
Nr.
Iniciavimo data
Iniciatorius
Vykdytojas
Priemonė
Vykdymas
1201.
2021-01-08
Švietimo ir mokslo komitetas
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dėl lėšų elektroninių mokslo duomenų bazių prenumeratai
(Posėdyje nutarta sulaukti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengto įgyvendinimo plano.)
Išklausyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija.

1202.
2021-01-08
Biudžeto ir finansų komitetas
 
Dėl LR finansų ministro 2020 m. rugsėjo 16 d. įsakymu Nr. 1K-306 patvirtintų AB “Ignitis grupė” akcijų suteikimo taisyklių“
(Išklausyta informacija)
Išklausyta informacija


1204.
2021-01-06
Biudžeto ir finansų komitetas
 
Valstybės pagalbos priemonių verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, įgyvendinimas ir naujų priemonių taikymas.
(Išklausyta informacija)
Išklausyta informacija

1205.
2021-01-06
Sveikatos reikalų komitetas
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
Dėl vaikų sveikatos užtikrinimo COVID-19 pandemijos sąlygomis
(Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai: 1. Atkreipti dėmesį, kad vaikams teikiamų gydytojų specialistų konsultacijų skaičiaus bei stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apimties sumažėjimas pandemijos dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) metu gali lemti onkologinių, endokrininių ligų (cukrinio diabeto, astmos ir kt.), įvairių raidos sutrikimų, taip pat kitų susirgimų vėlyvą diagnostiką, kas gali turėti negrįžtamų pasekmių vaikų sveikatai. Imtis priemonių, kad būtų atstatytas pandemijos metu atšauktų planinių sveikatos priežiūros paslaugų vaikams teikimas. 2. Įvertinus tai, kad planinio skiepijimo apimčių sumažėjimas gali lemti tymų bei kitų vakcinomis valdomų infekcijų protrūkį, kuris būtų ypatingai pavojingas pandemijos metu, tęsti bei raginti tėvus nenukelti planinio vaikų skiepijimo nuo infekcinių ligų ir per COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pandemiją. 3. Atsižvelgiant į dėl karantino uždaromų mokyklų ir nuotolinio mokymo keliamas grėsmes vaikų psichinei sveikatai, didesnį dėmesį skirti vaikų psichinės sveikatos stiprinimui. 4. Įvertinus vėlyvos tam tikrų ligų ir susirgimų diagnostikos pasekmes vaikų sveikatai, užtikrinti, kad profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai būtų vykdomi ir karantino metu. 5. Siekiant užtikrinti tinkamą vaikų ligų diagnostiką, maksimaliai siekti, kad didžiąją dalį gydytojų specialistų konsultacijų vaikams sudarytų kontaktinės konsultacijos. )

1206.
2021-01-06
Aplinkos apsaugos komitetas
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija,
UAB Vilniaus vandenys
Dėl planuojamos "Homanit" gamyklos statybos Pagiriuose
(NUTARTA. Perduoti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai ir UAB „Vilniaus vandenys“ turimą informaciją apie planuojamą UAB „Homanit Lietuva“ objekto statybą Pagiriuose, Vilniaus r. ir prašyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir UAB „Vilniaus vandenys“ iki š. m. sausio 26 d. pagal kompetenciją pateikti komitetui šią informaciją: 1. ar galima vykdyti PAV procedūras nesulaukus vandenvietės ribų pakeitimo (teritorijos sumažinimo) bendrajame plane? 2. ar objekto statyba dalyje vandenvietės teritorijos neprieštarauja galiojantiems teisės aktams? 3. ar reikalingas vandenvietės teritorijos, apsaugos zonų keitimo derinimas su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija arba jai pavaldžiomis institucijomis? 4. ar anksčiau buvo mažinamos vandenviečių teritorijos Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose, taip pat ar buvo ankstesnių bandymų mažinti Pagirių vandenvietės teritoriją, jeigu taip – koks buvo rezultatas ir kodėl? 5. Aiškiai įvardinkite motyvus ir pagrindą sprendimui mažinti Pagirių vandenvietės teritoriją. 6. ar vandenvietės teritorijos mažinimas būtų inicijuojamas, net jeigu UAB „Homanit Lietuva“ nereikėtų tiesti geležinkelio atšakos? 7. kitą, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir UAB „Vilniaus vandenys“ manymu, aktualią informaciją. Pritarta bendru sutarimu. )

1207.
2021-01-06
Audito komitetas
Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė
Komiteto nariams pristatytas Valstybės kontrolės 2021 m. veiklos plano projektas



1210.
2021-01-06
Kultūros komitetas
Kultūros komitetas
Dėl meno centro Panevėžyje statybų
(NUTARTA. Tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę.)

1211.
2021-01-06
Kultūros komitetas
 
Dėl COVID-19 viruso sukeltų pasekmių poveikio atlikėjams
(NUTARTA. Išklausyta informacija. )

1212.
2021-01-06
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas
 
Europos Sąjungos strategijos dėl vakcinų nuo COVID-19 įgyvendinimas.
(Informacija išklausyta)

1213.
2021-01-04
Neįgaliųjų teisių komisija
Aplinkos ministerijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.
Aplinkos prieinamumas žmonėms su negalia
(Išklausyta informacija)

1214.
2021-01-04
Neįgaliųjų teisių komisija
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija,
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija,
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, , Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.
Aplinkos prieinamumas žmonėms su negalia
(Išklausyta informacija)

1215.
2020-12-30
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas
Lietuvos Respublikos Vyriausybė,
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

1216.
2020-12-30
Antikorupcijos komisija
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija,
Valstybės kontrolė, Vyriausybės kanceliarija, savivaldybių antikorupcijos komisijos, Vyriausybės atstovai apskrityse, Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Dėl valstybės ar savivaldybės įmonių, valstybės ar savivaldybės valdomų bendrovių ar jos dukterinių bendrovių kolegialų priežiūros ar valdymo organų atrankos
(1. Prašyti Valstybės kontrolės pristatyti audito dėl valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių priežiūros išvadas. 2. Prašyti Vyriausybės kanceliariją įvertinti atrankos į valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių kolegialius organus centralizavimo tikslingumą, šią funkciją perduodant Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. 3. Prašyti Ekonomikos ir inovacijų ministeriją atlikti savivaldybių 2020 m. vykdytos savivaldybių įmonių valdymo kontrolės efektyvumo ir atitikimo teisės aktams sisteminį vertinimą. 4. Paraginti savivaldybių antikorupcijos komisijas, savivaldybių kontrolierius atkreipti dėmesį ir skirti prioritetą savivaldybių valdomų įmonių priežiūros skaidrumui bei efektyvumui įvertinti. 5. Svarstyti pasiūlymus dėl reikalingo savivaldybių valdomų įmonių priežiūros ir kontrolės teisinio reglamentavimo pakeitimo. 6. Prašyti Vyriausybės atstovus apskrityse tęsti savivaldybių administracinę priežiūrą ir vertinti kaip yra laikomasi įstatymų, ar vykdomi Vyriausybės nutarimai savivaldybių valdomų įmonių priežiūros srityje. 7. Prašyti STT įvertinti korupcijos rizikos analizės atlikimo tikslingumą valstybės ir savivaldybės valdomų įmonių priežiūros kolegialių organų sudarymo srityje )

1217.
2020-12-21
Aplinkos apsaugos komitetas
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Dėl Aplinkos apsaugos departamento struktūrinės reformos ir vykdomų kontrolės funkcijų.
(NUTARTA. Kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos su prašymu iki š. m. sausio 26 d. pateikti komitetui atsakymus į šiuos klausimus: 1. Informacija apie pareigūnų būdravimą per 2020 m. IV ketvirtį, šalies teritorijos padengimas būdraujančiais pareigūnais. Kuriuose regionuose buvo/yra susidaręs didžiausias būdraujančių pareigūnų stygius? 2. Informacija apie AAD darbuotojų motyvavimą: per 2020 m. išmokėtus priedus ir kitokį finansinį skatinimą. Kokia šių priedų ir finansinio skatinimo dalis teko inspektorių statusą turintiems AAD darbuotojams, kokia AAD administracijai? 3. Viešai buvo keliamas klausimas dėl AAD sistemos darbuotojų ir pareigūnų darbo apmokėjimo. Pateikite paskutinių trijų metų duomenis kokie atlyginimai mokami darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojams bei kokie priedai ir už ką yra skiriami? 4. Kiek buvo atlikta patikrinimų dėl gamintojų ir importuotojų užduočių įvykdymo ir kokie jų rezultatai per paskutinius penkerius metus? 5. Ar yra pateiktos ir patikrintos gamintojų ir importuotojų užduočių įvykdymo ataskaitos už 2018 ir 2019 metus? 6. Ar yra įgyvendinamos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo užduotys? 7. Ar yra žinomi ir tvarkomi/šalinami GPAIS sistemos veikimo trūkumai? 8. Ar per paskutinius 6 mėn. buvo fiksuoti administraciniai nusižengimai metalinių garažų teritorijose? Jei taip, kokie ir kiek? 9. Kiek ir kokių patikrinimų Baltijos jūroje AAD atliko 2020 m.? 10. Per kiek laiko nuo pranešimo apie galimą vandens taršą gavimo pareigūnai turi paimti vandens mėginius? Ar vandens mėginių paėmimas visada privalomas? Pritarta bendru sutarimu. )

1218.
2020-12-18
Sveikatos reikalų komitetas
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija,
Kalėjimo departamentas prie TM (su pavaldžiomis įstaigomis) Savivaldybės, kuriose yra įkalinimo įstaigos
Dėl sergamumo COVID-19 ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo įkalinimo įstaigose
(NUTARTA. 1. Siūlyti Teisingumo ministerijai ir Kalėjimo departamentui prie Teisingumo ministerijos (su jam pavaldžiomis įstaigomis): 1.1. siekiant mažinti riziką susirgti COVID-19 ir gerinti jau susirgusiųjų COVID-19 gyvenimo (buvimo) sąlygas laisvės atėmimo vietose (įstaigose), ieškoti papildomų galimybių mažinti nuteistųjų asmenų koncentraciją, perkelti juos į kitas laisvės atėmimo vietas (įstaigas), plėtoti (pritaikyti) šių įstaigų turimą infrastruktūrą; 1.2. užtikrinti, kad įkalinimo įstaigos būtų pilnai aprūpintos asmens apsaugos ir dezinfekavimo priemonėmis, o esant būtinumui, kreiptis dėl jų gavimo (įsigijimo) į Valstybės rezervą; 1.3. kartu su savivaldybėmis spręsti klausimą dėl asmenų, sergančių Covid-19 (lengva ar besimptome forma) ar turėjusių sąlytį su tokiais asmenimis ir paleistų iš laisvės atėmimo vietos nebaigus saviizoliacijos laiko, saugaus nuvežimo (parvykimo) į jų gyvenamąją ar kitą savizoliacijos vietą, tolesnės saviizoliacijos ir / ar gydymo viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose; 1.4. imtis papildomų šviečiamojo pobūdžio priemonių, siekiant padidinti laisvės atėmimo vietose dirbančių darbuotojų ir nuteistųjų asmenų motyvaciją testuotis dėl COVID-19, o vėliau ir vakcinuotis. 2. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybėms, kurių teritorijose yra įkalinimo įstaigos, sudaryti galimybes įkalinimo įstaigų darbuotojus ir nuteistuosius testuoti mobiliuosiuose patikros punktuose (net ir atvykus į įkalinimo įstaigų teritoriją) ir prireikus priimti mobiliųjų patikros punktų veiklą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus, numatančius šių punktų funkcijų išplėtimą. )

1219.
2020-12-17
Biudžeto ir finansų komitetas
 
Verslo kreditavimas pandemijos laikotarpiu
(Išklausyta informacija)

1220.
2020-12-16
Priklausomybių prevencijos komisija
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento veiklos pristatymas
(Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian pristatė Departamento veiklą. Pranešėja įvardijo pagrindinius penkis Departamento prioritetus 2021 metams: psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencinės veiklos kokybės užtikrinimas, ūkio subjektų priežiūros funkcijų efektyvumo ir veiklos skaidrumo didinimas bei administracinių paslaugų gerinimas, inovatyvios stebėsenos vystymas, kandidatavimas dėl Lietuvos tapimo oficialia Jungtinių Tautų Narkotikų komisijos (angl. CND) nare 2021 m., psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir prevencijos krypčių suformulavimas Nacionalinėje darbotvarkėje. Komisijos nariai buvo informuoti, kad dar 2018 m. pabaigoje buvusi patvirtina Valstybinė narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo prevencijos ir kontrolės 2018-2028 m. programa yra keičiama į dokumentą „Nacionalinė darbotvarkė narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo prevencijos ir kontrolės klausimais iki 2035 m.“. Komisijoms nariams buvo patikinta, kad šiuo dokumentu ir toliau bus siekiama psichoaktyviųjų medžiagų politikos nuoseklumo: dvigubai mažesnio suvartojamojo alkoholio kiekio, tenkančio gyventojams (amžius -15+), dvigubai mažiau rūkiusiųjų per paskutinį mėnesį 15–64 m. gyventojų dalies, išlaikyto dvigubai mažesnio nei ES šalyse narkotikų vartojimo paplitimo tarp 15–64 m. gyventojų, tris kartus išaugusio pakaitinio gydymo, dvigubai sumažėjusio švirkščiamųjų narkotikų vartojimo laisvės atėmimo vietų įstaigose, suvaldyto naujų ŽIV atvejų, siejamų su švirkščiamųjų narkotikų vartojimu, plitimo, 0 mirčių dėl narkotikų perdozavimo. Komisijos nariams buvo įvardintos grėsmės, su kuriomis Departamentas susiduria savo kasdieninėje veikloje, taip pat, aptartos psichoaktyviųjų medžiagų paklausos ir pasiūlos mažinimo priemonės. Pristatyta Departamento kaip Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo Reitox nacionalinio centro Lietuvoje veikla, apimanti internetines apklausas, narkotikų tyrimo paslaugas, likučių švirkštuose analizę, nuotekų vandens analizę, skubios pagalbos suteikimo ligoninėje atvejus. Komisija ir ateityje planuoja bendradarbiauti su Departamentu. )