Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Parodos ir leidiniaiLietuvos kelias į NATO ir Europos Sąjungą – tai kelias į ateitįLietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Bronislovas Genzelis. Gimęs vieną dieną su LietuvaLietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui – su dėkingumu, pagarba ir šypsenaUkrainos fotografų Konstantino ir Vlados Liberovų paroda „Jie gina mus“Olgos Posaškovos ir Martyno Ambrazo fotografijų paroda „4.5.0. – все спокійно“ Virtuali knygų paroda Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms paminėtiV. P. Andriukaičio šeimos archyve – svarbiausių XX ir XXI amžių Lietuvos įvykių atspindžiai2020 metų Laisvės premijos laureatė – Baltarusijos demokratinė opozicijaLietuvos Respublikos Konstitucija: nuo idėjos iki priėmimoPRISIEKĘ NESITRAUKTI: Lietuvos laikysena 1991 m. sovietų agresijos akivaizdojeKovo 11-osios Akto įtvirtinimo kelias pirmaisiais atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metaisKovo 11-oji ir jos atgarsiaiVasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena JIE PASIRINKO LAISVĘ… Medininkų tragedijai atminti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Liudvikui Sauliui Razmai – 85 (LVNA paroda)Virtuali knygų paroda „Kovo 11-osios atgarsiai leidiniuose ir poezijoje“„Atgimimo diena: 1991 m. kovo 11-oji“ – paroda apie pirmąją Kovo 11-osios šventę1991 m. sausio 13-oji: plakatai, menantys kovą už laisvę1991 metų sausis–vasaris: nuo kruvinos agresijos link tarptautinio pripažinimoDEMOKRATIJOS KELIU: Kaziui Griniui – 150 (PDF)Sausio 13-oji gyva atmintyjeLietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius: „Tarnauti ir dirbti Lietuvai“Moksleivių nuotraukų konkurso „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ nugalėtojų darbų paroda Steigiamojo Seimo narių autografų albumas – mintys ir palinkėjimai LietuvaiAtkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimui ir diplomatinių santykių atnaujinimui – 20Kalėdiniai ir naujametiniai atvirukai

Virtuali knygų paroda „Kovo 11-osios atgarsiai leidiniuose ir poezijoje“

Apie parodą

Praėjo jau trisdešimt vieneri metai nuo Lietuvai reikšmingos datos – Kovo 11-osios, kai Lietuva visam pasauliui pranešė apie laisvą Lietuvą! Per tuos metus išleista daugybė mokslinių monografijų, atsiminimų, istorinių knygų, skirtų šiai datai ir įvykiams apžvelgti. Virtuali knygų paroda sudaryta iš trijų dalių. 

 

Išėjusieji į amžinybę

Pirmojoje parodos dalyje eksponuojama jau dvidešimt išleistų serijos „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“ knygų. Serija, kurią leidžia Lietuvos Nepriklausomybės signatarų klubas, skirta išėjusiems į amžinybę Lietuvos Nepriklausomybės signatarams atminti. Pirmoji serijos knyga išleista 2003 metais apie Česlovą Kudabą. Vėliau išleistos ir apie kitus mirusius signatarus knygos, net kelios šiuo metu yra rengiamos spaudai. 

Virtualioje parodoje eksponuojamose knygose atsispindi nelengvas Nepriklausomybės Akto signatarų kelias, jų biografijos detalės, politinės pažiūros, siekiai, pomėgiai. Parinktos nuotraukos, kurių gausu visose serijos knygose, parodo, kad Nepriklausomybės Akto signatarai buvo tokie, kaip ir mes visi. Žmogiški, jautrūs, nuoširdūs, kuklūs, talentingi, valiūkiški, mylintys Tėvynę, atsidavę savo darbui, nebijantys rizikuoti, bet kartais palūžtantys nuo gyvenimo sunkumų. Knygų autoriai, kai kur sudarytojai, yra skirtingi – tad knygos skiriasi ne tik savo herojumi, bet ir braižu.

 

Naujausios knygos

Antroji parodos dalis – pasakoja apie naujausias, t. y. 2020 metais išleistas knygas, kuriose atsispindi Kovo 11-oji arba įvykiai Lietuvoje po šios reikšmingos datos. 

 

Meilė Tėvynei – poezijoje

Trečiojoje dalyje galima paskaityti Lietuvos kūrėjų poezijos apie Kovo 11-ąją, meilę Tėvynei. 

Manome, ne vienam kils noras užsukti į skaityklą ir atsiversti vieną ar kitą knygą, eksponuojamą virtualioje knygų parodoje. 

 

Parengė 
Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Rasa Praninskienė, tel. (8 5) 239 6199, el. p. [email protected]